Постанова № 9847996, 25.02.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.02.2010
Номер справи
2а-767/10/1370
Номер документу
9847996
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Львів

25.02.2010 р. № 2а-767/10/1370

ТзОВ "Видавнича група"Експрес"

до ДПІ у Яворівському р-ні

про про визнання протиправними дій ,

Львівський окружний адміністративний суд у складі: головуючої судді Крутько О.В., при секретарі судового засідання Васильків О.С., вирішив адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю (далі ТзОВ) «Видавнича група «Експрес»

до Державної податкової інспекції у Яворівському районі Львівської області

про визнання протиправними дій

Представники:

від позивача: Малярчук О.О.

від відповідача: Салтиський С.О.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 25.02.2010 року оголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся з позовом про визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Яворівському районі по проведенню 9 жовтня 2009 р. невиїзної документальної перевірки ТзОВ «Видавнича група «Експрес»з питань правомірності заявлених пільг по податку на прибуток з ІІІ квартал 2006 р.

Позовні вимоги мотивовані тим, що: ДПІ незаконно провела повторну перевірку податкового періоду, який вже був перевірений під час іншої перевірки; у ДПІ відсутні законні підстави проводити документальну невиїзну перевірку підприємства за ІІІ квартал 2006 р.

Відповідач проти заявлених вимог заперечив, просить повністю відмовити у позовних вимогах ТзОВ «Видавнича група «Експрес», посилався на ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу», наказ № 355 від 27.05.2008 р. «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків».

Ухвалою від 26.01.2010 р. відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду у судовому засіданні 19.02.2010 р., витребувано від сторін докази, зазначені в ухвалі.

В судовому засіданні 19.02.2010 р. оголошено перерву до 25.02.2010 р. для надання сторонами додаткових доказів.

Відповідач 24.02.2010 р. долучив до матеріалів справи додаткові докази, згідно переліку, зазначеного у листі № 952/10/10-016.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представників сторін , суд, -

ВСТАНОВИВ:

9 жовтня 2009 р. Державною податковою інспекцією у Яворівському районі проведено невиїзну документальну перевірку ТзОВ «Видавнича група «Експрес»з питань правомірності заявлених пільг по податку на прибуток за третій квартал 2006 р., за результатами якої складено акт № 1797/23-2/22393603. В акті перевірки зафіксовано, що підприємство в порушення п.3.1 ст. 3 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»№ 283/97-ВР від 22.05.1997 р. зі змінами та доповненнями занижено оподаткований прибуток за ІІІ кв. 2006 р. в сумі 1523782 грн. та відповідно податок на прибуток 380945 грн. за рахунок неправомірного застосування пільгового режиму оподаткування податком на прибуток.

При проведенні перевірки відповідачем використано податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 9-ть місяців 2006 р. (вх..№ 27154), ухвалу Вищого адміністративного суду України від 04.03.2008 р., а також податковим органом враховано дані планової документальної перевірки ТзОВ «Видавнича група «Експрес», яка проводилась з 18.12.2006 р. по 20.01.2007 р. (акт перевірки № 7/23-2/22393603 від 22.01.2007 р.).

В декларації з податку на прибуток підприємства - ТзОВ «Видавнича група «Експрес»з 3 квартал 2006 р. відображено об»єкт оподаткування 6251180 грн. та прибуток, звільнений від оподаткування 5896124 грн. Підставою застосування пільги вказано постанову № 1/408-2/137 від 14.02.2006 р. Згідно ухвали Вищого адміністративного суду України від 04.03.2008 р., на яку міститься посилання в акті перевірки, з моменту набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2005 р. та деяких інших законодавчих актів України»позивач (ТзОВ «Видавнича група «Експрес») повинен сплачувати податок на прибуток на загальних підставах, передбачених Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств». В таблиці, де внесені зведені дані по визначенню сум податку на прибуток, що наведена у акті № 7/23-2/22393603 від 22.01.2007 р. відсутні відомості за даними перевірки по податку на прибуток за 9-ть м. 2006 р., а щодо таких же відомостей за 1 кв., півріччя 2006 р. зазначено, що донараховані суми знаходяться на судовому оскарженні.

Як вбачається з матеріалів справи, позивача було повідомлено про проведення невиїзної документальної перевірки стосовно достовірності нарахування податкових зобов»язань. До справи долучено запрошення № 4994/10/23 від 22.09.2009 р. та докази його направлення відповідачу (на звороті), уповноваженого представника на перевірку позивач не направив, про що ДПІ у Яворівському районі складено акт від 09.10.2009 р., по суті виявлених порушень не заперечив. 03.10.2009 р. Товариству з обмеженою відповідальністю «Видавнича група «Експрес»направлено запрошення № 5113 від 02.10.2009 р. для ознайомлення з актом невиїзної документальної перевірки стосовно достовірності нарахування податкових зобов»язань (по питанню правомірності заявлених пільг по податку на прибуток підприємства) за ІІІ квартал 2006 р.

Приймаючи постанову, суд врахував наступне:

Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в України»№ 509-ХІІ від 04.12.1990 р. органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі.

Згідно п.2.3 Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації та проведенні перевірок платників податків, затверджених наказом Державної податкової адміністрації України 27.05.2008 р., № 355 невиїзні документальні перевірки можуть проводитися посадовими особами органу ДПС з письмового дозволу керівника (заступника керівника) органу ДПС про проведення перевірки, зокрема, у разі надходження до органу ДПС у встановленому порядку інформації та даних, що свідчать про окремі порушення платником податків податкового законодавства, та надання платником податків пояснень та їх документального підтвердження, достатніх для проведення перевірки, на обов'язковий письмовий запит органу ДПС.

Порядок оформлення результатів невиїзних документальних, виїзних планових та позапланових перевірок з питань дотримання податкового, валютного та іншого законодавства, затверджений наказом Державної податкової адміністрації України № 327 від 20.08.2005 р. та зареєстрований у Міністерстві юстиції України передбачає вимоги до акту невиїзної документальної, виїзної планової чи позапланової перевірок, зокрема, пунктом 1.5 порядку передбачено, що акт невиїзної документальної перевірки повинен містити систематизований виклад виявлених у ході перевірки фактів порушень податкової, валютного та іншого законодавства.

Акт невиїзної документальної перевірки № 1797/23-2/22393603 від 09.10.2009 р. відповідає вимогам, встановленим наказом Державної податкової адміністрації України № 327 від 20.08.2005 р.

Позивач необгрунтовано зводить підстави для проведення документальних невиїзних перевірок до перевірки арифметичних та методологічних даних представлених документів, пов»язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов»язкових платежів). Наказ Державної податкової адміністрації від 09.02.2006 р. № 62, на який він посилається, не зареєстрований у Міністерстві юстиції України. Крім того, наказом № 355 від 27.05.2008 р., положення якого зазначені вище, визначено значно ширші підстави для проведення документальних невиїзних перевірок.

Не приймаються до уваги посилання позивача на порушення відповідачем пункту 4 Указу Президента України від 23.07.1998 р. № 817/98 «Про деякі заходи щодо дерегулювання підприємницької діяльності». Як вбачається зі змісту вказаного Указу, з метою зменшення втручання державних органів у підприємницьку діяльність ним встановлені обмеження щодо проведення планових та позапланових виїзних перевірок та умови за яких проводяться повторні перевірки суб»єктів підприємницької діяльності. Даний указ не містить жодних обмежень щодо проведення невиїзних документальних перевірок.

З огляду на вищевказане, суд прийшов до висновку, що Державна податкова інспекція у Яворівському районі, провівши невиїзну документальну перевірку ТзОВ «Видавнича група «Експрес»з питань правомірності заявлених пільг по податку на прибуток за третій квартал 2006 р., діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Тому у позові ТзОВ «Видавнича група «Експрес»про визнання протиправними дій Державної податкової інспекції у Яворівському районі по проведенню 9 жовтня 2009 р. невиїзної документальної перевірки позивача з питань правомірності заявлених пільг по податку на прибуток за ІІІ квартал 2006 р. слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 160-163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

В позові відмовити.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Крутько Олена Василівна