Головуючий у 1 інстанції - Шинкарьова І.В.
Суддя-доповідач - Шаптала Н.К.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 червня 2010 року справа №2а-19557/09/0570
приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді:Шаптала Н.К.
суддів апеляційного суду: Сіваченка І.В., Попова В.В.
при секретарі судового засідання: Касьяновій В.М.
З участю сторін: представника відповідача Кобзія О.С., інші сторони або їх представники до суду не зявились, про дату, час та місце розгляду справи сторони були належно повідомлені;
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 11 січня 2010 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецькавтопарковка» до Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області про визнання недійсним припису та рішення про застосування економічних санкцій, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 11 січня 2010 року було визнано недійсним припис про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін від 23 жовтня 2009 року № 359 та визнане недійсним рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 23 жовтня 2009 року № 286.
З даною постановою відповідач не погодився і подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати постанову суду першої інстанції, вважав її такою, що винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права та в задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецькавтопарковка» просив відмовити.
Колегія суддів, заслухавши доповідача, представника відповідача, перевіривши матеріали справи за апеляційною скаргою, вважає, що апеляційна скарга відповідача задоволенню не підлягає, а постанова суду першої інстанції має бути залишена без змін.
До такого висновку колегія прийшла з огляду на наступне:
Як було встановлено судом першої інстанції та як вбачається з матеріалів справи, Товариство з обмеженою відповідальністю «Донецькавтопарковка» є юридичною особою, ідентифікаційний код 35318750, свідоцтво про державну реєстрацію від 01 серпня 2007 року А00№738255 (а.с.7).
Державною інспекцією з контролю за цінами в Донецькій області було проведено перевірку порядку формування, встановлення та застосування тарифів на послуги з паркування автотранспорту.
За результатами перевірки було складено акт від 16 жовтня 2009 року № 610. Відповідно до викладених у акті результатів перевірки формування та застосування цін, позивачем з 17 жовтня 2008 року по 01 вересня 2009 року за рахунок завищення розміру передбачених законодавством податків та обовязкових зборів, що включається в структуру ціни, а саме: завищення збору з паркування автомобілів при справлянні плати з паркування автомобілів, необґрунтовано отримана виручка склала 43506,60грн., що є порушенням пункту 5.2 додатку № 4 до рішення Донецької міської ради «Про затвердження місцевих податків та зборів» від 24 жовтня 2003 року №4/8.
На підставі акту перевірки, 23 жовтня 2009 року було прийнято рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін в сумі 130519,80 грн. та винесено припис №359-286 про виконання законних вимог щодо усунення в місячний термін порушень державної дисципліни цін (а.с.34).
Відповідно до вимог статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки та збори» - платниками збору за парковку автотранспорту є юридичні особи та громадяни, які паркують автомобілі в спеціально обладнаних або відведених для цього місцях.
Ставка збору за парковку автотранспорту встановлюється з розрахунку за одну годину парковки, її граничний розмір не повинен перевищувати 3 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян в спеціально обладнаних місцях і 1 відсотка - у відведених місцях. Збір за парковку автотранспорту сплачується водіями на місці парковки.
Згідно з вимогами статті 18 Декрету - органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.
Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції мають право запроваджувати пільгові податкові ставки, повністю скасовувати окремі місцеві податки і збори або звільняти від їх сплати певні категорії платників та надавати відстрочки у сплаті місцевих податків та зборів.
24 жовтня 2003 року рішенням Донецької міської ради №4/8 «Про затвердження місцевих податків та зборів» було затверджено Положення про збір про паркування автотранспорту, яке є Додатком № 4 (далі Положення).
Розділом 3 Положення встановлено, що ставка збору встановлюється за одне місце парковки із розрахунку за одну повну або неповну годину парковки у розмірі 3 відсотків неоподаткованого мінімуму доходів громадян в спеціально обладнаних місцях та один відсоток у відведених місцях.
Розділом 5 Положення встановлено пільги по сплаті збору для деяких категорій осіб при дотриманні ними певних умов, де між іншим власники автотранспорту - постійні клієнти автостоянок (особи, які користуються послугами автостоянок на постійній основі за договорами на 1 місяць та більше) сплачують збір за парковку з розрахунку за одну годину парковки повністю, наступні години безкоштовно.
Пунктом 1.3 Положення визначено поняття «парковки транспортних засовів» - це тимчасова стоянка транспортних засобів у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях.
Поняття автостоянки визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року №115 «Про затвердження Порядку зберігання транспортних засобів на автостоянках», це послуги щодо зберігання транспортних засобів (автомобілів, автобусів, мотоциклів, моторолерів, мотоколясок, мопедів, причепів), що належать громадянам, а також транзитних транспортних засобів, що здійснюють міжнародні та міжміські перевезення, і поширюються на всі автостоянки (крім автостоянок - гаражних кооперативів), що охороняються, незалежно від форм власності, які є суб'єктами господарської діяльності, чи належать цим суб'єктам (надалі - автостоянки).
Аналізуючи наведені норми законодавства, судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції, що діяльність з надання послуг з паркування транспортних засобів відрізняється від діяльності автостоянок за змістом, та правовим регулюванням. Факт здійснення позивачем послуг з паркування транспортних засобів (не автостоянка) відповідачем не заперечується.
З огляду на наведене, колегія суддів поділяє висновки суду першої інстанції, що відповідачем неправомірно застосовано економічні санкції за порушення державної дисципліни цін та винесено припис про виконання законних вимог щодо усунення в місячний термін порушень державної дисципліни цін, оскільки позивач здійснює діяльність з надання послуг з паркування транспортних засобів, а відповідно не субєктом правовідносин які регулюються пунктом 5.2 Положення.
З огляду на наведене, судова колегія приходить до висновку, що суд першої інстанції прийняв законне та обґрунтоване рішення, задовольнивши позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецькавтопарковка», та апеляційна скарга відповідача задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного керуючись ст. ст. 195, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області залишити без задоволення.
Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 11 січня 2010 року, якою було визнано недійсним припис про виконання законних вимог щодо усунення порушень державної дисципліни цін від 23 жовтня 2009 року № 359 та визнане недійсним рішення про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін від 23 жовтня 2009 року № 286 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом місяця безпосередньо до Вищого адміністративного суду України, з дня виготовлення повного тексту ухвали, тобто з 07.06.2010 року.
Колегія суддів: