Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
09 червня 2010 р. № 2-а- 1232/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Старосєльцева О.В.,
при секретарі Чубукіній М.В.,
за участі сторін:
представника позивача -Тетеріної І.В. (діє на підставі довіреності № 1-13/1638 від 06.07.2009 року);
представника відповідача -Хрол В.С. (протокол від 19.02.2010р.);
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом
Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області
до Дочірнього підприємства «Прогрес-ресурси» проектно - будівельного концерну «Прогрес»
прозобов'язання вчинити певні дії ,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Державна інспекція з контролю за цінами в Харківській області звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому після уточнень позовних вимог просить суд зобов'язати субєкта господарювання Дочірнього підприємства «Прогрес-ресурси» проектно - будівельного концерну «Прогрес» допустити посадових осіб Держінспекції цін в Харківській області до здійснення планової перевірки в зазначеному підприємстві.
В обґрунтування позовних вимог зазначила наступне.
Державна інспекція з контролю за цінами в Харківській області уповноважила начальника відділу Гражевського С.В. та старшого державного інспектора Держінспекції цін Іванову К.О. в термін з 13.01.2010 р. по 01.02.2010 р. здійснити планову перевірку ДП «Прогрес-ресурси» проектно-будівничого концерну «Прогрес» з питань правильності формування та застосування роздрібних цін (тарифів) на природний газ та скраплений газ, який реалізується населенню та іншим споживачам. Згідно доповідної посадових осіб Держінспекції цін від 14.01.10 р. вбачається, що при виїзді на адресу відповідача м. Харків, пров. Івана Дубового, 9-В підприємство не знаходиться. Посадові особи Держінспекції цін зв'язались з директором ДП «Прогрес-ресурси» ОСОБА_5, який допускати та надавати всі необхідні документи відмовився з посиланням на відсутність підприємства, як діючого. Надавати будь-які пояснення директор зазначеного підприємства також відмовився. Зазначений факт зафіксований в акті № 00053 від 14.01.10р. про не допуск до проведення перевірки. У зв'язку з цим провести плановий захід в заплановані строки було неможливо.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримала у повному обсязі, просила суд зобов'язати ДП «Прогрес-ресурси» проектно - будівельного концерну «Прогрес» допустити посадових осіб Держінспекції цін в Харківській області до здійснення планової перевірки в зазначеному підприємстві.
Представник відповідача, в судовому засіданні проти позову не заперечував, пояснив, що він є директором ДП «Прогрес-ресурси» проектно - будівельного концерну «Прогрес» з 09.02.2010 року, тому надати пояснення щодо недопуску представників позивача до перевірки 14.01.2010 року не може.
Суд, вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає за необхідне позов задовольнити в повному обсязі виходячи з наступного.
Відповідно до ст. 13 Закону України “Про ціни та ціноутворення”, державний контроль за цінами здійснюється при встановленні і застосуванні державних фіксованих та регульованих цін і тарифів. При цьому контролюється правомірність їх застосування та додержання вимог законодавства про захист економічної конкуренції. Контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
Таким урядовим органом контролю є Державна інспекція з контролю за цінами, яка діє у складі Мінекономіки і підпорядковується йому (п.п. 1, 2 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819).
У відповідності до п. 11 Положення про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2000 року № 1819, Державна інспекція з контролю за цінами має територіальні органи - державні інспекції з контролю за цінами в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, які становлять єдину систему органів державного контролю за цінами і мають права, передбачені пунктами 5, 6 цього Положення. Керівники територіальних органів призначаються на посаду та звільняються з посади Міністром економіки.
Таким чином, відповідач - Державна інспекція з контролю за цінами в Харківській області є суб'єктом владних повноважень, який у даних правовідносинах здійснює повноваження з контролю за цінами, наданими їй вищенаведеними нормативно-правовими актами.
Судом встановлено, що Телефонограмою за № 014958 від 09.12.2008 р. позивач повідомив уповноважену особу відповідача, про проведення перевірки додержання державної дисципліни цін (а.с.8).
Державна інспекція з контролю за цінами в Харківській області, керуючись вимогами Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на виконання Наказу Держінспекції цін № 7 від 13.01.10 р. та відповідно до Плану роботи на І квартал 2010 р., посвідченнями від 13.01.10р. № 8, від 13.01.10 р. № 9 уповноважила начальника відділу Гражевського С.В. та старшого державного інспектора Держінспекції цін Іванову К.О. в термін з 13.01.2010 р. по 01.02.2010 р. здійснити планову перевірку ДП «Прогрес-ресурси» проектно-будівничого концерну «Прогрес» з питань правильності формування та застосування роздрібних цін (тарифів) на природний газ та скраплений газ, який реалізується населенню та іншим споживачам (а.с.9,10).
13.01.2010 року було здійснено виїзд начальником відділу Гражевським С.В. та старшим державним інспектором Івановою К.О. для проведення перевірки за фактичною адресою, ДП «Прогрес-ресурси» проектно-будівничого концерну «Прогрес» згідно баз даних Державної інспекції з контролю за цінами Харківській області: м. Харків, пров. Івана Дубового, 9-В. ДП «Прогрес-ресурси» проетно-будівничого концерну «Прогрес» за даною адресою не знаходиться. Директор ДП «Прогрес-ресурси» проектно-будівничого концерну «Прогрес» ОСОБА_5 (згідно баз даних Державної інспекції з контролю за цінами Харківській області), який був, на час перевірки директором ТОВ «Прогрес-ресурс», код ОКПО №36225264 допустити та надати документи, необхідні для планової перевірки, відмовився з посиланням про відсутність ДП «Прогрес-ресурси» проектно-будівничого концерну «Прогрес» як діючого підприємства. Будь-які докази та інші пояснення ОСОБА_5 не наддав, що підтверджується доповідною позивача (а.с.7).
Уповноважені особи Держінспекції цін зафіксували зазначений факт в акті № 00053 від 14.01.10 р. про не допуск до проведення перевірки, другий примірник якого направледай на адресу відповідача (а.с.11).
Із довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців вбачається, що ДП «Прогрес-ресурси» проетно-будівничого концерну «Прогрес» зареєстроване за юридичною адресою: 61003, м. Харків, вул. Івана Дубового , 9-в 21.08.2004 року за № 1 480 102 0000 000817.
Відповідно до ст. 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» субєкт господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) зобовязаний допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду за умови дотримання порядку здійснення державного нагляду (контролю) передбаченого цим Законом.
Частиною 2 ст. 13 Закону України «Про ціни і ціноутворення» встановлено, що контроль за додержанням державної дисципліни цін здійснюється органами, на які ці функції покладено Урядом України.
У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 13.12.2000р. № 1819 контроль за додержанням державної дисципліни цін покладено на Державну інспекцію з контролю за цінами та затверджено положення «Про Державну інспекцію з контролю за пінами».
Згідно до п.1 зазначеного Положення Державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом державного управління який діє складі Мінекономіки і підпорядковується йому.
Пунктом 3 Положення передбачено, що основним завданням Держцінінспекції є організація та здійснення контрольно - наглядових функцій з питань додержання центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо формування, встановлення та застосування цін і тарифів. Порядок проведення перевірок органами державного контролю за цінами у регулюється Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Суд вважає, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню, оскільки ст. 11 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» зобовязує відповідача під час здійснення державного нагляду (контролю) допустити посадових осіб позивача до здійснення заходів державного нагляду ( контролю).
Відповідно до ч.1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Виходячи з вищенаведених правових норм та досліджених обставин в їх сукупності, суд вважає, що відповідачем не доведено правомірність своїх дій щодо не допуску до перевірки.
Зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 7, 8, 9, 10, 11, 12, ч. 1 ст. 158 -163, 167, 181, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
1. Адміністративний позов Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області до Дочірнього підприємства «Прогрес-ресурси» проектно - будівельного концерну «Прогрес» про зобовязання вчинити певні дії задовольнити в повному обсязі.
2. Зобовязати Дочірнє підприємство «Прогрес-ресурси» проектно - будівельного концерну «Прогрес» (м. Харків, пров. Івана Дубового, 9-В) допустити посадових осіб Державної інспекції з контролю за цінами в Харківській області до здійснення планової перевірки.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
4. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови у повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова у повному обсязі виготовлена 11.06.2010р.
<Сума задоволення ><Текст >
Суддя Старосєльцева О.В.