< для копії >
Справа № 2-а-1694/10/2270
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 квітня 2010 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіПетричковича А.І.
при секретаріСтасюку В.В.
за участі:представника позивача Голобурди К.Є.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Хмельницького адміністративну справу за позовом <в особі ><в чиїх інтересах >Державної податкової інспекції у м. Хмельницькому третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача <3-тя особа >до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача <3-тя особа >про стягнення до бюджету штрафних санкцій,
В С Т А Н О В И В:
4 березня 2010 року до суду з адміністративним позовом звернувся позивач у якому вказує, що ним прийняті рішення від 28.01.2009 року №0000742303\0\502 і від 09.04.2009 року №0003142303\0\3173, про застосування штрафних (фінансових) санкцій до відповідача за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», які той добровільно не виконав.
У позові просить стягнути з відповідача штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2326 гривень.
В суді представник позивача позов підтримала, посилаючись на ті ж докази, що у позовній заяві.
Відповідач повторно до суду не з»явився і не повідомив причину цього.
Заслухавши учасників судового розгляду і дослідивши докази суд вважає, що позов підлягає до часткового задоволення, враховуючи наступне.
Рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» від 28.01.2009 року №0000742303\0\502 на підставі акту перевірки №0018\22\25\23\3026815806\259 від 16.01.2009 року застосовано до відповідача фінансові санкції у розмірі 1536 гривень, а рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми «С» від 09.04.2009 року №0003142303\0\3173 на підставі акту перевірки №0202\22\25\23\00216243\3171 від 30.03.2009 року застосовано до відповідача фінансові санкції у розмірі 790 гривень за порушення Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Актами (довідка) перевірки за дотриманням суб»єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 31.03.2009 року і від 16.01.2009 року зафіксовані факти проведення відповідачем розрахункових операцій без РРО на суми: 109,95 гривень, 48 гривень і 307,10 гривень.
Відповідно до розрахунку штрафних (фінансових) санкцій до акту від 16.01.2009 року сума штрафних фінансових санкцій становить 1535,50 гривень, а згідно розрахунку штрафних (фінансових) санкцій до акту від 31.03.2009 року сума штрафних фінансових санкцій становить 789,75 гривень.
Згідно ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 3) застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування; 4) забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення; 5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; 6) забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; 7) подавати до органів державної податкової служби звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця; 8) реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України; 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; 10) друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; 12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; 14) вводити в експлуатацію, проводити технічне обслуговування, ремонтувати реєстратори розрахункових операцій через центри сервісного обслуговування у встановленому порядку; 15) надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України "Про захист прав споживачів". Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену зазначеним законом, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.
Відповідно до п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до пунктів 2, 11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів, а також застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Таким чином судом встановлено, що позивач суб»єкт владних повноважень позовну вимогу довів частково, адже хоч він діяв в межах Закону та повноважень, борг відповідача підтверджений доказами, які перевірені судом у розмірі 2325,25 гривень (789,75 + 1535,50), а не 2326 гривень, як просив позивач.
На підставі викладеного, керуючись Законами України «Про державну податкову службу в Україні», «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94, 98-99,122, 158-163, 167, 186 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_4, ідентифікаційний код НОМЕР_1 на користь держави в особі державної податкової інспекції у м. Хмельницькому Хмельницької області заборгованість по штрафних санкціях у розмірі 2325,25 гривень (дві тисячі триста двадцять п"ять гривень двадцять п"ять копійок).
В решті позовних вимог відмовити.
Копії постанови надати сторонам, повний текст якої виготовлено 23.04.2010 року.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
<виготовлено ><Дата виготовлення >
<чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >А.І. Петричкович
< для копії >< для копії >