ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03.06.2010 <ЧАС >м.ПолтаваСправа № 2а-754/10/1670 Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді –Клочка К.І.
при секретарі –Міщенко Р.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Прокурора Гребінківського району в інтересах держави в особі, Фонду державного загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття представлений Гребінківським районним центром зайнятостідо Приватного підприємства "Агрохімтехсервіс"про стягнення боргу по сплаті страхових внесків, -
В С Т А Н О В И В:
23 лютого 2010 року Прокурор Гребінківського району в інтересах держави в особі, Фонду державного загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття представлений Гребінківським районним центром зайнятостізвернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Агрохімтехсервіс"про стягнення боргу по сплаті страхових внесківв розмірі 423,79 грн., посилаючись на порушення відповідачем вимог статті 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»від 02.03.2000 №1533-ІІІ (надалі –Закон №1533-ІІІ).
Прокурор в судове засідання не з’явився, про причини неявки суду не повідомив, про час, дату, місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про що свідчить поштове повідомлення.
Позивач явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечив, надав суду клопотання про розгляд справи за відсутності уповноваженого представника (вх. № 21067/10 від 25.05.2010 року).
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про причини неявки суду не повідомив, про час, дату, місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про що свідчить поштове повідомлення.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.
Згідно частини другої статті 12 Закону №1533-ІІІ, функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районі, міськрайонні, міські та районі у містах центри зайнятості. Аналогічний за змістом припис зазначено в абзаці першому пункту 3.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 №339 (надалі –Інструкція №339).
Зазначена норма Закону №1533-ІІІ відносить до компетенції робочих органів фонду, зокрема, проведення збору страхових внесків, контроль за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, а також витратами за страхуванням на випадок безробіття, представництво інтересів Фонду в судових та інших органах.
Із наведеною вище норми Закону №1533-ІІІ вбачається, що Гребінківський районний центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду, та до його повноважень належить здійснення збору страхових внесків, контролю правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків та право на звернення до суду з позовами про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Відповідно до статті 34 Закону №1533-ІІІ Фонд зобов'язаний забезпечувати збір страхових внесків, виплачувати забезпечення та надавати соціальні послуги, передбачені цим Законом, вживати заходів до раціонального використання коштів і забезпечення фінансової стабільності Фонду, контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття, правильність призначення роботодавцем та виплати застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю.
Відповідно до пункту 7.1. Інструкції №339, контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами.
Судом встановлено, що Приватне підприємство «Агрохімтехсервіс», взято на облік в Гребінківському районному центрі зайнятості як платник страхових внесків.
Відповідно до статті 4 „Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування” №16/98-ВР від 14.01.1998, одним з видів на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є страхування на випадок безробіття.
Частиною третьою статті 17 Закону №1533-ІІІ встановлено, що перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.
Згідно зі статтею 35 Закону №1533-ІІІ роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Статтею 39 цього ж законодавчого акту передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом вирішуються в судовому порядку.
Судом встановлено, згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду станом на 01.01.2010 року за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 1832,74 грн. , в тому числі недоїмка 1645,99 грн.
Частина недоїмки 602,19 грн. стягнуто з відповідача за рішенням суду, та у розмірі 620,01 забезпечена позовною заявою. Непогашеною залишається недоїмка за період з 01.10.2009 року по 01.01.2010 року у розмірі 423,79 грн.
Відповідно до положень статті 60 Кодексу адміністративного судочинства України, у випадках встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатись до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах. Прокурор здійснює в суді представництво інтересів громадян або держави в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими законами, і може здійснювати представництво на будь-якій стадії адміністративного процесу.
Відповідно до частини п’ятої статті 361 Закону України «Про прокуратуру»від 05.11.1991 №1789-ХІІ, прокурор самостійно визначає підстави для представництва у судах, форму його здійснення і може здійснювати представництво в будь-якій стадії судочинства в порядку, передбаченому процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідач доказів в спростування вищевикладеного чи доказів сплати боргу за спірний період суду не надав.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача є правомірними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Прокурора Гребінківського району в інтересах держави в особі до Фонду державного загальнообов'язкового соціального страхування на випадок безробіття представлений Гребінківським районним центром зайнятості до Приватного підприємства "Агрохімтехсервіс" про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття - задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Агрохімтехсервіс" (Полтавська область, Гребінківський район, м.Гребінка, вул.П.Мирного, 35, р/р 26008725209302 в ПОФ АКБ УСБ, ЄДРПОУ 30167988, МФО 331014) заборгованість зі сплати страхових внесків на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в розмірі 423,79 грн. на користь Гребінківського районного центру зайнятості (р/р37178971900089, код 021072682 в ГУДКУ в Полтавській області МФО 831019).
Постанова відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана у 20-денний строк після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено 08 червня 2010 року.
Суддя К.І. Клочко