Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.9
ПОСТАНОВА
Іменем України
27 квітня 2010 року Справа № 2а-2854/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді Шембелян В.С.
при секретарі Бородіній І.Ю.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 14496,61 грн., -
ВСТАНОВИВ:
13.04.2010 року позивач Державна інспекція з контролю за цінами в Луганській області звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відповідача фізичної особи підприємця ОСОБА_1, в обґрунтування якого вказав наступне. Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області проведена перевірка фізичної особи підприємця ОСОБА_1 з питань дотримання субєктом господарювання порядку декларування зміни оптово відпускних цін на продовольчі товари та застосування цін на окремі види продовольчих товарів. За результатами перевірки складено акт від 05.02.2010 № 55. Підприємцем порушено порядок формування, встановлення та застосування цін, а саме: у період з 12.10.2009 по 28.10.2009 допущено реалізацію оптом масла вершкового жирністю 72,5 % за оптово відпускними цінами, підвищеними більше ніж на 1 % протягом місяця, без процедури обовязкового декларування; у період з 13.07.2009 по 26.01.2010 допущено реалізацію оптом масла вершкового жирністю 72,5 % за оптово відпускними цінами, сформованими із застосуванням постачальницько збутових надбавок від 4,9 % до 16,6 % при встановленому граничному розмірі 4,0 % до цін виробників, внаслідок чого підприємцем необґрунтовано одержана виручка. Ці дії призвели до порушення вимог Порядку декларування зміни оптово відпускних цін на продовольчі товари, затвердженого постановою КМУ від 17.10.2007 № 1222, розпорядження голови Луганської облдержадміністрації від 08.11.2007 року № 1411 «Про регулювання цін на окремі види продовольчих товарів» із змінами. Рішенням Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області від 10.02.2010 № 23 за вказане порушення на підставі ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» застосовані економічні санкції у розмірі 17396,61 грн., які складаються зі штрафу в сумі 11597,74 грн. і вилученням необґрунтовано одержаної виручки в сумі 5798,72 грн. 12.02.2010 року рішення від 10.02.2010 року № 23, претензія і припис були отримані відповідачем нарочно. Відповідач частково сплатив економічні санкції на суму 2900,00 грн. згідно платіжних доручень від 17.02.2010 № 1655 та від 24.03.2010 № 1766. Просить суд стягнути з відповідача економічні санкції в сумі 14496,61 грн. на користь Державного бюджету України.
У судовому засіданні представник позивача підтримав свої вимоги, дав суду пояснення, аналогічні викладеному у позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі, просив у звязку з важким фінансовим станом розстрочити сплату економічних санкцій відповідно до графіку до 31.01.2011.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що 05.02.2010 на підставі посвідчення від 03.02.2010 № 55, виданого Держінспекцією з контролю за цінами в Луганській області головним державним інспектором відділу контролю цін на ринках продовольства ОСОБА_3 проведена позапланова перевірка фізичної особи підприємця ОСОБА_1 з питань дотримання діючого порядку декларування зміни оптово відпускних цін на продовольчі товари відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2007 № 1222 із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 06.08.2008 № 709, та дотримання діючого порядку формування та застосування цін на окремі види продовольчих товарів відповідно до вимог розпоряджень голови облдержадміністрації від 08.11.2007 № 1411 «Про регулювання цін на окремі види продовольчих товарів» із змінами, внесеними розпорядженням голови ОДА від 21.11.2007 № 1469, прийнятих на виконання п.12 абз.29 постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.1996 № 1548, за результатами перевірки складено акт № 55 від 05.02.2010 (а.с.4-8), яким встановлено порушення:
- у період з 12.10.2009 по 28.10.2009 допущено реалізацію оптом масла вершкового жирністю 72,5 % за оптово відпускними цінами, підвищеними більш ніж як на 1 % протягом місяця, без процедури обовязкового декларування сума необґрунтовано отриманої виручки склала 1601,08 грн.,
- у період з 13.07.2009 по 26.01.2010 допущено реалізацію оптом масла вершкового жирністю 72,5 % за оптово відпускними цінами, сформованими із застосуванням постачальницько збутових надбавок від 4,9 % до 16,6 % при установленому граничному розмірі 4,0 % до цін виробників сума необґрунтовано отриманої виручки склала 4197,79 грн.
10.02.2010 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Луганській області було винесено рішення №23 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, яким вирішено вилучити у відповідача 5798,87 грн. необґрунтовано одержаної виручки та штраф в сумі 11597,74 грн. в доход Державного бюджету України (а.с.10).
Дане рішення отримане відповідачем 12.02.2010 року, не оскаржене та не скасоване у встановленому законом порядку, та є чинним.
У відповідності зі ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації, крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки, вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.
Таким чином, позивачем правомірно застосовані економічні санкції до відповідача на загальну суму 17396,61 грн., відповідач частково сплатив економічні санкції на суму 2900,00 грн., що підтверджується платіжними дорученнями № 1766 від 24.03.2010 на суму 1450,00 грн., № 1655 від 17.02.2010 на суму 1450,00 грн. (а.с.11), тому суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги в повному обсязі, стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України економічні санкції в сумі 14496,61 грн.
Крім того, відповідачем у судовому засіданні надано заяву про розстрочення виплати боргу згідно графіку у зв'язку з важким фінансовим станом.
Представник позивача проти заявленого клопотання не заперечував.
Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.
З урахуванням клопотання відповідача та відсутністю заперечень представника позивача, суд вважає за необхідне відповідно до ч.1 ст.257 КАС України встановити спосіб та порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення фізичній особі підприємцю ОСОБА_1 сплати в доход Державного бюджету України економічних санкцій згідно графіку до 31.01.2011 р.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 КАС України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 27 квітня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 30 квітня 2010 року, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.4 ст.167 КАС України.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про ціни і ціноутворення», суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Державної інспекції з контролю за цінами в Луганській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми економічних санкцій у розмірі 14496,61 грн. задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1, код за ДРФО НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1 (р/р НОМЕР_2 у філії ВАТ «Державний експортно імпортний банк України», МФО НОМЕР_3) економічні санкції у сумі 14496,61 (чотирнадцять тисяч чотириста девяносто шість гривень 61 коп.) грн. на користь Державного бюджету України, код виду платежу 21081100, МФО 804013, одержувач: Держбюджет Жовтневого району, код 24046538, р/р 31117106700004.
Розстрочити фізичній особі підприємцю ОСОБА_1 сплату в доход Державного бюджету України економічних санкцій в сумі 14496,61 (чотирнадцять тисяч чотириста девяносто шість гривень 61 коп.) грн. строком на один рік відповідно до графіку починаючи з лютого 2010 року по січень 2011 року.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанову викладено в повному обсязі та підписано 05 травня 2010 року.
СуддяШембелян В.С.