Постанова № 9792705, 27.04.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2010
Номер справи
2а-2816/10/1270
Номер документу
9792705
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.14

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 квітня 2010 року Справа № 2а-2816/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: головуючого - судді: Шембелян В.С.,

при секретарі: Бородіній І.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Краснолуцького міського центру зайнятості до Державного підприємства «Донбасантрацит» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта № 5» про стягнення недоїмки зі страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 279,66 грн., -

ВСТАНОВИВ:

13.04.2010 позивач Краснолуцький міський центр зайнятості звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з даним позовом, в обґрунтування якого послався на наступне. В позивача з 10.06.2009 за № 1042 як страхувальника роботодавця та платника страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття зареєстровано ВП «Шахта №5» ДП «Донбасантрацит». В порушення вимог ч.3 ст.17 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ВП «Шахта №5» ДП «Донбасантрацит» страхові внески до Фонду сплачує несвоєчасно та не в повному розмірі, внаслідок чого станом на 01.01.2010 виникла недоїмка зі страхових внесків у розмірі 279,66 грн. та нарахована пеня у розмірі 15,65 грн. Сума недоїмки 279,66 грн. до теперішнього часу не сплачена. Просить суд стягнути з ДП «Донбасантрацит» в особі ВП «Шахта № 5» недоїмку зі сплати страхових внесків у розмірі 279,66 грн. за період з 29.07.2009 по 31.12.2009.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, дав пояснення, аналогічні викладеному в позові.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав в повному обсязі.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ВП «Шахта № 5» ДП «Донбасантрацит» є платником страхових внесків до Фонду загальнообовязкового соціального страхування на випадок безробіття. Як вбачається з висновків акту про результати проведення планової перевірки з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 10.06.2009 року по 31.12.2009 року № 28 від 17.02.2010 року, за перевіряємий період страхові внески сплачувались не в повному обсязі, чим порушено п.1 ст.38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», п.8.1 р.8 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходжень до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, належить перерахувати в 30-денний термін недоїмку 279,66 грн., пеню 15,65 грн. (а.с.4-5).

Рішенням №2 від 17.02.2010 Краснолуцького міського центру зайнятості вирішено стягнути з ВП «Шахта №5» ДП «Донбасантрацит» прострочену заборгованість зі сплати страхових внесків (недоїмку) в сумі 279,66 грн., пеню в розмірі 15,65 грн. (а.с.8).

Сума пені відповідачем була сплачена, непогашеною залишається заборгованість з недоїмки 279,66 грн.

Згідно зі ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» Державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обовязкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління на випадок безробіття, провадження збору на акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості (ст. 12 Закону).

Статтею 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про сплату страхових внесків. Роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавця. Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальників у безспірному порядку.

Частиною 2 ст.38 зазначеного Закону встановлено, що у разі несвоєчасності сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації, або неповної їх сплати, страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Згідно Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.12.2000 року № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 року за № 30/5221, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Згідно п.9.2 абз.3 Інструкції, пеня обчислюється, виходячи з 120% відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Пеня на пеню не нараховується.

За таких обставин позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 27 квітня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 30 квітня 2010 року, про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.4 ст.167 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Краснолуцького міського центру зайнятості до Державного підприємства «Донбасантрацит» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта № 5» про стягнення недоїмки зі страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 279,66 грн. задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Державного підприємства «Донбасантрацит» в особі Відокремленого підрозділу «Шахта № 5» (94506, Луганська область, м. Красний Луч, вул. Косіора, 10, р/р 2602230084824 в ВК Промінвестбанк м. Красний Луч МФО 304375 код ЄДРПОУ 32446546) на користь Краснолуцького міського центру зайнятості (94518, Луганська область, м. Красний Луч, Мікрорайон, 4, буд. 9а, ВДК м. Красний Луч код 24046797 банк УДК м. Луганська МФО 804013 р/р 37174974900039 код 50040400 код ЄДРПОУ 13391968) недоїмку зі сплати страхових внесків в розмірі 279,66 (двісті сімдесят девять гривень 66 коп.) грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанову викладено в повному обсязі та підписано 30 квітня 2010 року.

СуддяШембелян В.С.