Постанова № 9791990, 06.05.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.05.2010
Номер справи
2а-5282/10/0570
Номер документу
9791990
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 травня 2010 р. справа № 2а-5282/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10год.45хв.

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Мозгової Н. А.

при секретаріОленьченко М.В.

за участю представника позивача Власенко Н.О.

відповідача Бабільчук О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Д.О.Н." до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області про визнання недійсним рішення про застосування фінансових санкцій від 30.01.2010р. за №051114-0162-32-32 у сумі 1700грн., -

ВСТАНОВИВ:

12.03.2010р. Товариство з обмеженою відповідальністю «Д.О.Н.» звернулось до суду з адміністративним позовом до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області про визнання недійсним рішення про застосування фінансових санкцій від 30.01.2010р. за №051114-0162-32-32, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач застосував до підприємства фінансові санкції в розмірі 1700грн. за реалізацію алкогольних напоїв (2 пляшки коньяку ОКВІН, 5 зірочок, дата розливу 14.10.2008р., місткість 0,5 л, міцність 42% об.), що містять марки акцизного збору, на яких зазначено суму акцизного збору у розмірі 2,010грн. за одиницю маркованої продукції, в той час, як на марках акцизного збору повинна бути зазначена сума акцізного збору у розмірі 2,1грн. Позивач зазначає, що вказаний товар був поставлений відповідно до господарського договору з Приватного підприємства "Бель" з усіма необхідними документами. Тому, позивач вважає, що не має його вини у вищевказаному порушенні, оскільки підприємство не здійснює маркування алкогольної продукції, а лише реалізує у роздріб алкогольні напої, що поставляються на підставі господарських договорів відповідно до вимог чинного законодавства з усіма необхідними документами та за приписами ч.3 ст.219 Господарського кодексу України, якщо правопорушенню сприяли неправомірні дії (бездіяльність) другої сторони зобов"язання, суд має право зменшити розмір відповідальності або звільнити відповідача від відповідальності. Зважаючи на вищевикладене, просить суд визнати недійсним рішення про застосування фінансових санкцій від 30.01.2010р. за №051114-0162-32-32 у сумі 1700грн.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечував. Надав суду заперечення на адміністративний позов від 16.04.2010р., в яких зазначає, що за результатами перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю "Д.О.Н." встанволено порушення ст.11 Закону України від 19.12.1995р. за № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", що виразилось в реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка. За результатами перевірки відповідачем складений акт №2145/413/24311549 від 23.12.2009р. та рішення про застосування фінансових санкцій від 30.01.2010р. за №051114-0162-32-32 на суму 1700грн. Відповідач вважає, що оскаржуване рішення про застосування фінансових санкцій від 30.01.2010р. за №051114-0162-32-32 прийнято до вимог чинного законодавства і є правомірним. Просить суд відмовити в задоволенні адміністративного позову.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги і просив задовольнити їх в повному обсязі. Представник відповідача проти задоволення позову заперечував.

Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Д.О.Н." зареєстровано в Єдиному Державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців виконавчим комітетом Донецької міської ради 28.04.2006р. за кодом 24311549, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи.

23.12.2009р. Регіональним управлінням Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області була здійснена позапланова перевірка ТОВ "Д.О.Н." з питань додержання суб"єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов"язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами.

За результатами перевірки встановлені порушення вимог ст. 11 Закону України від 19.12.1995р. за № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", що виразились в реалізації алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка.

При проведенні перевірки магазину, що розташований за адресою:м. Донецьк, вул. Артема, 137 та належить суб"єкту господарювання ТОВ "Д.О.Н.", встановлена реалізація алкогольних напоїв (2 пляшки коньяку ОКВІН, 5 зірочок, дата розливу 14.10.2008р., місткість 0,5 л, міцність 42% об.), що містять марки акцизного збору, на яких зазначено суму акцизного збору у розмірі 2,010грн. за одиницю маркованої продукції, в той час, як виходячи із ставок акцизного збору, встановлених Законом України "Про ставки акцизного збору на спирт етиловий та алкогольні напої" ставка акцизного збору на виявлені в ході перевірки алкогольні напої складала 10грн. за 1 литр 100 відсоткового спирту, тобто сума сплаченого акцізного збору зазначена на марці акцизного збору повинна складати 2,1грн.

Згідно ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990, № 509-XII органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.

Згідно ч.7 ст.11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а в інших випадках - за рішенням суду.

Відповідно до ст. 11 Закону України від 19.12.1995р. за № 481/95-ВР "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством.

Згідно ч.2 ст. 7 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" від 15.09.1995р. за №329/95-ВР наявність марки акцизного збору на пляшці (упаковці) алкогольних напоїв та пачці (упаковці) тютюнових виробів є однією з умов для ввезення на митну територію України і реалізації їх споживачам.

Забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізація на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка

Згідно ст.8 Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" від 15.09.1995р. за №329/95-ВР відповідальність за недодержання порядку маркування, реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів, несвоєчасну сплату акцизного збору несуть виробники, імпортери, продавці цих товарів та їх посадові особи у порядку, передбаченому чинним законодавством України.

В ході розгляду справи, судом встановлені порушення з боку відповідача Закону України «Про державне регулювання, виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», Закону України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби" від 15.09.1995р. за №329/95-ВР та обєктивно оцінені факти, що мають юридичне значення для розгляду даної справи. Суд, розглянувши питання правомірності прийняття рішення про застосування фінансових санкцій від 30.01.2010р. за №051114-0162-32-32 на суму 1700,00грн. дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Д.О.Н." до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області про визнання недійсним рішення про застосування фінансових санкцій від 30.01.2010р. за №051114-0162-32-32 у сумі 1700грн.

Крім того, у судовому засіданні представник позивача підтвердив факт реалізації товарів (алкогольних напоїв), на яких зазначена сума акцизного збору у розмірі 2,01грн. за одиницю маркованої продукції.

Керуючись ст.ст. 2, 8-11, 17, 69-72, 86, 94, 158163, 185-186, 257, 254 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Д.О.Н." до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області про визнання недійсним рішення про застосування фінансових санкцій від 30.01.2010р. за №051114-0162-32-32 у сумі 1700грн. відмовити.

У судовому засіданні 06.05.2010р. проголошена вступна та резолютивна частина постанови у присутності представників сторін.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Мозговая Н. А.