
УХВАЛА
про зупинення провадження в адміністративній справі
23 червня 2021 року Справа № 580/2393/21
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд одноособово у складі головуючого судді Бабич А.М., розглядаючи в залі суду в порядку спрощеного письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Черкаського обласного військового комісаріату про визнання протиправними дій і зобов`язання вчинити дії,
УСТАНОВИВ:
21.04.2021 у Черкаський окружний адміністративний суд надійшов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ) (далі – позивач) до Черкаського обласного військового комісаріату (18008, Черкаська обл., місто Черкаси, вулиця Хоменка, будинок 19; код ЄДРПОУ 07735288) (далі – відповідач) про:
визнання протиправними дій щодо відмови підготувати та надати довідки про всі нараховані та виплачені види грошового забезпечення, з яких було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (включаючи додаткові та одноразові види грошового забезпечення, щомісячну додаткову грошову винагороду) помісячно за період останніх 24 місяців служби;
зобов`язання підготувати та надати йому довідку про всі нараховані та виплачені види грошового забезпечення, з яких було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (включаючи додаткові та одноразові види грошового забезпечення, щомісячну додаткову грошову винагороду) помісячно за період останніх 24 місяців служби;
зобов`язання відповідача підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області оновлену довідку для перерахунку пенсії, яка містить всі нараховані та виплачені види грошового забезпечення, з яких сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (включаючи щомісячну додаткову грошову винагороду) помісячно за період останніх 24 місяців служби.
В обґрунтування позову зазначено, що звернувся заявою до відповідача, в якій просив підготувати та надати оновлену довідку про всі види грошового забезпечення (включаючи додаткові і одноразові, зокрема щомісячну додаткову грошову винагороду), з яких сплачувався ЄСВ та які отримував за останні 24 місяці служби. Відповідач всупереч вимог закону таких дій не вчинив.
Ухвалою суду від 26.04.2021 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та вирішено розгляд справи здійснювати на виконання ст.12 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
18.05.2021 на адресу суду надійшов відзив відповідача з проханням відмовити у задоволенні позову, оскільки він не допустив порушень вимог закону.
Оскільки обгрунтованих клопотань про розгляд справи у відкритмоу судовому засіданні з викликом сторін суду не надходило, суд розпочав розгляд справи у письмовому провадженні.
Дослідивши докази, суд дійшов висновку про необхідність зупинення провадження з огляду на таке.
Суд врахував, що щодо подібного предмета спору наявна різна судова практика Верховного Суду. Тому згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру судових рішень ухвалою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду від 29 квітня 2021 року адміністративну справу №825/997/17 за касаційною скаргою ОСОБА_1 на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 08 серпня 2017 року за позовом ОСОБА_1 до Військової частини А1710 про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, передано на розгляд судової палати для розгляду справ щодо виборчого процесу та референдуму, а також захисту політичних прав громадян Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.
У вказаній справі позивач просить:
визнати протиправними дії відповідача щодо нарахування та виплати йому грошової допомоги при звільненні, передбаченої статтею 15 Закону України ''Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей'', без урахування щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 року № 889 ''Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій'';
зобов`язати Військову частину А1710 здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 грошової допомоги при звільненні, з урахуванням щомісячної додаткової грошової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 року № 889 ''Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій'' з урахуванням раніше виплачених сум.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначила, що при виплаті одноразової грошової допомоги при звільненні відповідач протиправно не включив в її розмір щомісячну додаткову грошову винагороду, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 № 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій", яку вона отримувала в період проходження служби щомісячно. Позивач наполягає, що щомісячна додаткова грошова винагорода носить постійний характер, а тому у відповідності до положень ч. 2 ст. 9 Закону України ''Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей'', така винагорода повинна включатися до розрахунку грошової допомоги при звільненні та грошової допомоги на оздоровлення.
Тобто, предмет позову у справі, що розглядається, стосується не внесення до довідки про всі нараховані та виплачені види грошового забезпечення, з яких було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування включаючи щомісячну додаткову грошову винагороду, є подібним. Для вирішення необхідно застосовувати одній і ті ж норми законодавства.
Згідно з вимогами ст.242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом. При виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.236 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі перегляду судового рішення у подібних правовідносинах (в іншій справі) у касаційному порядку палатою, об`єднаною палатою, Великою Палатою Верховного Суду - до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції.
Оскільки для вирішення справи №825/997/17 Верховний Суд надасть висновок щодо вірного застосування норм постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2010 року №889 ''Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, Національної гвардії, Служби зовнішньої розвідки та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Державної служби з надзвичайних ситуацій'', в обґрунтування якої посилається також у цій справі позивач, а предмети спору та сторони подібні, до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції неможливо вирішити спір з дотриманням вимог ч.5 ст.242, ч.2 ст.291 КАС України.
Станом на час розгляду питання про зупинення провадження у даній справі рішення Верховного Суду у справі №825/997/17 відсутнє, що підтверджується відомостями з Єдиного державного реєстру судових рішень.
Тому суд дійшов висновку про наявність підстав для зупинення провадження у справі.
Керуючись ст. ст.2-20, 72-78, 171, 236, 243, 248, 291, 295 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Зупинити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Черкаського обласного військового комісаріату про визнання протиправними дій і зобов`язання вчинити дії до набрання законної сили судовим рішенням касаційної інстанції у адміністративній справі №825/997/17.
2. Копії ухвали направити учасникам спору.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 15 днів з дати її складення до Шостого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Суддя А.М. Бабич
Ухвала постановлена, складена в повному обсязі та підписана 23.06.2021.