ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 лютого 2010 року №4311/09/9104
Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду в складі :
судді-доповідача Богаченка С.І.,
суддів Багрія В.М., Старунського Д.М.,
при секретарі судового засідання Балич М.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу малого приватного підприємства «Віал» на ухвалу Сокирянського районного суду Чернівецької області від 15 січня 2009 року про повернення позовної заяви у справі за адміністративним позовом малого приватного підприємства «Віал» до працівників ДПА в Чернівецькій області: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання протиправними дій,-
В С Т А Н О В И Л А :
МПП «Віал» 14.01.2009 року звернулось в суд з адміністративним позовом до працівників ДПА в Чернівецькій області: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання протиправними дій по проведенню виїзної позапланової перевірки ПП «ВІАЛ» щодо дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2005 року по 30.09.2008 року та складання акту № 1-23-3/32218316 від 26.12.2008 року про результати зазначеної перевірки..
Ухвалою Сокирянського районного суду Чернівецької області від 15 січня 2009 року адміністративний позов повернуто позивачеві у відповідності п.6 ч.3 ст.108 КАС України.
Не погодившись із ухвалою її оскаржило МПП «Віал», подавши на неї апеляційну скаргу.
В апеляційній скарзі зазначає, що суд першої інстанції неправильно застосував норми матеріального та процесуального права.
Апелянт вказує на те, що суд першої інстанції порушує право МПП «Віал» на доступ до суду як одного із аспектів права на справедливий судовий розгляд, гарантованого п.1 ст.6 Конвенції про захист прав та основних свобод людини (РИМ, 4.ХІ.1950) ратифікованої Верховною Радою України 17.07.1997 року (набрала чинності для України 11.09.1997 року). Вважає, що оскільки Конвенція, як міжнародний нормативний договір, відповідно до ст.9 Конституції України є частиною внутрішнього права України то її положення та практика Європейського Суду з Прав Людини, щодо тлумачення і застосування Конвенції є обовязковими для національних судів України..
Апелянт просить скасувати оскаржувану ухвалу та прийняти нову ухвалу з направленням справи до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.
Заслухавши суддю доповідача, проаналізувавши матеріали справи, апеляційну скаргу, колегія суддів вважає, що дана апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.
Згідно п.6 ч.3 ст.108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних і юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної), дій чи бездіяльності.
Згідно ч.2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією з сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.
Частиною третьою цієї ж статті передбачено, що справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним або окружним адміністративним судом за вибором позивача.
Відповідно до п.6 Розділу 12 Прикінцевих та перехідних положень КАС України до початку діяльності окружних та апеляційних адміністративних судів адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1999 року, вирішується у першій та апеляційних інстанціях відповідні місцеві та апеляційній господарські суди за правилами КАС України.
Згідно ч.1 ст.1 ГПК України підприємства, установи, організації , інші юридичні особи (у томі числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу субєкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що місцевий суд повно і всебічно дослідив та оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
На підставі наведеного, судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги в цілому суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а також відсутня невідповідність висновків суду обставинам справи.
Керуючись ч.3 ст.160, ст. 195, ч.4 ст.196, п. 1 ч. 1 ст. 199, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу малого приватного підприємства «Віал» залишити без задоволення , а ухвалу Сокирянського районного суду Чернівецької області від 15 січня 2009 року про повернення позовної заяви у справі № 2а-7/09 - без змін .
Ухвала апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України, до касаційної інстанції протягом одного місяця з дня набрання нею законної сили.
Головуючий суддя С. І. Богаченко
Суддя В.М. Багрій
Суддя Д.М. Старунський
Повний текст виготовлений 26.02.2010 року.