Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2-а-1785/09/0270 Головуючий у 1-й інстанції: Загороднюк А.Г.
Суддя-доповідач: Бєлова Л.В.
У Х В А Л А
Іменем України
"27" травня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд в складі :
головуючого Бєлової Л.В.,
суддів: Данилової М.В.,
Бистрик Г.М.
при секретарі Паскаль Ю.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_3 на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 25 травня 2009 року по справі за позовом прокурора Вінницького району в інтересах держави Міністерства транспорту та звязку України в особі територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області до ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій у сумі 1700 грн. , -
В С Т А Н О В И В :
У березні 2009 року позивач - прокурор Вінницького району в інтересах держави Міністерства транспорту та звязку України в особі територіального управління головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області звернувся до суду з позовом до ОСОБА_3, в якому просив:
- стягнути з відповідача ОСОБА_3 на користь головної державної інспекції на автомобільному транспортів дохід Державного бюджету України (р/р 31111106700002, код ЄДРПОУ 34701167, держбюджет м. Вінниця, 21081100, ГУДКУ у Вінницькій області м. Вінниця МФО 802015) 1700 грн. фінансових санкцій.
Постановою Вінницького окружного адміністративного суду від 25 травня 2009 року позов задоволено у повному обсязі:
- стягнуто з ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, 23203) в дохід Державного бюджету України (р/р 31111106700002, код ЄДРПОУ 34701167, держбюджет м. Вінниця, 21081100, ГУДКУ у Вінницькій області м. Вінниця МФО 802015) 1700 грн. фінансових санкцій.
Не погоджуючись із вказаною постановою суду, відповідачем подано заяву про апеляційне оскарження та апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та позовну заяву залишити без розгляду, мотивуючи свої вимоги тим, що постанова суду прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права та підлягає скасуванню.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін, виходячи з наступного.
Відповідно до статті 198 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін.
Суд першої інстанції при ухваленні оскаржуваного рішення дійшов висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, у звязку з чим було задоволено позовні вимоги в повному обсязі.
З такими висновками суду першої інстанції колегія суддів погоджується, виходячи з наступного.
Так, як було встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, при проведенні державним інспектором територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області перевірки 19.02.2008 р. транспортного засобу, що належить ОСОБА_3, встановлено порушення перевізником вимог ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують перевезення пасажирів.
Перевіркою встановлено, що водій ОСОБА_4 здійснював перевезення пасажирів на автомобільному транспорті, що належить відповідачу без дорожнього листа та прав на керування автомобілем. Згідно пояснень водія про причини порушення, дорожній лист йому ніхто не надавав (а.с. 7).
Відповідно до ст. 30 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільний перевізник зобов'язаний забезпечувати водіїв необхідною документацією.
За наслідками перевірки складено акт № 000342 від 19.02.2008 р. перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час надання послуг з перевезення вантажів без оформлення документів, перелік яких визначено ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме - дорожнього листа, прав на керування автомобілем.
25.02.2008 р. відповідно до Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 р., начальником територіального управління Головної автотранспортної інспекції у Вінницькій області винесена постанова № 048355 про застосування до ОСОБА_3 фінансових санкцій у розмірі 1700 грн., в зв'язку з порушенням останнім законодавства про автомобільний транспорт, а саме, ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч. 1 ст.60 цього Закону.
Відповідно до ст. 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення, зокрема, для автомобільного перевізника, що здійснює перевезення пасажирів на таксі - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України, для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно із п. 151 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 26.09.2007 р. N 1184, водій таксі, що є найманим працівником, крім вимог, передбачених пунктом 150 цих Правил, повинен перед виїздом на маршрут пройти медичний огляд і провести перевірку технічного стану транспортного засобу з внесенням відповідної позначки у дорожній лист.
Абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом першої інстанції встановлено, що територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області діяло на підставі та у межах наданих йому повноважень, а також у спосіб, передбачений діючим законодавством України щодо проведення перевірки та накладення фінансових санкцій.
Окрім того, колегія суддів апеляційної інстанції зазначає, що постанова про застосування фінансових санкцій № 048355 відповідачем оскаржена в судовому порядку не була, в добровільному порядку не виконана.
Виходячи з наведеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції з приводу задоволення позовних вимог про стягнення фінансових санкцій згідно постанови № 048355, у звязку з чим відсутні підстави для скасування постанови суду першої інстанції
Відповідно до статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм процесуального та матеріального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, у звязку з чим? підстав для скасування постанови суду першої інстанції не вбачається.
Керуючись ст.ст. 160, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд , -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу відповідача ОСОБА_3 на постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 25 травня 2009 року залишити без задоволення.
Постанову Вінницького окружного адміністративного суду від 25 травня 2009 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Ухвала складена в повному обсязі 28.05.2010 року.
Головуючий суддя Л.В.Бєлова
Судді
<Текст >