ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
28.05.2010 р. № 2а-4435/09/1370
ВАТ "Львівська ПМК-7"
до ДПІ у Пустомитівському районі
пропро визнання рішення недійсним ,
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Карпяк О.О.
при секретарі судового засідання Зановяк О.О.
за участю представників сторін:
від позивача Нагірний Р.М. (довіреність від 27.10.2009 року №241), Буга І.І.
від відповідача Чубак Н.В. (довіреність від 18.05.2010 року № 15/10-0)
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Відкритого акціонерного товариства «Львівська ПМК -7»до Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Львівської області про визнання недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій,-
в с т а н о в и в:
Відкрите акціонерне товариство «Львівська ПМК 7»звернулося до адміністративного суду з позовом до Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Львівської області про визнання недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000172352/0 від 20.01.2009 в розмірі 82600,00 грн.
Ухвалою суду від 13 липня 2009 року відкрито провадження у справі.
Позовні вимоги мотивовані тим, що 12.06.2009 року відповідач прийняв рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000172352/0 від 20.01.2009 року щодо ВАТ «Львівська ПМК-7»на підставі акта перевірки № 0004/13/25/23 від 08.01.2009 року. Згідно вказаного рішення відповідачем донараховано до слати позивачу 82600, 00 грн. штрафних (фінансових) санкцій. Вказані штрафні (фінансові) санкції донараховані за порушення п.п.2.3, 2.8, 5.9 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженою постановою правління Національного банку України від 15.12.2004 року №637. З наведених підстав вважають оскаржуване рішення необґрунтованим та таким, що суперечить законодавству з питань оподаткування.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, наведених у позовній заяві.
Представники відповідача в судовому засіданні проти позову заперечили повністю з підстав, викладених у письмовому запереченні на позов від 11.09.2009 року № 10799/9/10-008 та просять відмовити у задоволенні позову повністю.
Постанова в повному обсязі виготовлена та підписана 02 червня 2010 року.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, дослідивши наявні у справі докази та надавши їм оцінку, суд дійшов до висновку, що у задоволенні адміністративного позову слід відмовити з таких підстав.
Державною податковою інспекцією у Пустомитівському районі Львівської області було проведено перевірку дотримання порядку ведення операцій з готівкою ВАТ «Львівська ПМК 7», за результатами якої складено довідку від 08.01.2009 року №0004/13/25/23/05513158, встановлено порушення п.2.3, 2.8 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого Постановою правління НБУ від 15.12.2004 року №637 із змінами і доповненнями, передбачено відповідальність п.1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»від 12.06.1995 року №436/95 та згідно листа НБУ від 01.09.2006 року №11-113/3225-9206 а саме: перевищення встановленого ліміту залишку готівки в касі підприємства у двохкратному розмірі перевищеного ліміту 41300,0 * 2=82600,00 грн.
На підставі цього, за результатами перевірки, у відповідності до ст. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»від 12.06.1995 № 436/95 ДПІ у Пустомитівському районі Львівської області відповідачем винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 20.01.2009 року № 0000172352/0, яким до позивача застосовано штрафну ( фінансову) санкцію в сумі 82600, 00 грн.
ВАТ «Львівська ПМК -7»оскаржило рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 20.01.09 року № 0000172352/0 в адміністративному порядку.
Рішенням ДПА у Львівській області від 20.03.2009 року № 5913/10/25-005/245 скарга ВАТ «Львівська ПМК-7»залишена без задоволення.
Рішенням ДПА України від 05.06.2009 року № 5282/6/25-0415 скарга ВАТ «Львівська ПМК-7»залишена без розгляду, оскільки вона подана з порушенням встановлених строків.
Як вбачається з матеріалів справи, ліміт залишку готівки в касі підприємства ВАТ «Львівська ПМК 7»станом на травень 2008 року становить 2000, 00 грн.
Відповідно до п. 2.3. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 року № 637, гранична сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем) протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами встановлюється відповідною постановою Правління Національного банку України. Платежі понад зазначену граничну суму проводяться виключно в безготівковій формі. Кількість підприємств (підприємців), з якими здійснюються розрахунки, протягом дня не обмежується. Зазначені обмеження стосуються також розрахунків готівкою між підприємствами в оплату за товари, що придбані на виробничі (господарські) потреби за рахунок коштів, одержаних за корпоративними картками. Зазначені обмеження не поширюються на: а) розрахунки підприємств (підприємців) з фізичними особами, бюджетами та державними цільовими фондами; б) добровільні пожертвування та благодійну допомогу; в) розрахунки підприємств (підприємців) за спожиту ними електроенергію; г) використання коштів, виданих на відрядження; ґ) розрахунки підприємств (підприємців) між собою під час закупівлі сільськогосподарської продукції. Перелік товарів, що належать до цієї продукції (далі - сільськогосподарська продукція), визначений Законом України "Про державну підтримку сільського господарства України". У разі здійснення підприємствами готівкових розрахунків з іншими підприємствами (підприємцями) понад установлену граничну суму кошти в розмірі перевищення встановленої суми розрахунково додаються до фактичних залишків готівки в касі на кінець дня платника готівки одноразово в день здійснення цієї операції, з подальшим порівнянням одержаної розрахункової суми із затвердженим лімітом каси.
Відповідно до п. 2.3 Положення № 637 та постанови Правління Національного банку України «Про встановлення граничної суми готівкового розрахунку»від 09.02.2005 року № 32, сума готівкового розрахунку одного підприємства (підприємця) з іншим підприємством (підприємцем), що здійснюється протягом одного дня за одним або кількома платіжними документами, не повинна перевищувати 10000 грн.
Згідно фіскальних чеків від 30.05.2008 року № 0097, № 0110 ВАТ «Львівська ПМК-7»придбала в ТзОВ МС «Ойл Кард»за готівкові кошти дизпаливо на суму 53300 грн., що також підтверджується прибутковою накладною № ПН-0000570.
Відповідно до п. 2.8. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 року № 637, підприємства можуть тримати в позаробочий час у своїх касах готівкову виручку (готівку) в межах, що не перевищують установлений ліміт каси. Готівкова виручка (готівка), що перевищує встановлений ліміт каси, обов'язково здається до банків для її зарахування на банківські рахунки. Відокремлені підрозділи підприємств - юридичних осіб можуть здавати готівкову виручку (готівку) безпосередньо до кас таких юридичних осіб або до будь-якого банку для її переказу і зарахування на банківські рахунки зазначених юридичних осіб.
Статтею 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»від 12.06.1995 року № 436/95 передбачено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу зокрема за перевищення встановлених лімітів залишку готівки в касах - у двократному розмірі сум виявленої понадлімітної готівки за кожний день.
Відповідно до п.1 договору про надання безпроцентної поворотної фінансової позики від 30.05.2008 року позикодавець (Буга І.І.) передає позичальнику (ВАТ «Львівська ПМК -7») у користування грошові кошти в сумі 53300,00 грн.
Відповідно до звіту про використання коштів №АО-0000041 від 02.06.2008 року Буга І.І. витратив під звіт 53300,00 грн. як підзвітна особа.
Відповідно до прибуткової накладної №ПН-0000570 від 02.06.2008 року одержувачем дизпалива на суму 53300,00 грн. є ВАТ «Львівська ПМК -7».
Отже, твердження позивача про те, що операція щодо закупівлі дизпалива на суму 53300,00 грн. Бугою І.І. не як підзвітною особою, а як фізичною особою не беруться судом до уваги та спростовуються наявними в матеріалах справи доказами.
Відповідно до ч.3 ст.2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2)з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням всіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4)безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Таким чином, суд, перевіривши обставини передбачені ч.3 ст.2 КАС України, вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими та безпідставними, в задоволенні позову слід відмовити.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, такі належить покласти на позивача.
Керуючись ст.ст. 71, 86, 87, 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд
п о с т а н о в и в :
1.У задоволенні позову відмовити повністю
2.Судові витрати покласти на позивача.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обовязки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження рішення та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження рішення та апеляційна скарга подаються до Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Карп'як О.О.