Рішення № 96898258, 11.05.2021, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.05.2021
Номер справи
440/1834/21
Номер документу
96898258
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 травня 2021 року м. ПолтаваСправа № 440/1834/21Полтавський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді – Довгопол М.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю),

В С Т А Н О В И В:

І. ІСТОРІЯ СПРАВИ

1. Стислий зміст позовних вимог

04 березня 2021 року Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області (далі-позивач, ГУ ДСНС у Полтавській області) звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі-відповідач, ФОП ОСОБА_1 ) про застосування до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заходів реагування у вигляді часткового зупинення експлуатації будівлі кафе-бару "777" з готелем за адресою: АДРЕСА_1 , а саме зупинення експлуатації приміщень другого поверху будівлі, які використовуються у якості готелю, до повного усунення порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах №1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 опису виявлених порушень вимог законодавства акту, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки, від 24.02.2021 №14; встановлення фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 наступного порядку і способу виконання судового рішення заборони використання приміщень другого поверху будівлі кафе-бару "777" з готелем за адресою: АДРЕСА_1 , не допускати у приміщення людей, крім тих, що вживають заходи щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки, та відключити їх від електропостачання.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за результатами перевірки щодо додержання ФОП ОСОБА_1 вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки встановлено та зафіксовано у акті перевірки порушення останньою вимог законодавства у сфері пожежної безпеки, які мали місце при експлуатації будівлі за адресою: АДРЕСА_1 . Позивач вказує, що подальша експлуатація вказаної будівлі створює загрозу життю та здоров`ю людей, а відтак, слід застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді часткового зупинення експлуатації будівлі кафе-бару "777" з готелем за адресою: АДРЕСА_1 , а саме заборонити використання приміщень другого поверху будівлі, не допущення у будівлю людей, крім тих, що вживають заходи щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки, та відключення будівлі від електропостачання.

2. Стислий зміст заперечень відповідача

Відповідач правом на подання відзиву на позовну заяву не скористалася.

Відповідно до частини шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

3. Процесуальні дії по справі

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 09 березня 2021 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, вирішено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 Кодексу адміністративного судочинства України.

ІІ. ФАКТИЧНІ ОБСТАВИНИ СПРАВИ

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини справи та відповідні правовідносини.

ФОП ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець 26.11.2002, номер запису у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань 257780170000000262 від 28.03.2005, основний вид діяльності – діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування (код КВЕД 56.10), що підтверджується інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань /а.с.18/.

Відповідач має право приватної власності на нежитлову будівлю (кафе "777"), загальною площею 190,3 кв.м., що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна /а.с.19-20/.

24.02.2021, на підставі наказу ГУ ДСНС у Полтавській області від 28.01.2021 №23 "Про проведення позапланових перевірок протягом лютого-квітня 2021 на підставі доручення Прем`єр-Міністра України" /а.с.22-24/ та посвідчення на проведення перевірки від 22.02.2021 №15, ГУ ДСНС у Полтавській області проведено позапланову перевірку дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки ФОП ОСОБА_1 ; ступінь ризику: високий; види об`єктів щодо яких проводився захід – територія, будівлі та споруди кафе-бару "777" з готелем, ФОП ОСОБА_1 , в АДРЕСА_1 .

За результатами позапланової перевірки складено акт №14 від 24.02.2021 /а.с.26-38/, яким зафіксовано порушення ФОП ОСОБА_1 вимог пожежної безпеки, що мали місце на території кафе-бару "777" з готелем за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:

1) не пройдено навчання посадовою особою, протипожежний інструктаж і перевірку знань з питань пожежної безпеки (пункти 16, 20 Розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні, які затверджені наказом МВС України №1417 від 30.12.2014);

2) не проведено вогнезахисний обробіток дерев`яних будівельних конструкцій крівлі будівлі кафе-бару з готелем засобами вогнезахисту, що забезпечують І групу вогнезахисної ефективності (Розділ ІІІ глава 2 пункт 2.5 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України №1417 від 30.12.2014);

3) не забезпечено другим евакуаційним виходом із другого поверху будівлі кафе-бару з готелем (Розділ ІІ глава 2 пункт 2.23 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України №1417 від 30.12.2014, пункт 2.2.4 ДБН-В.1.1-7-2016);

4) з другого поверху готелю шляхом евакуації являються гвинтові сходи (пункт 7.3.9 ДБН-В.1.1-7-2016);

5) не забезпечено керівником будівлі кафе-бару з готелем утримання засобів протипожежного захисту у працездатному стані, система протипожежного захисту (автоматична пожежна сигналізація) не справна та не обслуговується відповідно до чинних нормативних документів та технічної документації підприємств-виготовлювачів (Розділ V глава 1 пункти 1.1, 1.4; Розділ ІІІ глава 2 пункт 2.2 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджені наказом МВС України №1417 від 30.12.2014);

6) не забезпечено будівлю кафе-бар з готелем необхідним запасом води для цілей пожежогасіння (Розділ V Глава 2 пункту 2.1 підпункт 2 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України №1417 від 30.12.2014; пункти 6.2.1, 6.2.3, 13.3.4 ДБН-В.2.5-74:2013);

7) не проводиться адміністрацією будівлі кафе-бару з готелем ознайомлення громадян, котрі прибувають до готелю, з основними вимогами пожежної безпеки (Розділ VI глава 5 пункт 5.1 Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України №1417 від 30.12.2014).

Акт перевірки вручений під розписку ФОП ОСОБА_1 24.02.2021, пояснень та зауважень до змісту акту відповідачем не надано.

24.02.2021 ГУ ДСНС у Полтавській області видано припис про усунення ФОП ОСОБА_1 порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, який вручений 24.02.2021 ФОП ОСОБА_1 , про що свідчить відповідний підпис у приписі /а.с.39-40/.

Посилаючись на порушення відповідачем вимог пожежної безпеки, що створює загрозу для життя та здоров`я людей, позивач звернувся до суду з цим позовом.

ІІІ. ДЖЕРЕЛА ПРАВА

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Згідно із частиною третьою статті 55 Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної безпеки суб`єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб`єктів господарювання.

Частиною другою статті 64 Кодексу цивільного захисту України від 02.10.2012 №5403-VI (далі-Кодекс) визначено, що центральний орган виконавчої влади, який здійснює нагляд (контроль) у сфері техногенної та пожежної безпеки, реалізує повноваження безпосередньо і через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.

Відповідно до приписів статті 66 Кодексу центральний орган виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, здійснює державний нагляд (контроль) шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до закону.

Пунктом 1 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 №1052 /надалі - Положення №1052/, встановлено, що Державна служба України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра внутрішніх справ і який реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності.

Згідно з пунктом 3 Положення №1052 основними завданнями ДСНС є: 1) реалізація державної політики у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а також гідрометеорологічної діяльності; 2) здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сфері цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб; 3) внесення на розгляд Міністра внутрішніх справ пропозицій щодо забезпечення формування державної політики у зазначених сферах; 4) реалізація в межах повноважень, передбачених законом, державної політики у сфері волонтерської діяльності.

Пунктом 7 Положення №1052 передбачено, що ДСНС здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Відповідно до частин першої, другої статті 7 Закону України від 05.04.2007 №877-V "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" /надалі - Закон №877-V/ для здійснення планового або позапланового заходу орган державного нагляду (контролю) видає наказ (рішення, розпорядження), який має містити найменування суб`єкта господарювання, щодо якого буде здійснюватися захід, та предмет перевірки.

На підставі наказу (рішення, розпорядження) оформляється посвідчення (направлення) на проведення заходу державного нагляду (контролю), яке підписується керівником органу державного нагляду (контролю) (головою державного колегіального органу) або його заступником (членом державного колегіального органу) із зазначенням прізвища, ім`я та по батькові і засвідчується печаткою.

Частиною сьомою статті 7 Закону №877-V передбачено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу.

Пунктом 12 частини 1 статті 67 Кодексу передбачено, що до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об`єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежонебезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров`ю людей.

Пунктом 1 частини 1 статті 70 Кодексу визначено, що підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, нормами і правилами.

Як визначено частиною другою статті 70 Кодексу цивільного захисту України, повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Відповідно до пунктів 16, 20 розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 №1417, посадові особи та працівники проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 року N 444 "Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях". Приступати до роботи особам, які не пройшли навчання, протипожежного інструктажу і перевірки знань з питань пожежної безпеки, забороняється.

Як визначено пунктом 2.5 глави 2 Розділу ІІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 №1417, у будинках, крім будинків V ступеня вогнестійкості, дерев`яні елементи горищних покриттів (крокви, лати) повинні оброблятися засобами вогнезахисту, які забезпечують І групу вогнезахисної ефективності.

Необхідність обробляння засобами вогнезахисту дерев`яних елементів інших конструкцій будинків визначається відповідними нормативними документами за видами будинків.

Пунктом 2.23 глави 2 Розділу ІІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 №1417, визначено, що забороняється зменшувати кількість та розміри евакуаційних виходів з будівель і приміщень, класи вогнестійкості несучих та огороджувальних конструкцій, застосовувати будівельні матеріали з вищими показниками пожежної небезпеки, змінювати інженерні та планувальні рішення й умови освітлення згідно з нормованою вимогою.

Пунктом 7.2.4 ДБН-В.1.1-7-2016 "Пожежна безпека об`єктів будівництва" передбачено, що із будинку, з кожного поверху, протипожежного відсіку, приміщення, а також з частини поверху, відокремленої суцільними стінами (перегородками), слід передбачати не менше двох евакуаційних виходів по самостійних (окремих) шляхах евакуації, які ведуть назовні, крім випадків, обумовлених у НД.

Пунктом 7.3.9 ДБН-В.1.1-7-2016 "Пожежна безпека об`єктів будівництва" визначено, що на шляхах евакуації не допускається влаштовувати гвинтові сходи та забіжні східці, а також сходові марші з різною шириною проступів та/або різною висотою присхідців у межах одного сходового маршу, крім випадків, обумовлених у НД.

Пунктом 2.2 глави 2 Розділу ІІІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 №1417 встановлено, що керівники об`єктів, підприємств повинні забезпечити утримання засобів протипожежного захисту, зокрема системи протипожежного захисту, у працездатному стані та забезпечити підтримання їх експлуатаційної придатності (технічне обслуговування).

Пунктами 1.1, 1.4 глави 1 Розділу V Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 №1417 передбачено, що усі системи протипожежного захисту (далі - СПЗ) мають бути справними і утримуватися в постійній готовності до виконання роботи. Несправності, які впливають на їх працездатність, повинні усуватися негайно, інші несправності усуваються в передбачені регламентом терміни, при цьому необхідно робити записи у відповідних журналах. Підтримання експлуатаційної придатності (технічне обслуговування) СПЗ здійснюється відповідно до вимог технічної документації підприємств-виготовлювачів та затверджених регламентів робіт з технічного обслуговування.

Підпунктом 2 пункту 2.1 Глави 2 Розділу V Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 №1417 визначено, що пожежні гідранти та пожежні резервуари повинні бути справними і утримуватися таким чином, щоб забезпечити безперешкодний забір води пожежними автомобілями.

Згідно з пунктом 5.1 Глави 5 Розділу VІ Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МВС України від 30.12.2014 №1417 усі громадяни, котрі прибувають до будинків для тимчасового проживання людей (готелі, гуртожитки, мотелі, кемпінги, санаторії, будинки та бази відпочинку, профілакторії), повинні бути ознайомлені адміністрацією з основними вимогами пожежної безпеки (під розпис).

ІV. ВИСНОВКИ СУДУ

Аналіз викладених правових норм дає підстави для висновку, що правовою підставою для застосування адміністративним судом заходів реагування у разі порушення правил та норм пожежної і техногенної безпеки відповідними суб`єктами господарювання є одночасна наявність таких умов: 1) факт порушення правил та норм пожежної і техногенної безпеки, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей; 2) звернення компетентного органу, який здійснює державний нагляд у сфері пожежної і техногенної безпеки, із відповідним адміністративним позовом до суду; 3) наявність обов`язку у підконтрольного суб`єкта, зупинення експлуатації приміщень якого вимагає відповідний орган Державної служби України з надзвичайних ситуацій, забезпечувати дотримання вимог пожежної безпеки у відповідному приміщенні.

При обранні заходу реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, позивачем як суб`єктом владних повноважень, і судом, відповідно, мають враховуватися принцип співмірності обраного заходу реагування тим порушенням, які виникли та тим, які залишилися не усунутими на час розгляду справи, а також дотримання справедливого балансу між інтересами відповідача і публічними інтересами.

Крім того, слід зазначити, що застосування заходів реагування у вигляді зупинення експлуатації приміщень, є тимчасовим заходом, який направлений на попередження настання негативних наслідків, викликаних наявністю на об`єкті порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, які створюють загрозу життю та здоров`ю людей. Водночас поняття «загроза життю та/або здоров`ю людини» є оціночним поняттям, яке лежить у сфері захисту населення, територій, навколишнього природного середовища та майна, функція контролю (нагляду) за чим, зокрема, покладена на позивача, посадові особи якого володіють спеціальними знаннями у цій сфері.

Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 25 лютого 2020 року у справі №826/15768/18.

Судом встановлено, що актом перевірки №14 від 24.02.2021 зафіксовано порушення ФОП ОСОБА_1 вимог пожежної безпеки, що мали місце на території кафе-бару "777" з готелем за адресою: Полтавська область, Решетилівський район, м. Решетилівка, вул. Великотирнівська,52.

Також, 24.02.2021 ГУ ДСНС у Полтавській області видано припис про усунення ФОП ОСОБА_1 порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, який вручений 24.02.2021 під розписку ФОП ОСОБА_1 .

У позовній заяві ГУ ДСНС України у Полтавській області зазначено те, яким чином кожне із встановлених в акті №14 від 24.02.2021 порушень може призвести до загрози життю і здоров`ю людей.

Суд вважає обґрунтованими доводи позивача та зауважує, що у разі не усунення порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах №1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 акту перевірки від 24.02.2021 №14, існує високий ризик виникнення пожежонебезпечної ситуації, що у свою чергу створить істотну небезпеку для життя та здоров`я невизначеної кількості людей.

Відповідач відзиву на позовну заяву чи доказів усунення порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах №1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 акту перевірки від 24.02.2021 №14, не надав.

З огляду на викладені обставини, виходячи з системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, беручи до уваги виникнення загрози життю та/або здоров`ю людей та з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров`ю людей, а також беручи до уваги не надання відповідачем доказів на підтвердження усунення порушень пунктів Правил пожежної безпеки в Україні, які були встановлені в ході позапланової перевірки, суд доходить висновку про необхідність застосування до ФОП ОСОБА_1 заходів реагування у вигляді часткового зупинення експлуатації будівлі кафе-бару "777" з готелем за адресою: АДРЕСА_1 , а саме зупинення експлуатації приміщень другого поверху будівлі, які використовуються у якості готелю, до повного усунення порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах №1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 опису виявлених порушень вимог законодавства акту від 24.02.2021 №14, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Отже, позов належить задовольнити у повному обсязі.

Стосовно встановлення порядку та способу виконання даного рішення, суд виходить з наступного.

Згідно з частиною першою статті 372 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні. Так само на відповідних суб`єктів владних повноважень можуть бути покладені обов`язки щодо забезпечення виконання рішення.

З огляду на зазначене, з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров`ю людей, суд вважає за доцільне встановити наступний порядок і спосіб виконання судового рішення шляхом заборони використання приміщень другого поверху будівлі кафе-бару " НОМЕР_1 " з готелем за адресою: АДРЕСА_1 , не допущення у приміщення людей, крім тих, що вживають заходи щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки, та відключення їх від електропостачання - до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.

V. РОЗПОДІЛ СУДОВИХ ВИТРАТ

Відповідно до статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Згідно з частиною 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Зважаючи на те, що позивачем є суб`єкт владних повноважень, доказів на підтвердження понесення судових витрат, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз не надано, тому суд не вбачає підстав для розподілу судових витрат.

На підставі викладеного та керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

В И Р І Ш И В:

Позов Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Полтавській області (вул. М. Бірюзова, 26/1, м. Полтава, Полтавська область, 36007, ідентифікаційний код 38610079) до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 ) про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) задовольнити повністю.

Застосувати до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заходи реагування у вигляді часткового зупинення експлуатації будівлі кафе-бару "777" з готелем за адресою: АДРЕСА_1 , а саме зупинення експлуатації приміщень другого поверху будівлі, які використовуються у якості готелю, до повного усунення порушень вимог пожежної безпеки, зафіксованих у пунктах №1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 опису виявлених порушень вимог законодавства акту від 24.02.2021 №14, складеного за результатами проведення позапланового заходу державного нагляду (контролю) щодо дотримання суб`єктом господарювання вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки.

Встановити фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 наступний порядок і спосіб виконання судового рішення - шляхом заборони використання приміщень другого поверху будівлі кафе-бару " НОМЕР_1 " з готелем за адресою: АДРЕСА_1 , не допущення у приміщення людей, крім тих, що вживають заходи щодо усунення порушень вимог пожежної безпеки, та відключення їх від електропостачання - до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної безпеки.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя М.В. Довгопол