Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
28.05.2010 р. № 2а-2401/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Гулкевич І.З.,
при секретарі Галійчук А.В.
за участю:
прокурора Татарин Ю.Б.
представника позивача Дорош А.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Прокурор Сихівського району м.Львова в ін. ДПІ у Сихівському р-ні м.Львова
до ПП "Трірема"
пропро стягнення заборгованості в сумі 10512,14 грн., - ВСТАНОВИВ:
Прокурор Сихівського району м. Львова в інтересах держави в особі ДПІ у Сихівському районі м. Львова (надалі ДПІ) звернувся з адміністративним позовом у Львівський окружний адміністративний суд до ПП «Трірема», в якому просить стягнути до бюджету кошти в розмірі 10512,14 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачено до бюджету податковий борг, який підтверджується Актом перевірки дотримання ПП «Трірема»вимог п.п.5.3.1 п.5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення податкових зобовязань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», корінцями податкових повідомлень-рішень та корінцями податкових вимог.
Прокурор Сихівського району м. Львова явку повноважного представника в судове засідання забезпечив, позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просить позов задовольнити.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав з підстав, викладених у позовній заяві, просить позов задовольнити.
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, хоча неодноразово був повідомлений належним чином про дату, час та місце проведення судового засідання.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 71 КАС України.
Заслухавши пояснення учасників процесу, перевіривши матеріали справи, з'ясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що ПП «Трірема»зареєстровано виконавчим комітетом Львівської міської ради, ідентифікаційний код 31896237, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991 року № 1251-ХІІ з наступними змінами та доповненнями (далі Закон № 1251) платники податків та зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків та зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни, а відповідно до ст. 20 даного Закону контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків та зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом.
Як встановлено в судовому засіданні, податковий борг у відповідача виник в результаті порушення податкового законодавства, встановленого Актом перевірки дотримання ПП «Трірема»вимог п.п.5.3.1 п.5.3. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення податкових зобовязань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
На підставі вищевказаного Акту ДПІ винесено податкове повідомлення-рішення №0010191521/0 від 03.12.2008 року на суму 583,89 грн.
Кошти в розмірі 10512,14 грн. відповідачем добровільно у встановлені законом строки до бюджету не сплачені, і як наслідок рахується податкова заборгованість ПП «Трірема»: 9928 грн. заборгованість по ПДВ, 583,89 грн. штрафна санкція, що підтверджується довідкою про стан заборгованості.
Згідно п. 1.2 ст.1 Закону №2181, податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.5.3.1 ст.5 Закону №2181 платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації, а саме за базовий податковий (звітний) період (календарний місяць, календарний квартал, календарний рік) день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобовязання платника податків і підлягає сплаті.
Відповідно до положень п.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону №2181, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту (процедура адміністративного оскарження).
Відповідно до п.п 5.4.1 ст. 5 Закону №2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Податковим боргом (недоїмкою), у відповідності до п.1.3 ст. 1 Закону №2181 вважається, податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону №2181, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу.
На виконання ст.6 Закону № 2181 ДПІ відповідачу було надіслано першу і другу податкові вимоги: №1/1372 на суму 5638,25 грн.; №2/365 на суму 8092,14 грн. про факт узгодження податкового боргу та вимогою термінової сплати сум податкового боргу.
Відповідно до п.6.2.4 ст.6 Закону №2181, у звязку з неможливістю вручення податкових вимог, ДПІ складено Акт про неможливість вручення платнику податків податкової вимоги від 03.12.2008 року.
У відповідності до вимог ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державні податкові інспекції в районах здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків і зборів (обовязкових платежів) та подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Докази вжиття відповідачем заходів погашення боргу в матеріалах справи відсутні.
Згідно п.8 ст.35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Як вбачається із довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, відповідач не подавав державному реєстратору відомостей про зміну місця реєстрації, а тому суд приходить до висновку, що, оскільки, останній значиться в реєстрі за адресою, вказаною у довідці про державну реєстрацію, на цю ж адресу судом надсилались судові виклики, а тому ПП «Трірема»вважається належним чином повідомлене про розгляд справи.
Оскільки відповідач господарську діяльність проводив в порушення вимог чинного законодавства, про розгляд справи повідомлений, не вживає заходів щодо погашення заборгованості, а тому суд приходить до висновку про обґрунтованість та підставність позовних вимог та вважає, що позов підлягає до задоволення в повному обсязі.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, судові витрати у формі судового збору не належить стягувати з відповідача, оскільки позивачем не понесені.
Керуючись ст.ст. 7-14, 35, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ПП «Трірема»на користь Державного бюджету Сихівського району м. Львова на рахунок № 31116029700008, ЗКПО 26360233 в УДК у Львівській області, МФО 825014 заборгованість в сумі 10512,14 грн.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Львівський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.
Суддя Гулкевич І.З.