ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Львів
21.05.2010 р. № 2а-340/10/1370
Львівський обласний центр зайнятості
до ПП "СЦ-Сервіс-Центр Стрий"
пропро стягнення штрафних санкцій ,
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Карпяк О.О.
при секретарі судового засідання Зановяк О.О.
за участю представників сторін:
від позивача Свереда Г.З., Сухай О.В. (довіреність від 21.12.2009 року № 19-4320/0-09.,
довіреність від 21.12.2009 року № 19-4317/0-09)
від відповідача не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові адміністративну справу за позовом Львівського обласного центру зайнятості до Приватного підприємства «СЦ Сервіс Центр Стрий» про стягнення штрафних санкцій на суму 26 000, 00 грн., -
в с т а н о в и в :
Львівський обласний центр зайнятості звернувся до суду із адміністративним позовом до Приватного підприємства «СЦ Сервіс Центр Стрий» про стягнення штрафних санкцій на суму 26 000, 00 грн .
Ухвалою від 13 січня 2010 року відкрито провадження у справі.
Позовні вимоги мотивовані тим, що Приватним підприємством ««СЦ- Сервіс - Центр- Стрий»використовувалась праця громадянина Республіки Австрія ОСОБА_5 на посаді директора та громадянина Республіки Австрія ОСОБА_1 на посаді кухаря без відповідного дозволу на використання праці іноземців, чим порушено вимоги ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення».
Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, пояснень по суті позову суду не подав, хоч був належним чином повідомлений про дату, час та місце слухання справи.
Повний текст постанови виготовлений 26 травня 2010 року.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників позивача, дослідивши наявні у справі докази та давши їм оцінку, суд дійшов до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких підстав.
07.10.2009 року посадовими особами інспекції з контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення Львівського обласного центру зайнятості проведено перевірку щодо дотримання вимог чинного законодавства про зайнятість населення, зокрема ст. 8 Закону України «Про зайнятість населення»приватним підприємством «СЦ-Сервіс- Центр- Стрий», яке здійснює свою діяльність відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію від 01.07.1992 № 376131, серія А00, виданого Виконавчим комітетом Львівської області. Під час проведення перевірки зясовано, що громадянин Республіки Австрія ОСОБА_5, котрому 06.10.2008 року було відмовлено в продовженні терміну дії попереднього дозволу на працевлаштування (діяв до 12.10.2008 року), до сьогодні провадить діяльність як посадова особа (директор) без відповідного дозволу на працевлаштування Львівського обласного центру зайнятості . Також з 12.10.2008 року до 31.05.2009 року використовувалась праця іншого громадянина Республіки Австрія ОСОБА_1 на посаді кухаря без відповідного дозволу на працевлаштування.
Відповідно до ч.4 ст.8 Закону України «Про зайнятість населення»від 01.03.1991 року № 803 ХІІ, у разі використання роботодавцем праці іноземців або осіб без громадянства на умовах трудового договору без дозволу на використання праці іноземців та осіб без громадянства державна служба зайнятості стягує з роботодавця штраф за кожну таку особу у двадцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом. У разі не сплати (або відмови від сплати) протягом місяця у добровільному порядку зазначеного штрафу його стягнення провадиться в установленому законом порядку.
21.10.2009 року Львівським обласним центром зайнятості надіслано вимогу на імя директора приватного підприємства «СЦ Сервіс-Центр- Стрий»ОСОБА_5 з пропозицією сплатити у добровільному порядку упродовж місячного терміну штрафу в сумі 26000, 00 грн.
Відповідно до п.п. ф ч.4 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів УРСР від 24.06.1991 року №47, здійснює контроль за дотриманням підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності законодавства про зайнятість населення. Також, згідно із п.п. л п.8 зазначеного Положення державна служба зайнятості має право стягувати відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі: використання праці іноземців або осіб без громадянства без дозволу державної служби зайнятості.
Станом на момент розгляду справи добровільно Приватним підприємством «СЦ Сервіс-Центр- Стрий»даний штраф не сплачено. За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАС України, зокрема, частин 2 та 3, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 128, 160, 161, 162, 163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задоволити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «СЦ- Сервіс Центр - Стрий» ( юридична адреса: 82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Шашкевича,21; код ЄДРПОУ 32053949) на користь Львівського обласного центру зайнятості (юридична адреса: 79039, м. Львів, вул. Бортнянського, 11 А, код ЄДРПОУ 03491180) штраф у розмірі 26000 (двадцять шість тисяч) гривень 00 коп.
Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обовязки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження рішення та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
Суддя Карп'як О.О.