Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 травня 2010 р. справа № 2а-14042/10/0570
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардейської дивізії, 17
час прийняття постанови: 10 год. 15 хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Тарасенка І.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: 83052, м. Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Марїнському районі Донецької області до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» про стягнення заборгованості із збору за забруднення навколишнього природного середовища, -
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Марїнському районі Донецької області звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» про стягнення заборгованості із збору за забруднення навколишнього природного середовища, мотивуючі свої вимоги тим, що відповідно довідки Державної податкової інспекції у Марїнському районі за Шахтою «Південнодонбаська №3», що є відокремленим підрозділом ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» числиться заборгованість із збору за забруднення навколишнього природного середовища станом на 18.03.2010 року у розмірі 73465,54грн. Зазначена сума підтверджуються довідкою про відсутність або наявність заборгованості (а.с.4). Заборгованість у розмірі 73465,54 грн. виникла внаслідок несплати самостійно узгодженого податкового зобовязання по податковій декларації. Оскільки відповідач у встановлений законом строк не сплатив суму, зазначену в декларації, податковою інспекцією були виставлені податкові вимоги, однак такі заходи позитивних результатів не дали.
Просить стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» заборгованість із збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 73465,54 грн.
Представник позивача в судове засідання не зявився, надав суду заяву, в якій просив розглянути справу у його відсутність.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, надав суду письмову заяву у якій визнав позовні вимоги, не заперечував проти їх задоволення та просив розглянути справу у його відсутність.
Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
На підставі ч. 3 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.
Таким чином, суд вважає можливим розглянути вказаний адміністративний позов на підставі тих доказів, які наявні в матеріалах справи і яких достатньо для розгляду адміністративної справи в письмовому провадженні.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач Державне підприємство «Донецька вугільна енергетична компанія», є юридичною особою, зареєстроване Виконавчим комітетом Донецької міської ради 02.09.2004 року № 1266108 0001000843, що підтверджується Довідкою ЄДРПОУ АБ № 206477, а також свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи (а.с. 5, 19).
Відокремлений підрозділ «шахта Південнодонбаська №1» ДП «Донецька Вугільна енергетична компанія» 02.06.2005 року за № 166 взята на облік у Державній податковій податковой інспекції у м. Вугледарі (а.с.20).
Відповідно до положення про відокремленний підрозділ, затвердженого 24 травня 2005 року, шахта «Південнодонбаська №3» ДП «Донецька вугільна енергетична компанія» створено згідно з наказом Мінпалевоенерго від 18.08.2004 року № 492 та входить до складу ДП «Донецька вугільна енергетична компанія», що підтверджується статутом державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» (а.с.6).
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Станом на 18.03.2010 р. у відповідача існує податковий борг із збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 73465,54грн., що підтверджується довідкою про відсутність або наявність заборгованості (а.с.4).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»
податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;
податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України;
платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
Щодо збору за забруднення навколишнього природного середовища, то таким нормативно-правовим актом є Інструкція «Про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища» затверджена наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України № 162/379 від 19.07.99, згідно з п. 2.1 якої платниками збору є субєкти господарювання, незалежно від форм власності, включаючи їх обєднання, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої територіальної громади; бюджетні, громадські та інші підприємства, установи і організації; постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи в Україні; громадяни, які здійснюють на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони викиди і скиди забруднюючих речовин у навколишнє природне середовище та розміщення відходів.
У відповідності до п. 6 зазначеної інструкції збір, який справляється за викиди різними джерелами забруднення, обчислюються платниками збору самостійно щокварталу наростаючим підсумком з початку року.
Згідно п.п. 7.2, 7.3. інструкції розрахунки збору подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації платника (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби).
Збір сплачується платниками за місцем податкової реєстрації (місцем перебування на податковому обліку в органах державної податкової служби) протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку подання податкового розрахунку збору, тобто протягом 50 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
У відповідності до п. 13 ч. 1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 18.02.1997 року № 77/97 збір за спеціальне використання природних ресурсів є загальнодержавним збором.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані, зокрема, сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.
Наявність податкового боргу із збору за забруднення навколишнього природного середовища підтверджується наступними документами:
-довідкою про відсутність або наявність заборгованості за №1713/10/19-013 (а.с. 4).
-Податковим розрахунком збору забруднення навколишнього природного середовища (а.с.8).
Підпунктом 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 того ж Закону встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Крім того, відповідно до п. 5.2.1 п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.
Згідно п.п. 5.4.1 п. 5.1. ст. 5 Закону України № 2181 узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків в строки, встановлені ст. 5 Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Таким чином, з урахуванням приведених норм діючого законодавства податковий борг із збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 73465,54 грн. підлягає стягненню з відповідача.
Позивачем були здійснені заходи, передбачені ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме відповідачеві були направлені дві податкові вимоги: перша податкова вимога від 04.02.2005року №1/78 на суму 7316,11грн.(а.с.7); друга податкова вимога від 11.03.2005року №2/133 на суму 7316,11грн.(а.с.7), але суми, яки були визначені цими податковими вимогами, відповідачем сплачені не були.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив самостійно узгоджені суми податкового боргу, суд задовольняє позовні вимоги Державної податкової інспекції у Марїнському районі Донецької області до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» про стягнення заборгованості із збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 73465,54 грн.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Марїнському районі Донецької області до Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» про стягнення заборгованості із збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 73465,54 грн. задовольнити.
Стягнути з Державного підприємства «Донецька вугільна енергетична компанія» (вул.. Артема, 63, м. Донецьк, 83000, ЄДРПОУ 33161769) на користь місцевого бюджету Марїнської міської ради (розрахунковий рахунок - № 33114329700294, банк отримувача - ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686762, та на користь місцевого бюджету Красногорівської міської ради ЄДРПОУ 34686762, р\р 33113329700295 банк ГУ ДКУ у Донецькій області , МФО 834016 заборгованість зі збору за забруднення навколишнього природного середовища у сумі 73465,54грн. (сімдесят три тисячі чотириста шістдесят пять) грн. 54 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Заяву про апеляційне оскарження постанови суду може бути подано протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсяі до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Тарасенко І.М.