Постанова № 9672398, 27.05.2010, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.05.2010
Номер справи
2а-1253/10/0370
Номер документу
9672398
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 травня 2010 рокуСправа № 2а-1253/10/0370

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Мачульського В.В.,

при секретарі судового засідання Кузику Р.В.,

за участю представника позивача Скакун Т.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом управління Тернопільського обласного центру зайнятості до Відкритого акціонерного товариства «Свемон-Волинь», третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог Тернопільська філія «Свемон-Волинь» про стягнення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

Тернопільський обласний центр зайнятості звернувся з позовом до Відкритого акціонерного товариства «Свемон-Волинь», третя особа на стороні відповідача без самостійних вимог Тернопільська філія «Свемон-Волинь» про стягнення штрафу за порушення п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» в розмірі 4272,32 грн.

Обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що відповідач відповідно до п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів. Однак Тернопільська філія ВАТ «Свемон-Волинь» при вивільненні з роботи трьох працівників не подало у визначений законом термін звіт про фактичне вивільнення працівників, внаслідок чого до нього застосовано штраф в розмірі 4272,32 грн., який боржником в добровільному порядку не сплачено.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав викладених в позовній заяві. Просить суд стягнути з відповідача вище вказаний штраф.

Відповідач та третя особа в судове засідання повторно не зявилися, своїх представників не направили, не повідомили суд про причини неявки, хоча належним чином були повідомлені про час, дату та місце розгляду справи, заперечення на позов не надали.

Відповідно до ч.2 ст. 128 КАС України розгляд справи проводиться у відсутності відповідача та третьої особи на підставі наявних в ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у матеріалах справи докази в їх сукупності, проаналізувавши матеріали справи, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги є підставними та підлягають до задоволення, із наступних підстав.

Згідно довідки № 22-100 від 16.04.2003 року Тернопільська філія Відкритого акціонерного товариства «Свемон-Волинь» знаходиться: м. Тернопіль, вул. Коцюбинського, 5 та створена без права юридичної особи, здійснює свою діяльність на підставі Положення, затвердженого зборами учасників ВАТ «Свемон-Волинь» (вул. Звязківців,6, м. Луцьк, свідоцтво про державну реєстрацію субєкта підприємницької діяльності від 14.03.1996 року. № 01190356) Протоколом № 1 від 23.12.2008 року.

Відповідно до пункту 2.1 Положення філія є відокремленим структурним підрозділом без права юридичної особи.

15.02.2010 року інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Тернопільського обласного центру зайнятості була проведена перевірка додержання законодавства про зайнятість населення Тернопільською філією «Свемон-Волинь».

За результатами перевірки складено Акт перевірки додержання вимог п.5 ст. 20 ЗУ «Про зайнятість населення» від 15.02.2010 року, в якому зафіксовано факт порушення встановленого законодавством десятиденного строку подання в центр зайнятості звіту про фактичне вивільнення працівників.

Згідно пункту 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення», при вивільненні працівників (у тому числі працюючих пенсіонерів та інвалідів) у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, у тому числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, вказуючи підстави і строки вивільнення, найменування професій, спеціальностей, кваліфікації, розмір оплати праці, а в десятиденний строк після вивільнення - направляють списки фактично вивільнених працівників, зазначаючи в них інвалідів.

Як вбачається з матеріалів справи, а саме, з Наказів (розпоряджень) про припинення трудового договору (контракту), Наказом № 28-К від 26.08.2009 року ОСОБА_2 був звільнений 26.08.2009 року на підставі п.1 ст. 40 КЗпП України, Наказом № 30-К від 31.08.2009 року ОСОБА_3 був звільнений 31.08.2009 року на підставі п.1 ст. 40 КЗпП України, Наказом № 29-К від 31.08.2009 року ОСОБА_4 був звільнений 31.08.2009 року на підставі п.1 ст. 40 КЗпП України. Звіт про фактичне вивільнення працівників станом на 14.09.2009 року був поданий Тернопільською філією «Свемон-Волинь» до Тернопільського обласного центру зайнятості 15.09.2009 року.

Законом України «Про зайнятість населення» встановлено, що у разі неподання або порушення строків подання цих даних стягується штраф у розмірі річної заробітної плати за кожного вивільненого працівника.

Згідно довідок Тернопільської філії «Свемон-Волинь» вбачається, що заробітна плата ОСОБА_2 за період з 26.08.2008 року по 26.08.2009 року становила 1 362,00 грн., заробітна плата ОСОБА_3 за період з 31.08.2008 року по 31.08.2009 року становила 2433,52 грн., заробітна плата ОСОБА_4 за період з 31.08.2008 року по 31.08.2009 року становила 476,80 грн.

Таким чином, на підставі Акту перевірки додержання законодавства про зайнятість від 15.02.2010 року та підпункту «г» пункту 8 Положення про інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991 року № 47, який уповноважує Інспекцію застосовувати економічні санкції до підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності й господарювання, за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачені статтею 20 Закону України «Про зайнятість населення», інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Тернопільського обласного центру зайнятостібуло застосовано до Тернопільської філії ВАТ «Свемон-Волинь» штрафні санкції у розмірі 4272,32 грн.

Штраф було запропоновано перерахувати у місячний термін з дня отримання Акту перевірки додержання законодавства про зайнятість на користь Тернопільського обласного центру зайнятості. Згідно відмітки на акті, філія ВАТ отримала примірник акта 16.02.2010 року.

Проте, станом на 12.05.2010 року відповідачем штраф за порушення законодавства про зайнятість населення не сплачено.

Відповідно до підпункту «л» пункту 8 Положення про державну службу зайнятості, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.06.1991 № 47, який уповноважує Державну службу зайнятості стягувати відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» штрафи з підприємств, установ та організацій усіх форм власності у разі неподання або порушення строків подання державній службі зайнятості письмового повідомлення про наступне вивільнення працівників, як це передбачено пунктом 5 статті 20 Закону України «Про зайнятість населення», Тернопільський обласний центр зайнятості звернувся з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства «Свемон-Волинь» про стягнення штрафу за порушення законодавства про зайнятість населення в сумі 4272,32 грн.

Враховуючи вищевикладене та беручи до уваги той факт, що ВАТ «Свемон-Волинь» добровільно не сплатило штраф за порушення законодавства про зайнятість населення в сумі 4272,32 грн., зазначені кошти підлягають стягненню у судовому порядку.

Керуючись ст.ст.11,17,158,160,162,163,186 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі п. 5 ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Свемон-Волинь» в користь Тернопільського обласного центру зайнятостіштраф за порушення законодавства про зайнятість населення в сумі 4272 (чотири тисячі двісті сімдесят дві) гривні 32 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження подається представником позивача протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі - з 31травня 2010 року, а відповідачем та третьою особою з дня отримання ними копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий

Суддя В.В.Мачульський