Постанова № 9669621, 11.03.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
11.03.2010
Номер справи
2а-14291/09/1/0170
Номер документу
9669621
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

11.03.10Справа №2а-14291/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В. , за участю представника відповідача Грязнової Г.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції в Нижньогірському районі АР Кримдо Комунального підприємства Нижньогірське виробниче управління житлово комунального господарства про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція в Нижньогірському районі АР Кримдо Комунального підприємства Нижньогірське виробниче управління житлово комунального господарства про стягнення податкової заборгованості у розмірі 106307,70 гривень.

В позовній заяві позивач вказує, що станом на 27.11.2009 року у відповідача КП Нижньогірське ВУЖКГ залишилася непогашеною самостійно розрахована заборгованість по збору на геологорозвідувальні роботи, зазначена в податкових розрахунках у сумі 100251,23 гривень та пеня у сумі 6056,47 гривень. Позивач просить суд стягнути податкову заборгованість у розмірі 106307,70 гривень з відповідача.

Під час розгляду справи позивач уточнив позовні вимоги та просив стягнути заборгованість зі збору на геологорозвідувальні роботи в розмірі 83590,99 гривень.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 08.12.2009 року було відкрите провадження в адміністративній справі.

Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 08.12.2009 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача заявив, що заборгованість складається виключно з сум збору, яка була самостійно узгоджена відповідачем в розрахунках. Позивач не просить стягувати штрафні санкції за податковими повідомленнями-рішеннями, оскільки сама заборгованість, на яку були нараховані штрафні санкції була списана на підставі рішень суду та рішення ДПІ в Нижньогірському районі.

У судове засідання, відповідач не зявився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, надіслав до суду заперечення на позов.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для зясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності відповідача.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що уточнені позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших субєктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.

Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення субєктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший субєкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Частиною 1,3 статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.

Отже, органи державної податкової служби у відносинах з субєктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються субєктами владних повноважень.

Таким чином, судом встановлено, що ДПІ в Нижньогірському районі АР Крим є органом виконавчої влади та субєктом владних повноважень.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.

Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція в Нижньогірському районі АР Крим уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України субєктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обовязків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобовязаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються субєктами господарювання.

Судом встановлено, що КП Нижньогірське ВУЖКГявляється юридичною особою, зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності Нижньогірською районною державною адміністрацією АРК 17.01.1997 року з ідентифікаційним кодом юридичної особи 03348369, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серія А00 № 587859.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований у якості платника податків у Державній податковій інспекція в Нижньогірському районі АР Крим.

Таким чином, судом встановлено, що КП Нижньогірське ВУЖКГ являється субєктом господарювання, юридичною особою, платником податків, зобовязане виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.

Відповідно до п. 2.1. ст..2 Інструкції «Про порядок справляння збору геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету» від 23.06.1999 року № 105/309 «Платниками збору за геологорозвідувальні роботи є всі надрокористувачі, незалежно від форми власності, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями, які видобувають корисні копалини на розташованих у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони родовищах: раніше розвіданих та переданих в установленому порядку для промислового освоєння;

з попередньо оціненими запасами, що за згодою заінтересованих надрокористувачів передані їм для дослідно-промислової розробки та промислового освоєння.

КП Нижньогірське ВУЖКГ є платником збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобовязані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.

Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Порядок, підстави та строки сплати збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету, надання податкової звітності встановлений Інструкцією «Про порядок справляння збору на геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету» від 23.06.1999 року №105/309 (далі - Інструкції).

Відповідно до п. 6.2 статті 6 Інструкції податковим періодом є один календарний квартал.

Судом встановлено, що податковий період для КП Нижньогірське ВУЖКГ дорівнює кварталу, тому воно зобовязано щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, подавати до ДПІ за місцем знаходженням родовища корисних копалин розрахунки збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету.

Відповідно до п. 5.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п. п. 5.3.1 п.5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Судом встановлено, що КП Нижньогірське ВУЖКГ у розрахунках збору за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету з 3 кварталу 2006 року по 3 квартал 2009 року самостійно визначило податкове зобовязання зі сплати збору на геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету в розмірі 92672,38 гривень.

Розрахунком за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету за 3 квартал 2006 року визначено суму податкового забовязання у розмірі 6462,60 гривень, розрахунком за 4 квартал 2006 року 5320,85 гривень, за 1 квартал 2007 року 7359,52 гривень, 2 квартал 2007 року 7633,21 гривень, 3 квартал 2007 року 9473,58 гривень,4 квартал 2007 року 5790,79 гривень, 1 квартал 2008 року 7758,69 гривень, 2 квартал 2008 року 10148,45 гривень, 3 квартал 2008 року 8536,19 гривень, 4 квартал 2008 року 6007,96 гривень, 1 квартал 2009 року 5317,11 гривень, 2 квартал 2009 року 5193,43 гривень, 3 квартал 2009 року 7669,00 гривень.

Судом встановлено, що на час розгляду справи погоджена сума збору на геологорозвідувальні роботи погашена відповідачем частково відповідно до платіжних доручень в яких чітко визначено призначення платежу, у тому числі:

-за 4 квартал 2006 року в розмірі 750 гривень,

- за 2 квартал 2007 року в розмірі 1800 гривень,

- за 2 квартал 2008 року в розмірі 1000 гривень,

- за 4 квартал 2008 року в розмірі 1000 гривень,

- за 2 квартал 2009 року в розмірі 1000 гривень.

Суд зазначає, що в інших платіжних дорученнях, які були досліджені судом, призначення платежу визначено відповідачем не було, а тому суми, перераховані відповідачем за такими платіжними дорученнями були направлені на погашення попереднього боргу.

Крім того, в судовому засіданні представник позивача уточнила позовні вимоги та просила стягнути заборгованість зі збору, що самостійно узгоджений відповідачем в розрахунках, виключно в розмірі 83590,99 гривень, так як за відомостями особового рахунку саме цей податковий борг залишився непогашеним.

Згідно абзацу «а» підпункту 4.2.2. пункту 4.2. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі, якщо платник податків не подає у встановлені строк податкову декларацію.

Відповідно до п.6.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення.

Такий самий порядок надіслання податкових повідомлень-рішень визначений «Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 та «Порядком направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питань сплати збору на геологорозвідувальні роботи, комунальний податок, збір за паркування автотранспорту, земельного податку з юридичних осіб КП Нижньогірського ВУЖКГ (код ЄДРПОУ 03348369) від 01.12.2006 року № 709/15-03/03348369, в якому вказано, що в результаті перевірки встановлене несвоєчасна сплата податкового забовязання збору на геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету за період з 19.11.2001 року по 19.08.2002 у сумі 5040,31гривень, що є порушенням п. 5.3.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 14.12.2006 року № 0002971503/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 01.12.2006 року № 709/15-03/03348369 встановлено порушення п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, у звязку з чим КП Нижньогірське ВУЖКГ додатково визначено податкове зобовязання в розмірі 2520,17 гривень, яке підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Це податкове повідомлення-рішення було вручено представнику КП Нижньогірське ВУЖКГ, що підтверджується його підписом на поштовому повідомленні.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питань сплати збору на геологорозвідувальні роботи, комунальний податок, збір за паркування автотранспорту, земельного податку з юридичних осіб КП Нижньогірського ВУЖКГ (код ЄДРПОУ 03348369) від 16.03.2007 року № 228/15-03/03348369, в якому вказано, що в результаті перевірки встановлене несвоєчасна сплата податкового забовязання збору на геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету за період за серпень 2002 року по лютий 2007рік у сумі 2398,71 гривень, що є порушенням п. 5.3.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 22.03.2007 року № 0000351503/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 16.03.2007 року № 228/15-03/03348369 встановлено порушення п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, у звязку з чим КП Нижньогірське ВУЖКГ додатково визначено податкове зобовязання в розмірі 1199,36 гривень, яке підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Це податкове повідомлення-рішення було вручено представнику КП Нижньогірське ВУЖКГ, що підтверджується його підписом на поштовому повідомленні.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питань сплати збору на геологорозвідувальні роботи, комунальний податок, збір за паркування автотранспорту, земельного податку з юридичних осіб КП Нижньогірського ВУЖКГ (код ЄДРПОУ 03348369) від 19.11.2007 року № 1378/15-03/03348369, в якому вказано, що в результаті перевірки встановлене несвоєчасна сплата податкового забовязання збору на геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету за період за 2003 року по 2005 рік у сумі 2318,56 гривень, що є порушенням п. 5.3.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складене податкове повідомлення-рішення від 23.11.2007 року №0001371503/0 в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 19.11.2007 року № 1378/15-03/03348369 встановлено порушення п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, у звязку з чим КП Нижньогірське ВУЖКГ додатково визначено податкове зобовязання в розмірі 1159,29 гривень, яке підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Це податкове повідомлення-рішення було вручено представнику КП Нижньогірське ВУЖКГ, що підтверджується його підписом на поштовому повідомленні.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питань сплати збору на геологорозвідувальні роботи, комунальний податок, збір за паркування автотранспорту, земельного податку з юридичних осіб КП Нижньогірського ВУЖКГ (код ЄДРПОУ 03348369) від 14.09.2007 року № 1041/15-03/03348369, в якому вказано, що в результаті перевірки встановлене несвоєчасна сплата податкового забовязання збору на геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету у сумі 3337,77 гривень, що є порушенням п. 5.3.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 19.09.2007 року № 0001141503/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 14.09.2007 року № 1041/15-03/03348369 встановлено порушення п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, у звязку з чим КП Нижньогірське ВУЖКГ додатково визначено податкове зобовязання в розмірі 1668,89 гривень, яке підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Це податкове повідомлення-рішення було вручено представнику КП Нижньогірське ВУЖКГ, що підтверджується його підписом на поштовому повідомленні.

Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питань сплати збору на геологорозвідувальні роботи, комунальний податок, збір за паркування автотранспорту, земельного податку з юридичних осіб КП Нижньогірського ВУЖКГ (код ЄДРПОУ 03348369) від 06.07.2009 року № 590/15-03/03348369, в якому вказано, що в результаті перевірки встановлене несвоєчасна сплата податкового забовязання збору на геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету у сумі 2064,28 гривень, що є порушенням п. 5.3.1. статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено податкове повідомлення-рішення від 13.07.2009 року № 0000721503/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 06.07.2009 року № 590/15-03/03348369 встановлено порушення п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III, у звязку з чим КП Нижньогірське ВУЖКГ додатково визначено податкове зобовязання в розмірі 1032,14 гривень, яке підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.

Це податкове повідомлення-рішення було вручено представнику КП Нижньогірське ВУЖКГ, що підтверджується його підписом на поштовому повідомленні.

Відповідно до підпункту 16.1.1 пункту 16.1 статті 16 Закону України «Про порядок погашення забовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового забовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Згідно з пп.16.1.2 п.16.1 ст. 16 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом;

б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

Судом встановлено, що позивачем також нарахована пеня за несвоєчасну сплату збору в розмірі 6056,47 гривень.

Згідно розрахунку позовних вимог заборгованість відповідача зі збору на геологорозвідувальні роботи 106307,70 гривень, у тому числі :

- 2520,17 гривень відповідно до податкового повідомлення-рішення від 14.12.2006 року № 0002971503/0;

- 1199,36 гривень відповідно до податкового повідомлення-рішення від 22.03.2007 року № 0000351503/0;

- 1668,89 гривень відповідно до податкового повідомлення-рішення від 19.09.2007 року № 0001141503/0;

- 1159,29 гривень відповідно до податкового повідомлення-рішення від 23.11.2007 року № 0001371503/0;

- 1031,14 гривень відповідно до податкового повідомлення-рішення від 13.07.2009 року № 0000721503/0;

- 92672,38 гривень залишок самостійно визначеного зобовязання за розрахунками збору на геологорозвідувальні роботи з 3 кварталу 2006 року по 3 квартал 2009 року;

- 6056,47 гривень залишок несплаченої пені.

Але судом встановлено, що рішенням ДПІ в Нижньогірському районі в АРК № 22/24-0 від 20.12.2007 року на виконання постанови ГС АРК по справі № 2-30/6891-2007а від 27.08.2007 року, ухвали Севастопольського апеляційного господарського суду від 14.11.2007 року, заборгованість зі збору, що виникла станом на 01.01.2005 року в розмірі 50401,67 гривень (45586,34 гривень збір, 4815,33 гривень пеня) була списана.

Відповідно до розрахунку штрафних санкцій до податкових повідомлень-рішень № 0001141503/0 від 19.09.2007 року та № 0001371503/0 від 23.11.2007 року, № 0002971503 від 14.12.2006 року, № 0000351503 від 22.03.2007 року фінансові санкції нараховані за несвоєчасну сплату збору, заборгованість з якого списана на підставі рішення ДПІ в Нижньогірському районі в АРК № 22/24-0 від 20.12.2007 року.

Відповідно до підпункту 6.2.1. пункту 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до підпункту 6.2.3. пункту 6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Отже, судом встановлено, що відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-III інформація про виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк зазначається у першій податковій вимозі, у другій податковій вимозі може значиться повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Судом встановлено, що 19 жовтня 2001 року ДПІ в Нижньогірському районі АРК була складена перша податкова вимога № 1/18 на суму податкового боргу КП Нижньогірське ВУЖКГ в розмірі 1897,83 гривень. Податкова вимога була вручена відповідачу 21.10.2001 року, що підтверджується підписом на податковій вимозі.

Судом встановлено, що 23 листопала 2001 року ДПІ в Нижньогірському районі АРК була складена друга податкова вимога № 2/159 на суму податкового боргу КП Нижньогірське ВУЖКГ в розмірі 17573,39 гривень. Податкова вимога була вручена відповідачу 23.11.2001 року, що підтверджується підписом на податковій вимозі.

Судом встановлено, що ДПІ в Нижньогірському районі винесене рішення № 40/24-0 від 11.10.2009 року про стягнення коштів та продаж інших активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Під час розгляду справи позивач наполягав виключно на стягненні недоїмки зі сплати збору на геологорозвідувальні роботи, що самостійно були узгоджені відповідачем в розмірі 83590,99 гривень, яка виникла за період з 3 кварталу 2006 року по 3 квартал 2009 року, без стягнення штрафних санкцій та пені.

Зазначені уточнені позовні вимоги знайшли підтвердження в судовому засіданні, а тому підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, і відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

В судовому засіданні, що відбулося 11.03.2010 року оголошена вступна та резолютивна частина постанова, постанова у повному обсязі складена 12.03.2010 року.

На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Уточнені позовні вимоги задовольнити.

2.Стягнути з Комунального підприємства Нижньогірське виробниче управління житлово комунального господарства(ідентифікаційний код 03348369) податкову заборгованість зі збору на геологорозвідувальні роботи у розмірі 83590,99 гривень (на р/р 31312300700192 в УДК в АРК м. Сімферополя МФО 824026, код платежу 13040100).

3.Копію постанови надіслати сторонам.

У разі неподання заяви про апеляційне оскарження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то постанова набирає законної сили через 10 днів з дня отримання особою копії постанови, у разі неподання нею заяви про апеляційне оскарження.

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження, апеляційна скарга не подана, постанова вступає в законну силу через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Трещова О.Р.