Рішення № 96673529, 30.04.2021, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.04.2021
Номер справи
420/2571/21
Номер документу
96673529
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/2571/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 квітня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді – Юхтенко Л.Р., розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Одеського окружного адміністративного суду справу за позовною заявою ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду 22 лютого 2021 року надійшла позовна заява ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83), в якій позивач просив визнати протиправним та скасувати рішення –відмову за № 751-270/С-02/8-1500/21 від 20.01.2021 про відмову у перерахунку пенсії за вислугу років з розрахунку 90 % від суми місячної заробітної плати та зобов`язати здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років з 01.12.2020 року у розмірі 90 % від суми 42 826 грн., зазначеному в довідці прокуратури Одеської області № 186 від 02.06.2020 без обмеження її граничного розміру та без утримання податків та зборів (42826х90 %=38543 грн.).

Ухвалою від 01 березня 2021 року відкрито спрощене позовне провадження без виклику (повідомлення) сторін у порядку ч. 2 ст. 262 КАС України.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що позивач є пенсіонером органів прокуратури, якому була призначена пенсія на підставі ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» довічно в розмірі 90 % заробітку.

Позивач зазначив, що урядовими постановами неодноразово збільшувалися посадові оклади і надбавки, у відповідності до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» повинні збільшуватися суми пенсій пенсіонерів прокуратури.

Відповідно до чергового підвищення окладів і надбавок до постанови Кабінету Міністрів України № 657 від 30.08.2017 року прокуратура Одеської області видала позивачу чергову довідку про заробіток № 186 від 02.06.2020 року для перерахунку пенсії. Однак, відповідач відмовив у здійсненні перерахунку в розмірі 90 % від місячного заробітку. Позивач оскаржив вказані відмови до суду, та рішенням суду було зобов`язано здійснити перерахунок, але відмовлено у здійсненні перерахунку в розмірі 90 % та без обмеження максимальним розміром посилаючись на передчасність цих вимог.

На виконання рішення суду відповідачем здійснено перерахунок пенсії, але відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії, виходячи з 90 % від заробітку, а виходячи з 60 % заробітку та застосовано обмеження максимальним розміром.

Позивач вважає такі дії відповідача протиправними, оскільки про законність позову позивача свідчить рішення КСУ №6-р/2020 від 26.03.2020 року, яким суд заборонив уряду урізати заплату прокурорам. Крім того постановою Верховного Суду від 03.05.2018 у справі № 308/11498/16 суд наголосив, що при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватись норма, яка діяла на момент призначення пенсії.

Також позивач звернув увагу, що згідно з п. 2 розділу ІІ Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» обмеження пенсії максимальним розміром, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом.

Крім того, позивач зазначив, що рішенням суду за його позовом визнано його право на пенсію в розмірі 90 %.

До суду 09 березня 2021 року від позивача надійшла заява про уточнення позовних вимог, в якій позивач просив зобов`язати відповідача здійснити перерахунок пенсії з 13.12.2019 року, тобто від дня прийняття Конституційним Судом України рішення № 7-р (ІІ)від 13.12.2019 року. В іншій частині позовні вимоги залишені без змін.

До суду 26 березня 2021 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач заперечував проти позовних вимог та просив відмовити в задоволенні позовних вимог, зазначивши, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 27.10.2020 року відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивачу відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру». На думку відповідача, перерахунок пенсії здійснюється відповідно до чинного законодавства України, застосуванню підлягає та норма, яка є чинною на момент здійснення перерахунку, а не та яка була чинна на момент виходу на пенсію.

Також відповідач зазначив, що відповідно до вимог законодавства максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Щодо вимоги позивача здійснювати виплату пенсії без утримання податків та зборів, відповідач зазначив, що відповідно до п. 165.1.1. е Податкового кодексу України, сума пенсії отримана платником податку з Пенсійного фонду чи бюджету не підлягає оподаткуванню.

Також 21 квітня 2021 року від відповідача надійшов відзив на уточнену позовну заяву, відповідно до якої відповідач просив відмовити у задоволенні позову, зазначивши, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27.10.2020 року по справі № 420/7875/20 зобов`язано ГУПФУ в Одеській області здійснити з 13.12.2019 року позивачу перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки прокуратури Одеської області від 02.06.2020 року № 186. Проте, постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2020 року рішення змінено та зобов`язано ГУПФ України в Одеській області здійснити перерахунок з 01.01.2020 року відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» на підставі вказаної довідки. Тобто, відповідач зазначає, що судом вже було встановлено, що позивач не має право на перерахунок пенсії з 13.12.2019 року, оскільки таке право виникає з першого місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.

У свою чергу позивачем надано відповідь на відзив, відповідно до якої позивач наполягав на задоволенні заявлених позовних вимог.

Відповідач не надав до суду заперечення.

На виконання ухвали суду відповідачем надана належним чином засвідчена копія пенсійної справи позивача.

Вивчивши матеріали справи, а також обставини, якими обґрунтовуються вимоги, докази, якими вони підтверджуються, судом встановлено таке.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується паспортом серії НОМЕР_2 .

Позивача звільнено з органів прокуратури та згідно з розпорядженням № 128123 від 10.11.1998 року, йому призначено пенсію за вислугу років, умови призначення: прокуратура, загальний відсоток рахунку пенсії від заробітку складав 70 %.

Суд встановив, що рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 07.10.2013 року по справі № 522/17461/13, позов ОСОБА_1 задоволено та визнано незаконним рішення Управління Пенсійного фонду України у Приморському районі м. Одеси щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до положень ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 04.09.2008 № 502-УІ та зобов`язано провести перерахунок пенсії відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 04.09.2008 № 502-УІ з розрахунку 90 % від заробітної плати, зазначеної у довідці від 30.05.2013 № 186.

Матеріалами справи підтверджено, що Прокуратурою Одеської області 02.06.2020 року видано позивачу довідку №186 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, в якій визначено суму заробітної плати (грошового забезпечення) на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» у загальному розмірі 42826,00 грн.

У зв`язку з відмовою ГУПФУ в Одеській області у здійсненні перерахунку пенсії на підставі вказаної довідки, позивач звернувся до суду.

Суд встановив, що рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 27 жовтня 2020 року по справі № 420/7875/20 позов ОСОБА_1 задоволено частково.

Визнано протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, оформлені листами №5525-5361/С-02/8-1500/20 від 01.07.2020 року та №6001-5864/С-02/8-1500/20 від 17.07.2020 року, якими ОСОБА_1 відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії на підставі довідки про розмір заробітної плати від 02.06.2020 року №186, виданої прокуратурою Одеської області.

Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385) здійснити з 13.12.2019 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII на підставі довідки прокуратури Одеської області від 02.06.2020 року №186 з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Суд встановив, що постановою П`ятого апеляційного адміністративного суду від 17.12.2020 року по справі № 420/7875/20, рішення суду змінено в дати здійснення перерахунку: з 13.12.2019 на 01.01.2020 року, в іншій частині залишено без змін.

Також суд встановив, що на виконання рішень суду по справі № 420/7875/20відповідачем здійснено перерахунок пенсії позивачу, однак встановлений відсоток основного розміру пенсії 60 % від заробітку та застосовано обмеження максимальним розміром - 10-ть прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, що підтверджено протоколом призначення пенсії від 30.12.2020 року.

Позивач подав заяву до ГУ ПФУ в Одеській області про здійснення перерахунку, проте листом № 751-270/С-02/8-1500/21 від 20.01.2021 року відповідач відмовив у здійсненні перерахунку посилаючись на законність своїх дій.

Проаналізувавши положення чинного законодавства, обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги належать задоволенню частково, з огляду на таке.

Матеріалами справи підтверджено та не заперечується відповідачем, що пенсія позивачу була призначена на підставі ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру".

Відповідно до частини 1 статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ від 05.11.1991 р., в редакції, що діяла на час призначення мені пенсії, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

В подальшому положення статті 50-1 Законом України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ від 05.11.1991 р. втратили чинність, окрім частин 3, 4, 6 та 11, проте ці частини не стосувались питання проведення перерахунку пенсії, призначеної працівнику прокуратури, у зв`язку із підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.

14.10.2014 року було прийнято Закон України «Про прокуратуру» №1697-VII, який в цілому набрав чинності 15.07.2015 року.

Частиною 20 статті 86 Закон України «Про прокуратуру» №1697-VII (далі - Закон №1697-VII), в первісній редакції, передбачалось, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

Однак, Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року, який набрав чинності з 01.01.2015 року було змінено частину 20 статті 86 Закону №1697-VII та викладено її у наступній редакції: "20. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".

Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 були визнані такими, що не відповідають Конституції України положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697VII зі змінами, якими передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 резолютивної частини Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 встановлено, що положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

При цьому пунктом 3 вказаного рішення Конституційного Суду України, установлено такий порядок його виконання:- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;- частина двадцята статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції:"20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

Таким чином, з прийняттям Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 у позивача виникло право на перерахунок пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок.

Суд встановив, що на підставі виданої Прокуратурою Одеської області довідки від 02.06.2020 року №186, про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії, та на виконання рішення суду, яке набрало законної сили по справі № 420/7875/20, відповідачем здійснено перерахунок пенсії, однак застосований відсоток основного розмір пенсії 60 % від заробітку та застосовано обмеження пенсії максимальним розміром.

Суд не погоджується з такими діями відповідача, з огляду на таке.

Як зазначалось вище, суд встановив, що до проведеного перерахунку позивачу виплачувалась пенсія в розмірі 90 % від заробітку, що встановлено рішенням Приморського районного суду м. Одеси від 07.10.2013 року по справі № 522/17461/13 та без обмежень максимального розміру.

Також суд зазначає, що у рішенні Одеського окружного адміністративного суду у рішенні суду по справі № 420/7875/20 судом встановлені обставини у справи та зроблені такі висновки: «У той же час, нова редакція статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ суттєво звужує і обмежує зміст та обсяг прав пенсіонерів з числа працівників прокуратури, яким пенсія призначена до набрання чинності цими законами (Законами № 76-VІІІ та №213-VІІІ), з огляду на наступне.

Відповідно до частин другої, третьої статті 22, частини першої статті 64 Конституції України, конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Згідно з статтею 58 Конституції України, закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

Суд наголошує, що позивач перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України та отримує пенсію за вислугу років згідно з Законом України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ із розрахунку 90% складових заробітної плати (вказане, окрім іншого, встановлено постановою Приморського районного суду м. Одеси, що набрала законної сили у справі 522/17461/13-а).

Як зазначалось судом, на момент призначення позивачу пенсії порядок та підстави для перерахунку пенсії прокурорів були визначені у частинах дванадцятій та сімнадцятій статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, якими передбачалось, зокрема, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за таким призначенням або перерахунком.

Таким чином, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватись норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.

Крім того, Законом №213-VІІІ внесено зміни до частини п`ятнадцятої статті 50-1 Закону №1789-ХІІ згідно з якою максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Однак, вказана норма набрала чинності після призначення позивачу пенсії за вислугу років.

Частиною другою розділу IIПрикінцевих та перехідних положень Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08 липня 2011 року №3668-VІ передбачено, що обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

У контексті викладеного слід зазначити, що застосування нових положень до правовідносин, які виникли до набрання ними чинності, суперечить вимогам частини першої статті 58 Конституції України.

Тобто, безпідставним є застосування до правовідносин норм Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VІІ в цій частині, оскільки вказаний закон поширює свою дію на прокурорів та слідчих органів прокуратури, яким пенсія призначена та виплачується саме за нормами цього Закону з дати набрання ним чинності. Отже, зміни стосуються саме призначення пенсії, а не її перерахунку.

Натомість, позивачу пенсія призначена відповідно до статті 50-1 Закону №1789-ХІІ, тобто до набрання чинності Законом №1697-VІІ.

Таким чином, враховуючи те, що позивач вже є пенсіонером за вислугою років і пенсія призначена до 01 січня 2016 року, тому до розміру пенсії позивача не можуть застосовуватись обмеження максимального розміру пенсії, визначені Законом №1697-VІІ».

Відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України, обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Згідно з ч. 1 ст. 370 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов`язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.

Таким чином, суд вважає, що право позивача на отримання пенсії у розмірі 90% від місячного заробітку без обмеження її граничного розміру, встановлене судовим рішенням (постановою Приморського районного суду м. Одеси, що набрала законної сили у справі 522/17461/13-а та рішенням Одеського окружного адміністративного суду по справі № 420/7875/20) та не підлягає повторному доказуванню та не може бути звужене, а тому, при вирішенні даного спору суд не може відступити від раніше встановлених судовим рішенням чинників розрахунку пенсії, яка підлягає виплаті позивачу і після її перерахунку, а саме: 90% від місячного заробітку, без обмеження її граничного розміру.

Враховуючи вищевикладені та встановлені судом обставини, суд доходить висновку, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими та доведеними, та належать задоволенню шляхом визнання протиправними дії відповідача у проведенні перерахунку пенсії на підставі довідки № 186 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії від 02.06.2020 року, виданої Прокуратурою Одеської області виходячи з основного розміру пенсії 60 % від заробітку та застосуваннями обмеження максимальним розміром та зобов`язати здійснити перерахунок та виплату пенсії на підставі довідки № 186 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії від 02.06.2020 року, виданої Прокуратурою Одеської області виходячи з основного розміру пенсії 90 % від заробітку без застосування обмеження максимальним розміром з урахуванням здійснених виплат.

Проте суд доходить висновку, що слід відмовити у задоволенні позовних вимог щодо здійснення такого перерахунку з 13.12.2019 року, оскільки постановою П`ятого адміністративного апеляційного суду від 17.12.2020 року по справі № 420/7875/20 зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області за вказаною довідкою здійснити перерахунок пенсії 01.01.2020 року.

Також безпідставні позовні вимоги та не належать задоволенню щодо зобов`язання здійснити перерахунок пенсії без утримання податків і зборів, оскільки відповідно до п. 165.1.1. е ст. 165 Податкового кодексу України, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи:е) сума пенсій (включаючи суму їх індексації, нараховану відповідно до закону) або щомісячного довічного грошового утримання, отримувана платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, а також пенсій з іноземних джерел, якщо згідно з міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, такі пенсії не підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати.

Згідно з ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Згідно зі ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України, рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно з ч.1 ст.6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Таким чином, оцінюючи встановлені факти, суд дійшов висновку, що відповідач, заперечуючи проти позову частково не довів, з посиланням на відповідні докази правомірності своїх дій, а тому позовні вимоги належать задоволенню частково.

Приписами ч. 1 ст. 371 КАС України визначено, що негайно виконуються рішення суду про присудження виплати пенсій, інших періодичних платежів з Державного бюджету України або позабюджетних державних фондів – у межах суми стягнення за один місяць.

Оскільки, присуджені позивачу виплати є періодичними та здійснюються з Державного бюджету України, рішення належить негайному виконанню у межах суми стягнення за один місяць.

Відповідно до ч. 3 ст. 139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

З огляду на те, що позивач звільнений від сплати судового збору та відсутні докази понесення ним інших судових витрат, жодні судові витрати не належать розподілу та стягненню пропорційно до задоволених позовних вимог з відповідача на користь позивача.

Також у зв`язку з тим, що судові витрати пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз в цій справі відсутні, жодні судові витрати не належать компенсації за рахунок державного бюджету.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 12, 72, 77,90, 139, 205,246, 255,295,297 КАС України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) про визнання протиправним та скасування рішення та зобов`язання вчинити певні дії,- задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) у проведенні перерахунку пенсії ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) з 01.01.2020 року на підставі довідки № 186 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії від 02.06.2020 року, виданої Прокуратурою Одеської області виходячи з основного розміру пенсії 60 % від заробітку та застосуваннями обмеження максимальним розміром.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385, місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83)з 01.01.2020 року здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) на підставі довідки № 186 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсії від 02.06.2020 року, виданої Прокуратурою Одеської області, виходячи з основного розміру пенсії 90 % від заробітку без застосування обмеження максимальним розміром з урахуванням здійснених виплат.

В іншій частині позовних вимог, - відмовити.

Рішення суду в частині стягнення пенсії за один місяць підлягає негайному виконанню.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. ст. 295,297 КАС України, з урахуванням п.п.15.5 п. 15 ч. 1 Перехідних положень КАС України, п. 3 розділу УІ Прикінцевих положень КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя Л.Р. Юхтенко