
УХВАЛА
iменем України
Справа № 330/828/21
2-з/330/16/2021
"26" квітня 2021 р. смт.Якимівка Запорізької області
Суддя Якимівського районного суду Запорізької області Гусарова В.В., розглянувши заяву про забезпечення позову, що надійшла від заступника прокурора Запорізької області Н. Максименко в інтересах держави по цивільній справі за позовом заступника прокурора Запорізької області Н. Максименко в інтересах держави до Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення Кирилівської селищної ради, визнання недійсним договору оренди землі, повернення земельної ділянки.
в с т а н о в и в:
26.04.2021 року до Якимівського районного суду Запорізької області надійшла вищевказана позовна заява. Крім того, на адресу суду надійшла заява позивача про забезпечення позову. В своїй заяві позивач вказав, що прокуратурою Запорізької області під час вирішення питання щодо наявності підстав для представництва інтересів держави в суді у сфері земельних відносин встановлено факт порушення вимог Земельного та Водного кодексів України при передачі у користування земельної ділянки площею 0,5196 га .
У зв`язку з чим, заступник прокурора Запорізької області звернувся до Якимівського районного суду Запорізької області з позовом про визнання незаконним та скасування рішення Кирилівської селищної ради, визнання недійсним договору оренди землі, повернення земельної ділянки.
Позовні вимоги обґрунтовані наступним.
З`ясовано, що на підставі клопотання ТОВ «Азов-2016» 30.04.2020 Кирилівською селищною радою прийнято рішення № 16 «Про включення земельних ділянок до переліку земельних ділянок, які або право на які виставляються на земельні торги» (п. 1.11), яким включено до переліку земельних ділянок, право оренди яких пропонується для продажу на земельних торгах, земельну ділянку площею 0,5196 га, кадастровий номер 2320355400:11:001:0580 для будівництва та обслуговування об`єктів рекреаційного призначення, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Пунктом 3.6 вказаного рішення надано дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки площею 0,5196 га для будівництва та обслуговування об`єктів рекреаційного призначення, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 2320355400:11:001:0580.
Пунктом 3 рішення Кирилівської селищної ради від 25.06.2020 № 8 «Про затвердження грошової нормативної оцінки, стартової ціни річного розміру орендної плати за користування земельними ділянками та умов продажу права оренди» затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), кадастровий номер 2320355400:11:001:0580, розташованої АДРЕСА_1 , загальною площею 0,5196 га для будівництва та обслуговування об`єктів рекреаційного призначення.
Пунктами 3.1, 3.2, 3.3, 3.4 рішення Кирилівської селищної ради від 25.06.2020 № 8 затверджено грошову нормативну оцінку земельної ділянки, затверджено стартовий розмір річної орендної плати за користування земельною ділянкою, встановлено крок земельних торгів з продажу права оренди земельної ділянки у розмірі 0,5 % стартової плати за користування земельною ділянкою.
Пунктами 3.4, 3.4.1, 3.4.2, 3.4.3, 3.4.4, 3.4.5, 3.4.6 рішення Кирилівської селищної ради від 25.06.2020 № 8 вирішено продати переможцю земельних торгів право оренди земельної ділянки з кадастровим номером 2320355400:11:001:0580 та визначено умови користування земельною ділянкою.
Пунктами 3.5, 3.5.1, 3.5.2, 3.5.3, 3.5.4, 3.5.5, 3.5.6, 3.6 рішення Кирилівської селищної ради від 25.06.2020 № 8 визначені основні обов`язки переможця земельних торгів при користуванні земельною ділянкою.
Українською універсальною біржею 26.08.2020 проведено земельні торги у формі аукціону з продажу права оренди земельної ділянки з кадастровим номером 2320355400:11:001:0580. Переможцем вказаних торгів стала ОСОБА_1 , що підтверджується протоколом № 8 проведення земельних торгів у формі аукціону.
У подальшому, 26.08.2020 між Кирилівською селищною радою та ОСОБА_1 укладено договір оренди земельної ділянки (далі - Договір).
Відповідно до умов Договору оренди Кирилівська селищна рада надає, а ОСОБА_1 приймає в строкове, платне володіння і користування земельну ділянку, яка знаходиться в межах АДРЕСА_1 , кадастровий номер 2320355400:11:001:0580. Площа земельної ділянки - 0,5196 га, на ділянці відсутні об`єкти нерухомого майна.
Пунктами 12, 13 Договору визначено, що земельна ділянка передається в оренду для будівництва та обслуговування об`єктів рекреаційного призначення. Цільове призначення земельної ділянки - секція Е, код 07 - землі рекреаційного призначення; підрозділ - код 07.01 - для будівництва та обслуговування об`єктів рекреаційного призначення.
Між сторонами 26.08.2020 підписано акт приймання-передачі земельної ділянки площею 0,5196 газ кадастровим номером 2320355400:11:001:0580.
Слід зазначити, що передача в оренду ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,5196 га з кадастровим номером 2320355400:11:001:0580 відбулася з численними порушеннями норм земельного та водного законодавства, що підтверджується наступним.
Землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: а) землі сільськогосподарського призначення; б) землі житлової та громадської забудови; в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; г) землі оздоровчого призначення; г) землі рекреаційного призначення; д) землі історико-культурного призначення; е) землі лісогосподарського призначення; є) землі водного фонду; ж) землі промисловості, транспорту, зв`язку, енергетики, оборони та іншого призначення (ст. 19 Земельного кодексу України).
Відповідно до ч. 1 ст. 58 Земельного кодексу України та ст. 4 Водного кодексу України до земель водного фонду належать землі, зайняті: морями, річками, озерами, водосховищами, іншими водними об^єктами, болотами, а також островами; землі зайняті прибережними захисними смугами вздовж морів, річок та навколо водойм; гідротехнічними, іншими водогосподарськими спорудами та каналами, а також землі, виділені під смуги відведення для них; береговими смугами водних шляхів.
Земельні ділянки під прибережні захисні смуги виділяються у межах водоохоронних зон вздовж річок, морів і навколо озер, водосховищ та інших водойм з метою охорони поверхневих водних об`єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності (ч. 1 ст. 60 Земельного кодексу України, ч. 1 ст. 88 Водного кодексу України).
Таким чином, до земель водного фонду України відносяться землі, на яких хоча й не розташовані об`єкти водного фонду, але за своїм призначенням вони сприяють функціонуванню і належній експлуатації водного фонду, виконують певні захисні функції.
Прибережні захисні смуги є природоохоронною територією з режимом обмеженої господарської діяльності (статті 61-62 Земельного кодексу України, статті 89-90 Водного кодексу України, абзац другий пункту 8.19 Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров`я України від 19.06.1996 № 173, і додаток 13 до цих правил).
При цьому, відповідно до ч. 10 ст. 88 Водного кодексу України визначено, що у межах прибережної захисної смуги морів та навколо морських заток і лиманів встановлюється пляжна зона, ширина якої визначається залежно від ландшафтно-формуючої діяльності моря, але не менше 100 метрів від урізу вод.
Відповідно до ст.ст. 110, 111 Земельного кодексу України на використання власником земельної ділянки або її частини може бути встановлено обмеження. Обмеження у використанні земель, безпосередньо встановлені законом та
прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами, є чинними з моменту набрання чинності нормативно-правовими актами, якими вони були встановлені.
Частиною 3 ст. 62 Земельного кодексу України передбачено, що у межах пляжної зони прибережних захисних смуг забороняється будівництво будь-яких споруд, крім гідротехнічних, гідрометричних та лінійних.
Отже, землі прибережних захисних смуг є землями водного фонду України, на які розповсюджується особливий порядок їх використання та надання їх у користування. Такі землі можуть змінювати володільця лише у випадках, прямо передбачених у Земельному та Водному кодексах України.
Згідно з п. 2.9 Порядку погодження природоохоронними органами матеріалів щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок, затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 05.11.2004 № 434, у разі відсутності належної землевпорядної документації та встановлених у натурі (на місцевості) меж щодо водоохоронних зон та прибережних захисних смуг водних об"єктів природоохоронний орган забезпечує їх збереження, шляхом урахування при розгляді матеріалів щодо вилучення (викупу), надання цих земельних 'ділянок нормативних розмірів прибережних захисних смуг, встановлених ст. 88 Водного кодексу України. Порядок та умови виготовлення проектів землеустрою, в тому числі й щодо прибережних смуг, визначаються ст.ст. 50, 54 Закону України «Про землеустрій».
Таким чином, землі, зайняті поверхневими водами, природними водоймами (озера), водотоками (річки, струмки), штучними водоймами (водосховища, ставки), каналами й іншими водними об^єктами, та землі прибережних захисних смуг є землями водного фонду України, на які поширюється окремий порядок надання й використання.
Отже, прибережна захисна смуга - це частина водоохоронної зони визначеної законодавством ширини вздовж річки, моря, навколо водойм, на якій встановлено особливий режим.
Існування прибережних захисних смуг визначеної ширини передбачене нормами закону (ст. 60 Земельного кодексу України, ст. 88 Водного кодексу України). Відтак відсутність проекту землеустрою щодо встановлення прибережної захисної смуги не свідчить про відсутність самої прибережної захисної смуги, оскільки її розміри встановлені законом.
Системний аналіз наведених норм законодавства дає підстави для висновку про те, що при наданні земельної ділянки за відсутності проекту землеустрою зі встановлення прибережної захисної смуги необхідно виходити з нормативних розмірів прибережних захисних смуг, установлених ст. 88 Водного кодексу України, та орієнтовних розмірів і меж водоохоронних зон, що визначаються відповідно до Порядку визначення.
Наведений висновок узгоджується із позицією Великої Палати Верховного Суду, викладеною у постановах від 07.04.2020 у справі № 372/1684/14, від 30.05.2018 у справі № 469/1393/16-ц, від 28.11.2018 у справі № 504/2864/13-ц, від 12.06.2019 у справі № 487/10128/14-ц, від 11.09.2019 у справі № 487/10132/14-ц.
Відповідно до інформації Кирилівської селищної ради від 19.10.2020 № 1431 проектна документації про встановлення прибережної захисної смуги на території смт. Кирилівка не розроблена та не затверджена.
Крім того, за положеннями ч. 4 ст. 88 Водного кодексу України у межах існуючих населених пунктів прибережна захисна смуга встановлюється з урахуванням містобудівної документації.
Відповідно до ст.ст. 1, 12 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» генеральний план населеного пункту - є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту.
Вбачається, що рішенням Кирилівської селищної ради від 09.10.2003 та рішенням Запорізької обласної ради від 29.09.2004 затверджено Генеральний план смт. Кирилівка.
Відповідно до пункту 1 «Еколого-містобудівна характеристика території» Книги генерального плану смт Кирилівка (стр. 17) вся територія населеного пункту розташована в межах прибережних захисних смуг Азовського моря, Утлюцького та Молочних лиманів.
Вказане також підтверджується листом державного підприємства «Український Державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» від 06.10.2020 № 5-2039, яке було розробником Генерального плану смт. Кирилівка.
Відповідно до Схеми розташування земельної ділянки, виготовленої фахівцями Державного підприємства «Запорізький інститут землеустрою», вбачається, що земельна ділянка з кадастровим номером 2320355400:11:001:0580 знаходиться на відстані 295,9 метрів та 300,11 метрів від урізу води Азовського моря та на відстані 67,66 метрів та 77,68 метрів від урізу води Утлюцького лиману.
Таким чином, вбачається, що земельна ділянка з кадастровим номером 2320355400:11:001:0580 перебуває у межах прибережної захисної смуги та пляжної зони, та в силу закону відноситься до земель водного фонду.
Слід зазначити, що господарським судом Запорізької області розглядалась справа № 908/1585/18 за позовом заступника прокурора Запорізької області в інтересах держави до Кирилівської селищної ради, КП «Розвиток курортної зони», треті особи: Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області, Державна екологічна інспекція у Запорізькій області про визнання незаконним та скасування рішення, визнання відсутнім права, зобов`язання повернути земельну ділянку.
Під час розгляду вказаного позову господарським судом надавались оцінка законності відведення у 2016 році земельної ділянки з кадастровим номером 2320355400:11:001:0580.
Зокрема, господарським судом Запорізької області було встановлено, що земельна ділянка з кадастровим номером 2320355400:11:001:0580 перебуває у межах прибережної захисної смуги та пляжної зони, та тим самим відноситься до земель водного фонду. У свою чергу, відведення та передача вказаної земельної ділянки у постійне користування КП «Розвиток курортної зони» суперечить вимогам ст.ст. 18-20, 58, 59, 60, 62, 186-1 Земельного кодексу України, ст.ст. 88, 90 Водного кодексу України та ст. 9 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації».
Рішенням господарського суду Запорізької області від 12.12.2018 у справі № 908/1585/18, яке набрало законної сили, позов заступника прокурора Запорізької області задоволено частково. Визнано незаконним та скасовано рішення Кирилівської селищної ради від 02.08.2016 № 18; зобов`язано КП «Розвиток курортної зони» повернути земельну ділянку.
Таким чином, факт незаконного віднесення у 2016 році спірної земельної ділянки до земель рекреаційного призначення підтверджено судовим рішенням.
Відповідно до ст. 82 Цивільного процесуального кодексу України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Окрім цього, Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Запорізькій області проведено перевірку щодо дотримання вимог земельного законодавства відносно земельної ділянки з кадастровим номером 2320355400:11:001:0580, за результатами якої складено акт перевірки від 01.08.2017.
За результатами перевірки констатовані порушення вимог ст.ст. 59, 60, 186-1 Земельного кодексу України, ст.ст. 87, 88 Водного кодексу України та п. 2.9 Порядку погодження природоохоронними органами матеріалів щодо вилучення (викупу), надання земельних ділянок, затвердженого наказом Мінприроди України від 05.11.2004 № 434.
При цьому, Кирилівська селищна рада, не зважаючи на вищезазначене, повторно розпорядилася спірною земельною ділянкою усупереч вищезазначених норм Земельного та Водного кодексів України (без зміни цільового призначення земельної ділянки, без погодження з відповідними природоохоронними органами та проведення обов`язкової експертизи).
З урахуванням викладеного, на підставі ст. 21 Цивільного кодексу України, ст. 152 Земельного кодексу України п.п. 1.11, 3.4 рішення Кирилівської селищної ради від 30.04.2020 № 16 «Про включення земельних ділянок до переліку земельних ділянок, які або право на які виставляються на земельні торги» та п.п. 2, 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.4.1, 2.4.2, 2.4.3, 2.4.4, 2.4.5, 2.4.6, 2.5, 2.5.1, 2.5.2, 2.5.3, 2.5.4, 2.5.5, 2.5.6, 2.6 рішення Кирилівської селищної ради від 25.06.2020 № 8 «Про затвердження грошової нормативної оцінки, стартової ціни річного розміру орендної плати за користування земельними ділянками та умов продажу права оренди» підлягають визнанню незаконними та скасуванню, в свою чергу на підставі ст.ст. 203, 215 Цивільного кодексу України договір оренди земельної ділянки від 26.08.2020, укладений між Кирилівською селищною радою та ОСОБА_1 , підлягає визнанню недійсним, оскільки останній суперечить ст.ст. 58, 59, 60, 62, 123, 124, 134 Земельного кодексу України та ст.ст. 85, 88, 90 Водного фонду України.
Всі зазначені обставини підтверджуються документами та копіями документів, що долучені до позовної заяви.
Обґрунтування необхідності вжиття заходів забезпечення позову.
Відповідно до ст. 149 Цивільного процесуального кодексу України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених ст. 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Позов забезпечується відповідно до ст. 150 Цивільного процесуального кодексу України, зокрема, 1) накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що
належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб, 2) забороною вчиняти певні дії; 3) встановленням обов`язку вчинити певні дії; 4) забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; 10) іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини. Суд може застосувати кілька видів забезпечення позову.
Верховний Суд у постанові від 14.05.2018 у справі № 910/20479/17 конкретизував положення процесуальних норм щодо підстав для вжиття заходів забезпечення позову та вказав, що у вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної заяви, зокрема чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Отже умовою застосування заходів до забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення суду, що невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання судового рішення у разі задоволення позовних вимог позивача, у тому числі, через зникнення. Зменшення кількості або погіршення якості майна (грошових коштів), його відчуження на користь третіх осіб, тощо. При цьому, суд має встановити безпосередній зв`язок між конкретними заходами забезпечення позову та предметом позову.
Як зазначалось вище, відповідно до п. 3.4.1 рішення Кирилівської селищної ради від 25.06.2020 № 8 «Про затвердження грошової нормативної оцінки, стартової ціни річного розміру орендної плати за користування земельними ділянками та умов продажу права оренди» земельна ділянка площею 0,5196 га з кадастровим номером 2320355400:11:001:0580, яка розташована по АДРЕСА_1 , передається переможцю земельних торгів в довгострокову оренду для будівництва та обслуговування об`єктів рекреаційного призначення.
Між Кирилівською селищною радою та ОСОБА_1 26.08.2020 укладено договір оренди землі та підписано акт приймання-передачі земельної ділянки.
Таким чином, ОСОБА_1 , як орендар земельної ділянки має право забудувати земельну ділянку на власний розсуд, тим самим ускладнити повернення спірної земельної ділянки. Окрім цього, враховуючи те, що земельна ділянка знаходиться у пляжній зоні та фактично виконує природоохоронну функцію, її використання усупереч законодавче визначених обмежень може спричинити негативні екологічні наслідки.
Також, ОСОБА_1 , як власник в порядку ст. 319 ЦК України може у будь-який момент розпорядитись своїм майном - новозбудованими об`єктами нерухомості шляхом їх відчуження.
У такому разі відчуження спірного об`єкту нерухомості на користь третіх осіб, звільнення земельної ділянки від незаконної забудови стане неможливим з огляду на
положення ст. 41 Конституції України та ст. 1 Першого протоколу Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, що зведе нанівець зусилля суду та прокурора по розгляду вказаної справи.
За таких обставин повне поновлення інтересів держави буде можливим лише при пред`явленні позовів до наступних власників нерухомості, які нестимуть надмірний тягар відповідальності за незаконну забудову, здійснену ОСОБА_1 . Тобто будуть позбавлені права власності, внаслідок незаконних дій, вчинених не з їхньої вини, що суперечить принципу пропорційності втручання у мирне володіння своїм майном.
Натомість, Кирилівська селищна рада не позбавлена можливості прийняти нові рішення про поділ спірної земельної ділянки або її передачі/продажу іншим особам до вирішення спору по суті та прийняття судом відповідного рішення.
За даними інтернет-порталу оголошень «ОЬХ» наразі за пошуком комерційна нерухомість на території смт. Кирилівки значиться більше 12 оголошень щодо продажу земельних ділянок, баз відпочинку, приватних готелів та будиночків для відпочиваючих, що свідчить про наявність та активність на ринку нерухомості вказаному сегменту.
Наведене об`єктивно доводить наявність у Кирилівської селищної ради та ОСОБА_1 реальної можливості вчинення дій щодо розпорядження спірною земельною ділянкою та збудованим на ній майном, та дозволяє зробити обгрунтоване припущення, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити або зробити неможливим виконання судового рішення у цій справі.
На підставі викладеного, застосування заходів забезпечення позову у вигляді накладення арешту на земельну ділянку площею 0,5196 га з кадастровими номером 2320355400:11:001:0580, яка належить Кирилівській селищній раді Якимівського району та перебуває в оренді ОСОБА_1 , є співмірним із заявленими позивачем вимогами.
Також з урахуванням того, ОСОБА_1 під час розгляду справи в суді може вчинити дії щодо подальшої забудови вказаної земельної ділянки, розташування на ній тимчасових чи інших споруд, встановлення паркану, що унеможливить ефективне поновлення порушених прав територіальної громади саме обраним прокурором способом захисту у вигляді повернення земельної ділянки. Це призведе до того, що з метою остаточного поновлення прав необхідно буде вживати інші дії, обсяг яких спрогнозувати на цій стадії неможливо.
Зокрема, у випадку подальшої забудови земельної ділянки прокурору з метою вжиття вичерпних заходів на захист інтересів держави у сфері використання земель прибережної захисної смуги Азовського моря доведеться, крім іншого, також звертатись з позовом про скасування права власності на новозбудовані об`єкти та їх знесення.
У зв`язку з чим необхідно також заборонити вчиняти певні дії щодо об`єктів нерухомості та земельної ділянки.
Недобросовісність відповідача 1 підтверджуються його діями щодо інших земельних ділянок з кадастровими номерами 2320355400:11:001:0457, 2320355400:11:001:0458, 2320355400:11:001:0585, 2320355400:01:005:0205. Зокрема, при наявності судових спорів щодо вказаних земельних ділянок, Кирилівською селищною радою вчинялись дії щодо їх забудови та розпорядження ними.
Необхідність вжиття заходів до забезпечення позову зумовлена обґрунтованим припущенням, з врахуванням предмета спору, що невжиття таких заходів може ускладнити чи зробити неможливим виконання рішення суду у разі задоволення позовних вимог прокурора, чим фактично буде нівельована функція судового рішення як механізму дійсного поновлення порушених прав та інтересів.
У зв`язку з викладеним, виникла необхідність вжити заходи до забезпечення позову, передбачені ст. 150 Цивільного процесуального кодексу України у вигляді накладення арешту на спірну земельну ділянку та вищевказані споруди, заборонити які-небудь дії щодо реєстрації документів дозвільного характеру, проводити підготовчі та будівельні роботи на зазначеній земельній ділянці,.
Відповідно до ч. 6 ст. 153 Цивільного процесуального кодексу України про вжиття заходів забезпечення позову суд постановляє ухвалу.
Розглянув матеріали заяви та матеріали обґрунтування позову, суд дійшов висновку про те, що вказана заява підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 149-153 ЦПК України, суд
ухвалив :
1.Заяву про забезпечення позову, що надійшла від заступника прокурора Запорізької області Н. Максименко в інтересах держави по цивільній справі за позовом заступника прокурора Запорізької області Н. Максименко в інтересах держави до Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області, ОСОБА_1 про визнання незаконним та скасування рішення Кирилівської селищної ради, визнання недійсним договору оренди землі, повернення земельної ділянки - задовольнити.
2. Накласти арешт на нерухоме майно - земельну ділянку, кадастровий номер 2320355400:11:001:0580, площею 0,5196 га, що розташована за адресою:
АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об`єкта
нерухомого майна - 1026796823203), право власності на яке належить Кирилівській
селищній раді Якимівського району Запорізької області (код ЄДРПОУ 25489968,
місцезнаходження юридичної особи: вул. Приморський бульвар, 1, смт. Кирилівка,
Запорізька область, 72563), (стягувач: Запорізька обласна прокуратура, код
ЄДРПОУ 02909973, юридична адреса: вул. Матросова 29а, м. Запоріжжя, 69005).
3. Заборонити Кирилівській селищній раді Якимівського району
Запорізької області (код ЄДРПОУ 25489968, місцезнаходження юридичної особи:
вул. Приморський бульвар, 1, смт. Кирилівка, Запорізька область, 72563) приймати
будь-які рішення щодо розпорядження земельною ділянкою, кадастровий номер
2320355400:11:001:0580, площею 0,5196 га, що розташована за адресою: вул. Коса
Федотова, смт. Кирилівка, Запорізька область (стягувач: Запорізька обласна
прокуратура, код ЄДРПОУ 02909973, юридична адреса: вул. Матросова 29а,
м. Запоріжжя, 69005).
4. Заборонити ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки
платника податків НОМЕР_1 , проживаючій:
АДРЕСА_2 ) проводити підготовчі або будівельні роботи на земельній
ділянці площею 0,5196 га з кадастровими номером 2320355400:11:001:0580 за
адресою АДРЕСА_1 (стягувач:
Запорізька обласна прокуратура, код ЄДРПОУ 02909973, юридична адреса:
вул. Матросова 29а, м. Запоріжжя, 69005).
5. Заборонити Державній архітектурно-будівельній інспекції України
(місцезнаходження юридичної особи: 01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, код
ЄДРПОУ 37471912) в особі її структурного підрозділу без статусу юридичної особи -
Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції України у Запорізькій
області (місцезнаходження: 69006, м. Запоріжжя, проспект Металургів, 8А) вчиняти будь-які дії щодо реєстрації ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , проживаючій: АДРЕСА_2 ) та Кирилівській селищній раді Якимівського району Запорізької області (код ЄДРПОУ 25489968, місцезнаходження юридичної особи: вул. Приморський бульвар, 1, смт. Кирилівка, Запорізька область, 72563) будь-яких документів дозвільного характеру щодо об`єктів будівництва, які розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 2320355400:11:001:0580, площею 0,5196 га, що розташована за адресою: вул. Коса Федотова, смт. Кирилівка, Запорізька область (стягувач: Запорізька обласна прокуратура, код ЄДРПОУ 02909973, юридична адреса: вул. Матросова 29а, м. Запоріжжя, 69005).
6.Заборонити Відділу містобудування, архітектури та благоустрою
Кирилівської селищної ради Якимівського району Запорізької області
(місцезнаходження: вул. Приморський бульвар, 1, смт. Кирилівка, Запорізька
область, 72563, код ЄДРПОУ 43302074) вчиняти дії щодо видачі
ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
паспорт НОМЕР_2 , виданий Шевченківським РВ ГУМВС України в Запорізькій
області 31.08.2001, проживаючій:
АДРЕСА_2 ) чи будь-яким іншим особам паспортів прив`язки тимчасових споруд на
земельній ділянці з кадастровим номером 2320355400:11:001:0580, площею 0,5196
га, що розташована за адресою: вул. Коса Федотова, смт. Кирилівка, Запорізька
область (стягувач: Запорізька обласна прокуратура, код ЄДРПОУ 02909973,
юридична адреса: вул. Матросова 29а, м. Запоріжжя, 69005).
7.Копію ухвали направити до виконання сторонам по справі.
У відповідності до ст.353 ЦПК України вказана ухвала може бути оскаржена окремо від рішення. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Запорізького апеляційного суду через Якимівський районний суд Запорізької області протягом 15 днів з дня складання вказаної ухвали.
У відповідності до ст.157 ч.1 ЦПК України така ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Суддя: