ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
22 квітня 2010 року 15:02 № 2а-15066/09/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К. при секретарі судового засідання Попові В.С. , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Діавест-Компютерний Світ»
до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва
про визнання рішення недійсним
за участю представників сторін:
від позивача: Зарубін В.Б. (за дов. від 12.01.2010р., б/н );
від відповідача: Сич Є.Ю. (за дов. від 11.01.2010р. № 1/9/10-017 )
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 22.04.2010р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Діавест-Компютерний Світ»з позовом до Державної податкової інспекції у Голосіївському районі міста Києва про визнання недійсним рішення від 11.09.2009р. №0008292304 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 28360,00 грн.
В обґрунтування позову позивачем було зазначено, що прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0008292304 за порушення вимог п.9, п.13 ст. 3 Закону України №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” підлягає скасуванню, оскільки вважає, що вказане рішення не відповідає вимогам чинного законодавства. Зокрема, позивач стверджує, що кошти, зазначені в акті перевірки, є власністю директора магазину.
Відповідачем у наданому відзиві позовні вимоги заперечуються з підстав правомірності прийняття оспорюваного рішення. Зокрема, відповідач зазначає, що актом перевірки ТОВ «Діавест-Компютерний Світ»встановлено не зберігання та не виконання друку фіскальних звітних чеків, також на місці здійснення розрахунків виявлено готівку, яка не відповідає денному звіту РРО , Z звіти не роздруковувались внаслідок відсутності операцій.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Працівниками Возненської ОДПІ Миколаївської області здійснено перевірку магазину, який належить товариству з обмеженою відповідальністю «Діавест-Компютерний світ», розташований за адресою вул.. Кірова,23, м. Вознесенськ, Миколаївська область.
За результатами даної перевірки складено акт від 20.08.2009р. №0941/26/50/23/36376703 (далі акт перевірки).
Зазначеним актом встановлено порушення п.9, п.13 ст. 3 Закону України №265/95-ВР „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, а саме зроблено висновки про те, що :
субєктом господарювання не забезпечено роздрукування фіскальних звітних чеків за 10.07.2009р., 13.07.2009р., 25.07.2009р., 17.08.2009р.;
субєктом господарювання не забезпечено відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів зазначеній в денному звіті РРО, сума невідповідності складає 5400,00 грн. В свою чергу, до акту перевірки доданий денний звіт, згідно з якими сума готівкових коштів, яка зазначена у вказаному звіті, складає 0,00 грн. та опис готівкових коштів на місці проведення розрахунків, згідно з яким сума готівкових коштів на місці проведення розрахунків становить 5400,00грн.
На підставі висновків вищезазначеного акту перевірки, ДПІ у Голосіївському районі міста Києва (далі відповідач) було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 11.09.2009р. №0008292304 про сплату 28360,00 грн. (5400,00грн.*5) + (340,00грн.*4) за порушення вимог п.9,п.13 ст.3 Закону №265.
Позивачем дане рішення від 11.09.2009р. було оскаржено в апеляційному порядку до ДПА у м.Києві та ДПА України, в результаті чого скарги залишені без задоволення та податкове повідомлення рішення від 11.09.2009р. №0008292304 без змін.
Пунктом 4.5 розділу 4 „Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги)" (затверджено наказом ДПА України від 1 грудня 2000 року №614 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України за №107/5298) із змінами та доповненнями, передбачено, що унесення чи видача готівки з місця проведення розрахунків повинні реєструватись через РРО з використанням операцій "службове внесення" та "службова видача", якщо таке внесення чи видача не пов'язані з проведенням розрахункових операцій. Крім того, операція "службове внесення" використовується для реєстрації суми готівки, яка зберігається на місці проведення розрахунків на момент реєстрації першої розрахункової операції, що проводиться після виконання Z-звіту.
Відповідно до статті 2 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами та доповненнями, визначено, що місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані і послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо. Відповідно до пунктів 9,12 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Позиція позивача полягає у тому, що не роздрукування фіскальних звітних чеків в магазині за вказані дні повязане з тим, що у зазначені дні продаж товару не здійснювався, так як не було покупців, відповідно, відсутній обовязок щодо щоденного роздрукування фіскального звітного чеку.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій» від 18.02.2002р. № 199, усі режими роботи реєстратора розрахункових операцій повинні блокуватися, зокрема, у разі перевищення максимальної тривалості зміни. Разом з тим, підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 години. У разі, коли підприємство не здійснює діяльність у конкретні дні, що підтверджується відповідним наказом по підприємству, та реєстратори розрахункових операцій не застосовуються, то відповідно і фіскальні чеки не друкуються. У робочі дні підприємства реєстратор розрахункових операцій повинен бути у ввімкненому стані, і роздрукування фіскального звітного чека є обовязковим.
В своїх поясненнях позивач також зазначає, що сума виявленої готівки у сумі 5400 грн. не належить ТОВ «Діавест-Компютерний світ», а є власними коштами директора магазину ОСОБА_3, доказом чого є запис у зауваженні до акта перевірки, а саме готівкові кошти в сумі 5400,0 грн. належать ОСОБА_3 для погашення кредиту.
Однак, як вбачається з пояснень посадових осіб Возненської ОДПІ, які були надані на вимогу суду, що факт виявлення даної готівки відбувся саме на місці проведення розрахунків .
Відповідно до пункту 4 статті 17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами та доповненнями, до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність (стаття 22 зазначеного Закону).
Отже, зазначеними нормами законодавства підставою відповідальності визначено невідповідність коштів на місці розрахунків, без зазначення джерела їх походження, та невиконання друку щоденного фіскального звітного чеку, без зазначення підстав такого невиконання.
Відповідно до пункту 23 Порядку провадження торговельної діяльності та правила торговельного обслуговування населення (затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 року №833), забороняється зберігання на місці проведення розрахунку (в касі, грошовому ящику, сейфі тощо) готівки, що не належить суб'єкту господарювання, а також особистих речей касира чи інших працівників.
Суд, враховуючи те, що факт виявлених порушень підтверджується відповідними документами, зокрема, актом зняття залишків готівки на місці проведення розрахунків від 20.08.2009р. Х-звітом за 20.08.2009р., тому рішення ДПІ у Голосіївському р-н м.Києва про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 11.09.2009р. №0008292304 відповідає вимогам чинного законодавства.
Наявність коштів саме на місці проведення розрахунків підтверджується поясненнями, зазначеними в акті перевірки.
Відповідач, як субєкт владних повноважень довів правомірність прийнятого ним рішення. Позивач не надав суду належних доказів, які б свідчили про правомірність заявлених позовних вимог
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Враховуючи вищенаведене в сукупності, та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1.В задоволенні позову відмовити повністю.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зави про апеляційне оскарження.
Суддя С.К. Каракашьян