Постанова № 9650015, 19.02.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
19.02.2010
Номер справи
2а-14820/09/2670
Номер документу
9650015
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Київ

19 лютого 2010 року 12:28 № 2а-14820/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Костенка Д.А., при секретарі судового засідання Білову М.В.,

за участю представника позивачаОгійчук І.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Київського міського центру зайнятості (даліКМЦЗ) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "ВСК" (даліТОВ) про стягнення заборгованості у розмірі 1702,78 грн.,

в с т а н о в и в:

У листопаді 2009 року КМЦЗ звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовом, у якому просить стягнути із ТОВ заборгованість із сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття у розмірі 1702,78 грн. (у тому числі: недоїмка 23,40 грн., штраф 1672,10 грн., пеня7,28 грн.).

Представник позивача підтримала позовні вимоги, посилаючись на обставини, зазначені у позовній заяві.

Відповідач явку представників до суду не забезпечив; про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчать розписки керівника ТОВ Власенко Л.М. на копіях судових повісток, у зв'язку з чим судовий розгляд справи відкладався. Заяви про розгляд справи за відсутності представників ТОВ, клопотання про відкладення розгляду справи не подавав, поважних причин не прибуття до судового засідання суду не повідомляв.

Заслухавши представника позивача, розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову. При цьому суд виходить із такого.

Вимоги Відділення стосуються стягнення із ТОВ заборгованості із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, а також штрафних санкцій та пені.

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття визначені Законом України від 2 березня 2000 року №1533-ІІІ „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (далі Закон №1533-ІІІ).

Відповідно до ч. 2 ст. 4 цього Закону роботодавець набуває статусу платника страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі Фонд) з дня взяття на облік.

Відповідач зареєстрований платником страхових внесків до Фонду в Оболонському район-ному центрі зайнятості м. Києва 29 листопада 2006 року. У заяві про реєстрацію, яка підписана керів-ником і головним бухгалтером ТОВ, зазначено про те, що з порядком нарахування і сплати страхових внесків до Фонду та відповідальністю за несвоєчасну і неповну сплату страхових внесків ознайомлено.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону №1533-ІІІ роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Як зазначено у ч. 3 ст. 17 Закону №1533-ІІІ перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). Якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції, передбачені ст. 38 цього Закону.

Згідно із ч. 1 ст. 38 Закону №1533-ІІІ роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застра-ховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхуваль-никами або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення у трикратному розмірі зазначеної суми. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

На підставі посвідчення №293 від 25 травня 2009 року та відповідно до приписів п. 5 ч. 2 ст. 12 Закону №1533-ІІІ та розділу 7 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загально-обов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України №339 від 18 грудня 2000 року, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 року за №30/5221 (далі Інструкція №339), головний спеціаліст Оболонського районного центру зайнятості здійснив перевірку ТОВ щодо правильності нарахування, своєчасності та повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду за період з 25 листопада 2006 року по 25 травня 2009 року, за результатами якої складено Акт від 25 травня 2009 року №293.

Перевіркою встановлено та зафіксовано у Акті і додатках дон нього, що ТОВ має заборгованість із сплати страхових внесків до Фонду в розмірі 1702,78 грн.: недоїмка 23,40 грн., пеня 7,28 грн., штраф 1672,10грн.

Акт підписаний керівником ТОВ без зауважень, копію якого отримав той же день.

Рішення та дії субєкта владних повноважень оскаржені не були.

11 вересня 2009 року КМЦЗ повторно направив ТОВ претензію з додатками, які були отримані, про що свідчить поштове повідомлення про вручення (14 вересня 2009 року). Відповіді на претензію на адресу КМЦЗ не надходило, суму заборгованості сплачено не було.

Згідно із ст. 39 Закону №1533-ІІІ спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

Відповідно до ч. 2 ст. 12 Закону №1533-ІІІ функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центри зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості. Пунктом 6 ч. 2 цієї ж статті передбачено, що виконавча дирекція Фонду та її робочі органи представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.

Згідно із ч. 2 ст. 38 Закону №1533-ІІІ строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені, та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.

Оскільки заборгованість із сплати страхових внесків загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, яка включає штраф та пеню, у розмірі 1702,78 грн. відповідачем не сплачена, остання підлягає стягненню із ТОВ в судовому порядку.

Враховуючи те, що докази надані позивачем підтверджують обґрунтованість його позовних вимог, відповідачем не надано доказів, які спростовували доводи та аргументи позивача, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 9, 17, 50, 70, 71, 76, 79, 86, 104, 158163, 167 КАС, суд

п о с т а н о в и в:

1.Задовольнити адміністративний позов Київського міського центру зайнятості.

2.Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю "Торгівельний дім "ВСК" (код 24086940) на користь Київського міського центру зайнятості (Одержувач: Київський міський центр зайнятості; Банк одержувача: Головне управління Державного казначейства у м.Києві; код ЗКПО: 03491091; МФО 820019; р/р3717930100001) заборгованість із сплати страхових внесків у розмірі 1702,78 грн. (одна тисяча сімсот дві гривні 78 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку і строки встанов-лені ст.ст. 185187 КАС. Заява про апеляційне оскарження і апеляційна скарга подаються через Окружний адміністра-тивний суд міста Києва. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня отримання особою, яка приймає участь у справі, постанови. Апеляційна скарга подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Вступна та резолютивна частина постанови, відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС підписана та проголошена судом у судовому засіданні і приєднана до справи. Постанова в повному обсязі складена 28 лютого 2010 року.

СуддяД.А. Костенко