Постанова № 9650013, 24.03.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.03.2010
Номер справи
2а-16210/09/2670
Номер документу
9650013
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

м. Київ

24 березня 2010 року 09:52 № 2а-16210/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Костенка Д.А., при секретарі судового засідання Білову М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівській області (далі – Відділення) до Приватного підприємства "Мельбурн" (далі – ПП) про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені,

в с т а н о в и в:

У листопаді 2009 року Відділення звернулося до Чернігівського окружного адміністративного суду із позовом, у якому просить стягнути із ПП 3015,00 грн. адміністративно-господарських санкцій та 171,90 грн. пені, а всього 3186,90 грн.

Чернігівський окружний адміністративний суд ухвалою від 4 листопада 2009 року відкрив провадження у справі, а ухвалою від 1 грудня 2009 року – передав справу до Окружного адміністра-тивного суду міста Києва. Ухвалою від 21 грудня 2009 року суддя Окружного адміністративного суду міста Києва прийняв справу до свого провадження.

Позивач подав до суду заяву про розгляд справи за відсутності його представника.

Відповідач явку своїх представників не забезпечив, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся. Поштова кореспонденція, направлена відповідачу за адресою, яка зазначена у Єдиному державному реєстрі, повернулася до суду з повідомленнями поштового відділення про причини повер-нення "За зазначеною адресою не знаходиться", у зв'язку з чим судовий розгляд справи відкладався.

Розглянувши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову. При цьому суд виходить із такого.

Вимоги Відділення стосуються стягнення із ПП адміністративного-господарських санкцій та пені, застосованих до відповідача за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, на підставі ст. 20 Закону України від 21 березня 1991 року № 875-ХІІ "Про основи соціаль-ної захищеності інвалідів в Україні" (далі – Закон № 875-ХІІ) .

Згідно із ч. 1 ст. 19 Закону № 875-ХІІ для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю (далі – Роботодавці), установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця.

У відповідності до ч.ч. 2, 3 вказаної статті Закону № 875-ХІІ та ч. 2 ст. 12 Закону України від 14 жовтня 1992 року № 2694-ХІІ "Про охорону праці" Роботодавці, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 Закону № 875-ХІІ, і забезпечують працевлаштування інвалідів.

Згідно із ч. 3 ст. 18 Закону № 875-ХІІ Роботодавці зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умо-ви праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 2 Порядку подання підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів та інформації, необхідної для організації їх працевлаштування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31 січня 2007 року № 70 встановлено, що звіт про зайнятість і працевлашту-вання інвалідів роботодавці подають до 1 березня відділенням Фонду, в яких вони зареєстровані, за формою, затвердженою Мінпраці за погодженням з Держкомстатом.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10 лютого 2007 року № 42 затверджена форма звітності № 10-ПІ "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів" та Інструкція щодо її заповнення. Згідно із п. 3.1. Інструкції середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу за рік визначається відповідно до п. 3.2. Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28 вересня 2005 року № 1442/11722. За таким же правилом визначається середньооблікова кількість штатних працівників за рік, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність.

Статтею 20 Закону № 875-ХІІ передбачено, що Роботодавці, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте ним, а підприємства на яких працює від 8 до 15 осіб – у розмірі половини середньої річної заробітної плати (ч. 1). Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються  особами, зазначеними в ч. 1 цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 цього Закону. При цьому до право-відносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосо-вуються строки, визначені ст. 250 Господарського кодексу України (ч. 4). Порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені, яка обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк (ч. 2).

Судом встановлено, що відповідачем не виконано нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2008 році у кількості одного робочого місця, оскільки середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу ПП у 2008 році становить 10 осіб; норматив – одне робоче місце; середньооблікова кількість штатних працівників, яким встановлена інвалідність – 0 осіб.

Річний фонд оплати праці за 2008 рік – 60,3 тис. грн., середньорічна заробітна плата штат-ного працівника ПП – 6030,00 грн. Сума адміністративно-господарських санкцій, становить 3015 грн.

Факт порушення відповідачем нормативу, розмір адміністративно-господарської санкції і пені підтверджується Актом від 20 серпня 2009 року перевірки щодо дотримання ПП вимог ст. ст. 19, 20 Закону № 875-ХІІ, який підписаний керівником без зауважень і скріплений печаткою ПП, а також Звітом про зайнятість і працевлаштування інвалідів у 2008 році форми № 10-ПІ, який у порушення поданий відповідачем під час перевірки 20 серпня 2009 року, а не до 1 березня 2009 року.

Адміністративно-господарські санкції та пеня, розмір якої на день подання позовної заяви, з урахуванням 191 дня пропуску, склала 171,90 грн. не сплачені відповідачем.

Згідно із ч.ч. 9, 10 ст. 20 Закону № 875-ХІІ передбачено, що спори, що виникають із правовід-носин за ст.ст. 19, 20 цього Закону, вирішуються Фондом соціального захисту інвалідів або в судовому порядку. Фонд соціального захисту інвалідів, його відділення мають право захищати свої права та законні інтереси, у тому числі в суді.

Отже, стягненню із ПП підлягають суми адміністративного-господарських санкцій та пені у розмірі 3015,00 грн. та 171,90 грн., відповідно, а разом – 3186,90 грн.   

Враховуючи те, що докази надані позивачем підтверджують обґрунтованість його позовних вимог, відповідачем не надано доказів, які спростовували доводи та аргументи позивача, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 9, 17, 50, 70, 71, 76, 79, 86, 104, 158–163, 167 КАС, суд

п о с т а н о в и в:

1.          Задовольнити адміністративний позов Відділення Фонду соціального захисту інвалідів у Чернігівській області.

2.          Стягнути із Приватного підприємства "Мельбурн" ( код 33077557 ) у дохід Державного бюджету ( Отримувач: Державний бюджет м. Чернігова, ГУДКУ у Чернігівській області, р/р 31211230700002, МФО 853592, код 22825965 ) суму адміністративно-господарських санкцій у розмірі 3015,00 грн. та пені у розмірі 171,90 грн., а всього 3186,90 грн. (три тисячі вісімдесят шість гривень 90 коп.).

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку і строки встанов-лені ст.ст. 185–187 КАС. Заява про апеляційне оскарження і апеляційна скарга подаються через Окружний адміністра-тивний суд міста Києва. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10-ти днів з дня отримання особою, яка приймає участь у справі, постанови. Апеляційна скарга подається протягом 20-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Вступна та резолютивна частина постанови, відповідно до ч. 3 ст. 160 КАС підписана та проголошена судом у судовому засіданні і приєднана до справи. Постанова в повному обсязі складена 29 березня 2010 року.

Суддя                                                                                                              Д.А. Костенко