Постанова № 9650017, 12.05.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.05.2010
Номер справи
2а-3804/10/2670
Номер документу
9650017
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12 травня 2010 року 10:53 № 2а-3804/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Шейко Т.І.

при секретарі судового засідання Попадин О.Б.,

у відкритому судовому засіданні вирішив адміністративну справу

за позовом Бориспільська обєднана державна податкова інспекція в Київській області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Цитадель»

про стягнення заборгованості перед бюджетом

за участю представників сторін:

від позивача Коноваленко І.М.

від відповідача не зявився

встановив:

Позивач, Бориспільська обєднана державна податкова інспекція в Київській області звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Цитадель»про стягнення заборгованості перед бюджетом у розмірі 61007,99 грн.

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що за Відповідачем обліковується податковий борг в загальній сумі 61007,99 грн., який виник в результаті самостійного подання до податкового органу податкової звітності та у звязку з несплатою у встановлений законом строк орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

Борг Відповідачем погашений не був, а тому Позивач в судовому засіданні просив стягнути його у судовому порядку.

Відповідач у судове засідання не зявився, судом направлялись повістки про виклик Відповідача в судове засідання за адресою, яка зазначена у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. Повідомлення повернулось до суду з відміткою відділення поштового звязку «за зазначеною адресою не проживає».

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців»зміни до установчих документів юридичної особи , а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові або місця проживання фізичної особи підприємця підлягають обовязковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців», якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

З огляду на зазначене, суд вважає, що Відповідач повідомлений належним чином, отже не прибуття в судове засідання Відповідача не є перешкодою для розгляду справи.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення Позивача, вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Цитадель»ідентифікаційний код 33348631 зареєстроване Подільською районною у місті Києві державною адміністрацією 17.02.2005 року, про що видано Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи від 17.02.2005 року за № 1071102 0000 001709.

Як було встановлено судом, 10.03.2005 року Відповідача було взято на облік платників податків до Державної податкової інспекції у Подільському районі м. Києва як платника податків та інших обовязкових платежів у бюджет, на якого покладено обовязок своєчасно та в повному обсязі сплачувати податки до бюджету, що підтверджується Довідкою про взяття на облік платників податків від 10.03.2005 року № 10099/19-122.

Отже, Відповідач належним чином зареєстрований як субєкт господарювання, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності та сплату податків в Україні, а також Відповідач являється платником місцевих податків, зборів та інших обовязкових платежів до міського бюджету м. Бориспіль, а саме: орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.

З матеріалів справи вбачається, що Відповідачем 30.01.2009 року було подано до Бориспільської обєднаної державної податкової інспекції в Київській області податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності на 2009 рік на загальну суму 95216,14 грн.

Дана сума Відповідачем сплачена частково, в розмірі 34263,12 грн. Таким чином за Відповідачем обліковується борг по податковій декларації з орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності який становить 60953,02 грн.

Крім того, відповідно до ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, за несвоєчасну, часткову сплату заборгованості Відповідачу було нараховано пеню в розмірі 54,97 грн.

Таким чином загальна заборгованість Відповідача по сплаті орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, яка не була сплачена до бюджету станом на 08.02.2010 рік становить 61007,99 грн.

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами»- податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Отже, зазначена сума боргу у розумінні ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами»є узгодженою.

Підпунктом 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами»передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

У звязку з існуванням податкової заборгованості Відповідачу, на підставі п.п. 6.2.1 п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та цільовими фондами», було надіслано податкові вимоги, які були повернуті відділенням поштового звязку до податкових органів у звязку з відсутністю адресата за своїм місцезнаходженням.

Відповідно до п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

У звязку з неможливістю вручення адресату податкових вимог, перша податкова вимога від 07.07.2009 року № 1/375 та друга податкова вимога від 13.09.2009 року № 2/516 були розміщені на дошці податкових оголошень, відповідно 13.08.2009 року та 02.11.2009 року.

Таким чином, станом на 02.11.2009 року заборгованість Відповідача по сплаті орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності не погашена і становить 61007.99 грн.

Податковим боргом в розумінні п. 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 року № 2181 є податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному або судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня , нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Строки погашення податкового зобовязання передбачені п. 5.3 ст. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до п. 5.4.1. п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», узгоджена сума податкового зобовязання, несплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визначається сумою податкового боргу.

Як свідчать обставини справи, податковий борг виник внаслідок несплати до бюджету платежів, визначених контролюючим органом, що є узгодженою сумою податкового зобовязання.

Наявність податкового боргу у Відповідача підтверджується податковими деклараціями орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, податковими вимогами № 1/375 від 07.07.2009 року, № 2/516 від 16.09.2009 року.

Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Як вбачається з матеріалів справи заборгованість платника перед бюджетом самостійно не погашена і складає 61007.99 грн., а тому підлягає стягненню у примусовому порядку.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких Позивачем є субєкт владних повноважень, а Відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

постановив:

Позов Бориспільської обєднаної державної податкової інспекції в Київській області задоволити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «Цитадель»(01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, буд 34, оф. 606, код ЄДРПОУ 33348631) податкову заборгованість перед бюджетом в сумі 61 007 (шістдесят одна тисяча сім грн.) 99 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження .

Суддя Шейко Т.І.

Дата складання постанови в повному обсязі 15.04.2010р.