Постанова № 9646240, 27.04.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2010
Номер справи
2а-553/10/2370
Номер документу
9646240
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

№ 2а-553/10/2370 27.04.2010 р. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Руденко А.В.,

при секретарі Чемерин І.О.,

за участю представника позивача Левченка В.А. (за довіреністю від 15.12.2010р. № 87/37/10-051),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської області до товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Полюс»про стягнення податкового боргу у сумі 23 712 грн. 31 коп., -

ВСТАНОВИВ:

До Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась державна податкова інспекція у Чигиринському районі Черкаської області, в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Полюс»податковий борг в сумі 23 712 грн. 31 коп. шляхом списання коштів з його банківських рахунків без його доручення, а в разі їх недостатності для погашення податкового боргу стягнути матеріальні та нематеріальні цінності відповідної вартості.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач є субєктом підприємницької діяльності юридичною особою, включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців з ідентифікаційним кодом 20642156 та перебуває на обліку в органах державної податкової служби як платник податків і зборів. Станом на 15.02.2010 р. за відповідачем обліковується податковий борг зі сплати податку на додану вартість у сумі 4 413 грн. 16 коп., з податку на прибуток у сумі 17 388 грн. 26 коп., з податку з доходів фізичних осіб у сумі 1 804 грн. 51 коп. та з комунального податку у сумі 106 грн. 38 коп., які позивач просить стягнути в судовому порядку.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю.

Відповідач письмових заперечень проти адміністративного позову не надав, у судове засідання свого представника не направив.

Заслухавши пояснення та доводи представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив.

Товариство з обмеженою відповідальністю фірма «Полюс»зареєстровано як юридична особа Чигиринською районною державною адміністрацією Черкаської області 14.12.1994р., ідентифікаційний код 20642156, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи серії А01 № 160082, та перебуває на обліку в державній податковій інспекції у Чигиринському районі як платник податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування»№ 1251-XII від 25.06.1991р. з 29.12.2004 р. за № 282, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 28.04.2010 р. № 222/28-017.

Відповідно до свідоцтва № 32480688 про реєстрацію платника податку на додану вартість серії НБ № 331271 відповідач є платником податку на додану вартість.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобовязань юридичних осіб або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обовязкових платежів), включаючи збір на обовязкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення зовнішньоекономічної діяльності та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення, є Закон України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. № 2181-111 (у подальшому Закон № 2181).

П. 1.2 ст. 1 Закону № 2181 визначено, що податковим зобовязанням є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України. Податкові зобовязання обчислюються платником податків самостійно шляхом зазначення у податковій декларації, чи розраховуються контролюючим органом у податковому повідомленні ( п.п. 4.1.1 п. 4.1, п.п. 4.2.1 п. 4.2, п. 6.1 ст. 6 Закону № 2181).

Відповідно до п.п. «б»п.п. 4.2.2 п.4.2 ст. 6 Закону № 2181 контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму податкового зобовязання платника податків у разі, якщо зокрема дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми податкового зобовязання.

Судом встановлено, що посадовими особами державної податкової інспекції у Чигиринському районі Черкаської області проведено планову виїзну перевірку відповідача з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2008р. по 30.03.2009р., за результатами якої складено акт від 03.08.2009р. № 323/23-011/20642156.

В ході перевірки встановлені такі порушення:

-заниження скоригованого валового доходу за 2008 рік у сумі 35 846 грн., а також завищення за 1 квартал 2009р. в сумі 327 272грн., внаслідок чого порушено вимоги п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28.12.1994р. № 334/94-ВР (у подальшому Закон № 334) ( п. 3.1.1 акту перевірки);

-заниження валових витрат на суму 186 644 грн., внаслідок чого порушено вимоги п.5.1 ст. 5 Закону № 334 (п. 3.2.1 акту перевірки);

-завищення амортизаційних відрахувань на суму 31144 грн., та заниження амортизаційних відрахувань за 1 квартал 2009р. на суму 8724 грн., внаслідок чого порушено п.п. 8.3.2 п. 8.3 ст. 8 Закону № 334 (п. 3.1.3 акту перевірки);

- порушення терміну сплати самостійно визначеного податкового зобовязання з податку на прибуток за декларацією з податку на прибуток за 11 місяців 2008р. №14377 від 22.12.2008р. в сумі 196 грн. 21 коп. із затримкою в оплаті 149 днів, внаслідок чого порушено вимоги п. 16.4 ст. 16 Закону № 334 ( п. 3.1.4, п. 4 акту перевірки).

За висновком перевірки (п. 4 акту перевірки) в результаті зазначених порушень відповідачем занижено податок на прибуток за 2008р. на суму 16 748грн.; несвоєчасно сплачено податок на прибуток за 11 місяців 2008р. у сумі 196 грн. 21 коп.

П.п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 передбачає, що у разі, коли контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобовязання платника податків за підставами, викладеними у п.п. «б»п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 вказаного Закону, такий платник податків зобовязаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобовязання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обовязкового платежу, починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше пятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.

На підставі акту перевірки від 03.08.2009р. № 323/23-011/20642156 ДПІ у Чигиринському районі Черкаської області прийнято податкові повідомлення-рішення:

- № 0000162301/0 від 14.08.2009р., яким відповідачеві донараховано податкове зобовязання з податку на прибуток у сумі 16 748 грн. та відповідно до п.п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 застосовано штрафні (фінансові) санкціі у сумі 5 024 грн., всього 21 772 грн.;

- № 0000182301/0 від 14.08.2009 р., яким до відповідача застосовано передбачений п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 штраф у розмірі 50% узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченої із затримкою, у сумі 98 грн. 11 коп.;

Вказані податкові повідомлення-рішення отримані відповідачем 24.08.2009р., про що свідчать підписи головного бухгалтера ОСОБА_2 на корінцях податкових повідомлень-рішень.

Порядок нарахування та строки сплати податку на прибуток підприємств визначені п. 16.4 ст. 16 Закону № 334, згідно якого платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті. Так, платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, яким відповідно до статті 11 цього Закону є: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів. Сплата податку на прибуток підприємств за звітний період здійснюється у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.

Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181 платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Проведеною позивачем невиїзною документальною перевіркою своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету встановлено, що відповідач порушив термін сплати податкового зобовязання, передбачений п. 16.4 ст. 16 Закону № 334 та п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181, за податковою декларацією № 5512 від 12.05.2009 р., а саме: 625 грн. 00 коп. зі строком сплати 20.05.2009р. фактично сплатив 28.07.2009р. За результатами перевірки позивачем за участю відповідача складено акт від 10.09.2009р. № 374/15-011/20642156.

На підставі вказаного акту позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001521500/0 від 10.09.2009р., згідно з яким до відповідача застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 20% узгодженої суми податкового зобовязання, сплаченої із затримкою, у сумі 125 грн. 00 коп., передбачені п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181. Вказане податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем 10.09.2009р., про що свідчить підпис головного бухгалтера ОСОБА_2 на корінці податкового повідомлення-рішення.

П.п. 4.1.1 та п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 передбачено, що податкові декларації за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), подаються протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Згідно з п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 платник податків, який не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Проведеною позивачем невиїзною документальною перевіркою своєчасності подання податкової звітності встановлено, що декларація з податку на прибуток за 2008 рік подана відповідачем 12.05.2009р., в той час як граничним строком подання є 09.02.2009р., внаслідок чого порушено п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181. За результатами перевірки позивачем за участю відповідача складено акт від 28.09.2009р. № 426/15-011/20642156

На підставі вказаного акту позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001781500/0 від 28.09.2009р., яким до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 170 грн. 00 коп., передбачені п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181. Вказане податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем 01.10.2009 р., про що свідчіть підпис головного бухгалтера ОСОБА_2 на корінці податкового повідомлення-рішення.

П.п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону № 2181 передбачає, що податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п. 4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, який передбачає порядок апеляційного оскарження податкового зобовязання, нарахованого контролюючим органом.

Відповідач вказані податкові повідомлення-рішення в апеляційному порядку не оскаржив, тому податкові зобовязання з податку на прибуток на загальну суму 22 156 грн. 00 коп. (21 772 грн. + 98,11 грн. + 125 грн. + 170 грн.) є узгодженими.

Судом встановлено, що станом на 03.09.2009р. за відповідачем обліковується переплата з податку на прибуток підприємств у сумі 4 167 грн. 09 коп., також 19.11.2009р. сума податкового зобовязання у розмірі 626 грн. 00 коп. зменшена відповідачем самостійно в декларації за 3 квартал 2009 року № 12741. Крім цього, за несвоєчасну сплату податкового зобовязання відповідно до ст. 16 Закону № 2181 відповідачеві нараховано пеню у сумі 16 грн. 24 коп. Таким чином, згідно з даними облікової картки платника податків, з врахуванням переплати та нарахованої пені за відповідачем обліковується податковий борг (недоїмка) з податку на прибуток підприємств у сумі 17 388 грн. 26 коп. (22156 грн. 4167 грн. 09 коп. 626 грн. + 16 грн. 24 коп.).

Спеціальним законом, який визначає платників податку на додану вартість, об'єкти, базу та ставки оподаткування, перелік неоподатковуваних та звільнених від оподаткування операцій, особливості оподаткування експортних та імпортних операцій, поняття податкової накладної, порядок обліку, звітування та внесення податку на додану вартість до бюджету є Закон України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997р. № 168/97-ВР (у подальшому Закон № 168).

Судом встановлено, що відповідно до акту перевірки від 03.08.2009р. № 323/23-011/20642156 відповідачем допущено такі порушення:

-заниження податкових зобовязань з податку на додану вартість у сумі 11615 грн., в тому числі за квітень 2009р. на 3791 грн., за червень 2008р. на 5302 грн., за серпень 2008р. на 1756 грн., за вересень 2008р. на 766 грн., та завищення податкових зобовязань за травень 2008р. - на 3791 грн., внаслідок чого порушено п. 7.3.1 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997р. № 168/97-ВР(у подальшому Закон № 168) (п. 3.2.1 акту перевірки);

-завищення податкового кредиту у сумі 3647 грн.04 коп., в тому числі за червень 2008р. на 600 грн., за липень 2008р. на 1700 грн. 04 коп., за вересень 2008р. на 492 грн. 70 коп., за жовтень 2008р. на 854 грн. 30 коп., внаслідок чого порушено вимоги п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону № 168 (п. 3.2.2 акту перевірки).

Внаслідок вказаних порушень відповідачем занижено податок на додану вартість на суму 11 471 грн. (в тому числі за червень 2008р. 5902 грн., за липень 2008р. 1700 грн., за серпень 2008р. 1 756 грн., за вересень 2008р. 1 259 грн., за жовтень 2008р.- 854 грн.) та несвоєчасно сплачено податок на додану вартість за квітень 2008р. у сумі 3791 грн.

На підставі акту перевірки від 03.08.2009р. № 323/23-011/20642156 позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0000172301/0 від 14.08.2009 р., яким відповідачеві нараховано податкове зобовязання з податку на додану вартість у сумі 11 471 грн. та відповідно до п.п. 17.1.3 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 7 632 грн., всього 19 103 грн. Вказане податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем 24.08.2009 р., про що свідчіть підпис головного бухгалтера ОСОБА_2 на корінці податкового повідомлення-рішення та ним не оскаржувалось.

Судом встановлено, що станом на 03.09.2009р. за відповідачем обліковується переплата з податку на додану вартість у сумі 14 689 грн. 84 коп. Таким чином, згідно з даними облікової картки платника податків та з врахуванням переплати за відповідачем обліковується податковий борг (недоїмка) з податку на додану вартість у сумі 4 413 грн. 16 коп.

Порядок нарахування, сплати податку з доходів фізичних осіб регулюється Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб»від 22.05.2003 р. № 889-IV (у подальшому Закон № 889).

Стаття 1 зазначеного Закону дає визначення податку з доходів фізичних осіб - це плата фізичної особи за послуги, які надаються їй територіальною громадою, на території якої така фізична особа має податкову адресу або розташовано особу, що утримує цей податок згідно з цим Законом.

Відповідно до п.п. 8.1.1, 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 та п. 17.1 ст. 17 Закону № 889 відповідач є податковим агентом, тобто особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, як працедавець, який виплачує такі доходи на користь платника податків.

П.п. 6.3.3 п. 6.3 ст. 6 Закону № 889 передбачено, що податкова соціальна пільга не може бути застосована до інших доходів платника податку, якщо він отримує протягом звітного податкового періоду одночасно доходи самозайнятої особи від підприємницької діяльності, а також іншої незалежної професійної діяльності.

Судом встановлено, що відповідно до акту перевірки від 03.08.2009р. № 323/23-011/20642156 відповідачем допущено порушення п.п. 6.3.3 п. 6.3 ст. 6 Закону № 889, в результаті чого занижено податок з доходів фізичних осіб за період з жовтня 2008 р. по березень 2009 р. на суму 417 грн. 71 коп. (п. 3.5.3 акту перевірки).

П. 20.2 ст. 20 Закону № 889 передбачає, що фінансово відповідальними при порушенні правил нарахування, утримання та сплати до бюджету податку з доходів платника податку є податкові агенти. П.п. а) п.п. 20.3.1 п. 20.3 цієї ж статті передбачено, що при нарахуванні податку особою, на яку покладається відповідальність за таке нарахування, утримання та сплату (перерахування) податку до бюджету згідно з нормами цього Закону особами, відповідальними за погашення суми податкових зобовязань або податкового боргу є податкові агенти. Згідно з п.п. 20.3.2 п. 20.3 цієї ж статті у разі, коли податковий агент до або під час виплати на користь платника податку не здійснює нарахування, утримання або сплату (перерахування) цього податку, відповідальність за погашення суми податкового зобовязання або податкового боргу, що виникає внаслідок таких дій, покладається на такого податкового агента.

На підставі акту перевірки від 03.08.2009р. № 323/23-011/20642156 позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001941700/0 від 14.08.2009р., яким відповідачеві донараховано податкове зобовязання по податку з доходів фізичних осіб у сумі 417 грн. 71 коп. та відповідно до п.п. 6.3.4 п. 6.3 ст. 6 Закону № 889 і п.п. 17.1.9 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 1253 грн. 13 коп., всього 1 670 грн. 84 коп. Податкове повідомлення-рішення отримано відповідачем 24.08.2009 р., про що свідчить підпис головного бухгалтера ОСОБА_2 на корінці податкового повідомлення-рішення та ним не оскаржувалось.

Крім цього, зазначеним актом перевірки (п. 3.5.3) встановлено, що відповідач в порушення п.п. 8.1.2 п. 8.1 ст. 8 Закону № 889 несвоєчасно перераховував до бюджету податок з доходів фізичних осіб за червень, жовтень, та листопад 2008р.

Відповідно до п.п. 16.1.1 п. 16.1 та п.п. 16.4.1 п. 16.4 ст. 16 Закону № 2181 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки НБУ, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Згідно з вказаним актом перевірки пеня за порушення строків перерахування до бюджету податку з доходів фізичних осіб за червень, жовтень, та листопад 2008р. складає 133 грн. 67 коп.

Судом встановлено, що станом на 14.08.2009р. за відповідачем обліковується пеня у сумі 133 грн. 67 коп. Таким чином, сума податкового боргу (недоїмки) по податку з доходів фізичних осіб з врахуванням пені становить 1 840 грн. 51 коп. (1670 грн. 84 коп. + 133 грн. 67 коп.)

Згідно ст. 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки та збори»від 20.05.1993р. №56-93 комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Судом встановлено, що в обліковій картці платника комунального податку станом на 19.08.2009р. обліковується податкове зобовязання у сумі 73 грн. 10 коп., нараховане відповідачем самостійно відповідно до розрахунку № НОМЕР_1 від 19.08.2009р. Також станом на 19.11.2009р. обліковується податкове зобовязання у сумі 57 грн. 80 коп., нараховане відповідачем самостійно відповідно до розрахунку №9001347887 від 15.10.2009р. Вказані розрахунки передані відповідачем позивачеві в електронній формі, що підтверджується поясненнями представника позивача та копією договору № 445 від 03.12.2008р. про забезпечення електронного документообігу платника податків з Державною податковою інспекцією засобами телекомунікаційного звязку.

З врахуванням переплати у сумі 24 грн. 52 коп., яка станом на 19.08.2009р. обліковувалась за відповідачем, заборгованість відповідача по комунальному податку складає 106 грн. 38 коп., що підтверджується обліковою карткою платника податків та довідкою за підписом заступника начальника начальника відділу оподаткування юридичних осіб ДПІ у Чигиринському районі від 28.04.2010 р. № 2789/24-024.

П.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181 передбачає, що платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації. Узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у встановлені цією статтею строки, визнається сумою податкового боргу платника податків (п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181).

Керуючись п. 6.2. статті 6 Закону № 2181 у звязку з несплатою відповідачем сум податкових зобовязань у строки, встановлені п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181, позивачем на адресу відповідача були направлені податкові вимоги: перша №1/64 від 20.08.2009 р. на суму 182 грн. 25 коп. та друга №2/70 від 30.09.2009 р. на суму 24 094 грн. 27 коп., вручені уповноваженій особі відповідача 20.08.2009 р. та 01.10.2009 р. відповідно.

17.11.2009р. заступником начальника начальником відділу податкового контролю юридичних осіб ДПІ у Чигиринському районі винесено рішення №10 про погашення податкового боргу платників податків за рахунок стягнення його активів.

Як вбачається із змісту позовних вимог, позивач просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Полюс»податковий борг в сумі 23 712 грн. 31 коп., зокрема шляхом списання коштів з його банківських рахунків без його доручення, а в разі їх недостатності для погашення податкового боргу стягнути матеріальні та нематеріальні цінності відповідної вартості.

Суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Згідно з п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181 активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань.

Оскільки позивач крім стягнення суми коштів просить визначити порядок виконання такого стягнення, суд вважає за можливе застосувати п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону № 2181 та стягнути податковий борг з податку на прибуток у сумі 17388 грн. 26 коп, з податку на додану вартість у сумі 4413 грн. 16 коп., з податку з доходів фізичних осіб у сумі 1804 грн. 51 коп., з комунального податку у сумі 106 грн. 38 коп., всього 23 712 грн. 31 коп. за рахунок активів товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Полюс».

Відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути активи товариства з обмеженою відповідальністю фірми «Полюс»(20902, Черкаська область, Чигиринський район, вул. Енергетиків, буд. 13, кв. 75, ідентифікаційний код 20642156) до Державного бюджету через державну податкову інспекцію у Чигиринському районі Черкаської області (20901, Черкаська область, м.Чигирин, вул. Б. Хмельницького, буд. 25, ідентифікаційний код 34458679) податковий борг у сумі 23 712(двадцять три тисячі сімсот дванадцять) гривень 31копійку.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений 25 травня 2010 року.

СуддяА.В. Руденко