Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ 2а-1533/10/2370 18.05.2010 р. м. Черкаси
12 год. 20 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Кульчицького С.О.,
при секретарі - Руденко Ю.В.,
за участю:
представника позивача Симоненко К.О. (за довіреністю),
відповідача ОСОБА_2 (особисто),
представників відповідача ОСОБА_3, ОСОБА_4 (за заявою),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Уманської обєднаної державної податкової інспекції Черкаської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,
ВСТАНОВИВ:
Уманська обєднана державна податкова інспекція Черкаської області звернулась до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 2620 грн.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що відповідачем було порушено Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. № 265/95. Внаслідок цих порушень до відповідача було застосовано штрафні (фінансові) санкції, які ним сплачені не були.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, позов просив задовольнити з підстав викладених у позовній заяві.
Відповідач та представники відповідача проти задоволення позову заперечували, згідно заперечень на адміністративний позов про стягнення фінансових санкцій просили суд визнати акт перевірки №002196 від 03.12.2009 року таким, що є постановленим з порушенням вимог законодавства та недійсним, скасувати рішення про застосування штрафних санкцій № 0002522330 від 16.12.2009 року з підстав викладених у запереченнях.
Заслухавши пояснення представників сторін, відповідача та свідків, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
03.12.2009 року на підставі ст.11 Закону України від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні»та Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про підприємництво», указів Президента України та інших нормативно-правовоих актів, які регулюють готівковий обіг в Україні згідно плану проведення перевірок застосування реєстраторів розрахункових операцій, торгових патентів та правил реалізації та зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів на грудень 2009 року, затвердженого головою ДПА в Черкаській області 27.11.2009 року на направлень №009012 від 02.12.2009 року та № 009029 від 02.12.2009 року державними податковими ревізорами-інспекторами Державної податкової адміністрації в Черкаській області була проведена перевірка за дотриманням порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій фізичною особою підприємцем ОСОБА_2, а саме: кафетерію, що розташований за адресою: Черкаська область, м. Умань, зав. Червоноармійський, 2, за результатами якої складено акт №1960/23/05/23/НОМЕР_2 від 03.12.2009 року.
В ході перевірки 03.12.2009 року о 16 год. 59 хв. в кафетерії, за вказаною адресою, де здійснює діяльність ФОП ОСОБА_2, встановлено не проведення розрахункової операції на повну суму покупки через реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням відповідного розрахункового документу (чека), що підтверджує виконання розрахункових операцій та не видачу особі, яка отримала товар відповідного розрахункового документу встановленої форми на повну суму проведеної операції. Перевіркою книги обліку розрахункових операцій встановлено невиконання денного друку фіскальних звітних чеків за 24.10.2007 року, 13.01.2008 року, 25.01.2009 року, 09.03.2009 року, 23.06.2009 року та не зберігання протягом встановленого терміну фіскальних звітних чеків №531, №1017 та контрольної стрічки №1355.
Таким чином, перевіркою було виявлено порушення п. п. 1, 2, 9, 10 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. № 265/95.
Цього ж дня працівника відповідача було ознайомлено з актом перевірки, в п.4.1, якого він зазначив, що виявлені порушення більше не повторяться, зауважень не має.
За результатами проведеної перевірки, на підставі акту №1960/23/05/23/НОМЕР_2 від 03.12.2009 року та відповідно до п. п. 1, 4, 5 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. № 265/95 16.12.2009 року Уманською обєднаною державною податковою інспекцією Черкаської області винесено рішення № 0002522330 про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 2620 грн.
Вказане рішення відповідач вважає незаконним, оскільки перевірку було проведено з грубими порушеннями вимог чинного законодавства, порушення виявлені в ході перевірки суперечать фактичним обставинам справи та з підстави трактування перевіряючими вимог чинного законодавства України.
Щодо неправомірності проведення планової перевірки відповідача 03.12.2009 року суд зазначає, що порядок проведення перевірок з питань додержання платниками податків порядку проведення готівкових розрахунків регулюється Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року та Порядком взаємодії підрозділів при проведенні виїзних планових та позапланових перевірок щодо контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових операцій у сфері готівкового обігу, затвердженим наказом ДПА України від 11.10.05 № 441 (далі - Порядок №441), положення яких визначають підстави та порядок проведення таких перевірок, а також ст. 112 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509-ХІІ від 04.12.1990 року, яка встановлює умови допущення посадових осіб до їх проведення.
В судовому засіданні було встановлено, що проведена перевірка була передбачена в плані роботи ДПА в Черкаській області на грудень 2009 року, отже проведена перевірка є плановою перевіркою з питань дотримання позивачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг".
Акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності повинен складатись відповідно до вимог Порядку оформлення і реалізації матеріалів перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності, затвердженого Наказом ДПА України від 04.04.02 №155/ДСК.
При проведені перевірки посадові особи податкових органів у своїй діяльності керуються Методичними рекомендаціями щодо взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби України при організації документальних перевірок юридичних осіб, які затверджені Наказом ДПА України від 11.10.05 р. за №441.
Так, п. 2.6 Методичних рекомендацій передбачено, що перевірки контролю за здійсненням суб'єктами господарювання розрахункових операцій у сфері готівкового обігу проводяться за окремими планами органів державної податкової служби. З метою підвищення контролю за здійсненням розрахункових операцій та запобігання дублюванню перевірок у ДПІ в містах і районах формується та затверджується щомісячний план проведення зазначених перевірок.
Стаття 112 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509-ХІІ від 04.12.1990 року дозволяє приступити до проведення перевірок (в т.ч. перевірок щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу) за умови надання суб'єкту господарювання під розпис направлення на перевірку та копію наказу керівника податкового органу про проведення позапланової перевірки. Наказ на проведення планової перевірки не видається.
Крім того, відповідно до ч.2 ст.112 цього Закону ненадання цих документів платнику податків або їх надання з порушенням вимог, встановлених частиною першою цієї статті, є підставою для недопущення посадових осіб органу державної податкової служби до проведення планової або позапланової виїзної перевірки.
Однак, судом встановлено, що перевіряючі фактично були допущені відповідачем до проведення перевірки, що підтверджується складеним актом перевірки, підписом відповідача на направленнях на перевірку № 009012 та № 009029 від 02.12.2009 року, поясненнями свідків в судовому засіданні 18.05.2010 року, відповідача та представників відповідача під час судового розгляду справи.
Також суд зазначає, що сама перевірка розпочалась не після проведення контрольної закупки в розумінні Закону України «Про оперативно розшукову діяльність», як стверджує відповідач, а після встановлення працівниками податкового органу факту реалізації товарів при здійснені контролю з додержанням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року, що стосуються правильності здійснення розрахункової операції, роздрукуванні відповідного розрахункового документа (чеку), за яким вже пізніше в ході проведення перевірки було виявлено порушення позивачем вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95-ВР від 06.07.1995 року, та після предявлення перевіряючими документів, уповноважуючих їх на проведення перевірки направлення на перевірку та службові посвідчення для огляду.
Таким чином, суд приходить до висновку про відсутність підстав вважати закупівлю товарів працівниками податкового органу в день проведення перевірки відповідача контрольною, тобто проведення оперативно-розшукового заходу відповідно до положень Закону України «Про оперативно розшукову діяльність».
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що співробітники ДПА в Черкаській області при проведенні перевірки діяли на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Щодо порушень виявлених при проведенні перевірки, суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 1 Закону № 265/95 реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами (резидентами та нерезидентами) - суб'єктами підприємницької діяльності (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Відповідно до п.1, 2, 9, 10 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. № 265/95 (далі - Закон № 265/95-ВР) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
ѕ проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
ѕ видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
ѕ щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;
ѕ друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.
Відповідно до абзацу 4 статті 2 зазначеного Закону розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця. Передбачена законодавцем можливість повернення грошових коштів у разі відмови покупця від товару чи послуги означає, що здійснення розрахункової операції при реалізації товарів (послуг) не вимагає збігу в часі цієї операції, зокрема, з фактичним наданням послуг. Необхідною умовою здійснення такої операції є реалізація товарів (послуг), тобто їх продаж у результаті вчиненого продавцем і покупцем правочину.
Згідно з наведеним в абзаці 15 статті 2 Закону № 265/95-ВР визначенням, розрахунковим документом є документ установлених форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ та ін.), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрований у встановленому порядку РРО або заповнений вручну.
У пункті 3.1 Положення про форму та зміст розрахункового документа (затверджене наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 року N 614, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 року за N 105/5296) зазначено, що фіскальний касовий чек на товари (послуги) - це розрахунковий документ, надрукований РРО при проведенні розрахунків за продані товари (надані послуги). Відповідно до п. 3.2 цього Положення обов'язковими реквізитами касового чека є, зокрема, його порядковий номер, найменування, кількість і вартість товару (послуг), дата й час проведення розрахункової операції та напис "фіскальний чек".
Пунктом 4.4 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 року N 614, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 року N 107/5298, передбачено, що: реєстрація продажу товару (оплати послуг) через РРО проводиться одночасно з розрахунковою операцією; розрахунковий документ має видаватися покупцеві не пізніше завершення цієї операції; вона вважається проведеною через РРО, якщо дані про її обіг уведено в режимі реєстрації.
Суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, і видавати такий розрахунковий документ на повну суму проведеної операції особі, котра отримує або повертає товар, отримує послуги або відмовляється від них (пункти 1, 2 статті 3 Закону № 265/95-ВР).
Відповідальність за невиконання зазначеного обов'язку передбачено пунктом 1 статті 17 Закону N 265/95-ВР у вигляді фінансової санкції в розмірі п'ятикратного розміру вартості проданих товарів (наданих послуг).
Оскільки відповідач не виконав вимоги пунктів 1, 2 статті 3 Закону № 265/95-ВР, що підтверджується поясненнями свідків та представника відповідача ОСОБА_3 під час судового розгляду справи, позивач правомірно застосував до нього штрафні (фінансові) санкції згідно п.1ст.17 Закону №265/95-ВР.
Щодо невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку за 24.10.2007 року відповідач пояснив, що фіскальний звітний чек за 24.10.2007 року було роздруковано 24.10.2007 року.
Разом з тим, згідно наданих відповідачем копій книги ОРО судом встановлено, що 24.10.2007 року було роздруковано нефіскальний чек.
Щодо невиконання щоденного друку фіскальних звітних чеків за 13.01.2008 року, 25.01.2009 року, 09.03.2009 року, 23.06.2009 року відповідач пояснив, що фіскальні звітні чеки за 13.01.2008 року, 25.01.2009 року, 09.03.2009 року, 23.06.2009 року були роздруковані 14.01.2008 року о 00 год. 38 хв., 26.01.2009 року о 00 год. 18 хв.,10.03.2009 року о 08 год. 03 хв., 24.06.2009 року о 08 год. 36 хв., що не суперечить вимогам законодавства щодо застосування реєстраторів розрахункових операцій, так як фіскальний звітний чек за 13.01.2008 року був роздрукований через 13 год. 38 хв. від початку роботи кафетерію, за 25.01.2009 року через 13 год. 18 хв. від початку роботи, за 09.03.2009 року через 19 год. 18 хв., за 23.06.2009 року через 21 год. 36 хв., тобто в межах 24 годин від початку роботи.
Пунктом 9 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Суд зазначає, що ця норма враховує особливості роботи реєстраторів розрахункових операцій, які повинні забезпечувати друкування таких звітів за кожний робочий день.
Відповідно до п. 7 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування»№ 199 усі режими роботи реєстратора (крім тих, що забезпечують усунення причин блокування) повинні блокуватися, зокрема у разі перевищення максимальної тривалості зміни. Разом з тим підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 годин.
Лише у разі, якщо торговельний об'єкт працює цілодобово, то фіскальний звітний чек роздруковується кожного дня по закінченні робочої зміни, але не пізніше ніж через 24 години після початку роботи.
У разі коли підприємство не здійснює діяльність у конкретні дні (вихідні, святкові), що підтверджується відповідним наказом по підприємству, та реєстратори розрахункових операцій не застосовуються, то, відповідно, і фіскальні звітні чеки не друкуються.
У робочі дні підприємства реєстратор розрахункових операцій повинен бути в увімкненому стані, і роздрукування фіскального звітного чека є обов'язковим.
Враховуючи вищезазначене, обов'язкове роздрукування фіскального звітного чека щоденно є вимогою п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», тому у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чека на підставі п. 4 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Щодо не зберігання протягом встановленого терміну фіскальних звітних чеків №531, №1017 та контрольної стрічки №1355 суд зазначає.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»фіскальний звітний чек - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить дані денного звіту, під час друкування якого інформація про обсяг виконаних розрахункових операцій заноситься до фіскальної пам'яті.
Згідно Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України N 199 від 18.02.2002 року, чеки всіх звітів повинні містити такі загальні реквізити:
назву і адресу господарської одиниці;
індивідуальний номер платника, перед яким друкуються великі літери "ПН". У разі коли суб'єкт підприємницької діяльності не зареєстрований як платник ПДВ, замість індивідуального номера платника повинен бути надрукований ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або ідентифікаційний номер згідно з ДРФО (для фізичних осіб), а замість літер "ПН" - літери "ІД";
фіскальний номер реєстратора, перед яким друкуються великі літери "ФН";
заводський номер реєстратора;
логотип виробника.
Чек Z-звіту - фіскальний звітний чек повинен додатково містити такі дані (всі підсумки та суми обчислюються за зміну):
підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) за кожною ставкою ПДВ окремо;
літерні позначення та відповідні ставки ПДВ у відсотках, а також дати їх останнього занесення (якщо таке занесення проводилося у день друкування даного фіскального звітного чека);
суми ПДВ за кожною ставкою;
підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги), продаж яких не підлягає обкладенню ПДВ;
загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) з розбивкою за формами оплати;
підсумок розрахункових операцій та суми ПДВ відповідно до абзаців другого, четвертого, п'ятого, шостого цього пункту за сумами коштів, виданих покупцям (споживачам послуг), якщо такий підсумок не дорівнює нулю;
суми готівки за операціями "службового внесення" та "службової видачі";
кількість касових чеків (квитанцій), виданих за зміну, окремо за реалізованими товарами (наданими послугами) та виданими коштами;
номер, дату і час друкування фіскального звітного чека;
повідомлення про обнулення регістрів денних підсумків оперативної пам'яті та дійсність фіскального звітного чека.
Згідно наданих відповідачем під час судового розгляду справи копій книги ОРО, судом встановлено зберігання відповідачем періодичного скороченого звіту №1017, а не Z-звіту № 1017 та незберігання Z-звіту № 531, оскільки фіскальний звітний чек від 05.12.2007 року не містить номер.
Відповідно до ст. 2 Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", контрольна стрічка - документ, надрукований реєстратором розрахункових операцій, який містить копії надрукованих цим реєстратором розрахункових документів.
Порядком реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженим наказом Державної податкової адміністрації України від 1 грудня 2000 р. N 614 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 5 лютого 2001 р. за N 107/5298 визначено, що контрольна стрічка повинна друкуватися в єдиному робочому циклі з касовими чеками чи підкладними документами без повторного її використання. При застосуванні портативних РРО дозволяється друкувати контрольну стрічку перед друкуванням фіскального звітного чека, якщо таке передбачено технічними можливостями РРО.
Згідно наданих відповідачем під час судового розгляду справи копій книги ОРО, судом встановлено зберігання відповідачем фіскального звітного чеку №1355 та нефіскального чеку за 01.04.2007 року, а не контрольної стрічки №1355.
Відповідно до п. 4, 5 ст. 17 Закону 265/95-ВР, у разі невиконання щоденного роздрукування фіскального звітного чека або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій та у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у розмірі 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, суд приходить висновку про доведеність факту порушення позивачем п. п. 1, 2, 9, 10 ст. 3 Закону № 265/95-ВР , а відповідно і правомірності застосування до позивача відповідачем фінансових санкцій відповідно до рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0002522330 від 16.12.2009 року.
Відповідно до статті 25 Закону № 265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
З огляду на вимоги пункту 11 статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04.12.1990 року № 509, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Отже, як вбачається з матеріалів справи, позивач правомірно звернувся до суду про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у сумі 2620 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Інших доказів сторони суду не назвали та не надали.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Уманської ОДПІ Черкаської області підлягають задоволенню.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, ст.ст. 158-163 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (20300, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_2) до бюджету через Уманську обєднану державну податкову інспекцію Черкаської області (20300, Черкаська область, м. Умань, пл. Леніна, 1а, код 21367259 ) штрафні (фінансові) санкції в розмірі 2620 (дві тисячі шістсот двадцять) грн.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження .
Повний текст постанови виготовлений 20 травня 2010 року.
Головуючий С.О. Кульчицький