Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
№ 2а-1782/10/2370 18.05.2010 р. м. Черкаси
09 год. 40 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Кульчицького С.О.,
при секретарі - Руденко Ю.В.,
за участю:
представника позивача Лисенка Ю.М. (за довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Звенигородському районі Черкаської області до комунального підприємства «Водоканал»Звенигородської міської ради про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в Звенигородському районі Черкаської області звернулась до суду з адміністративним позовом до комунального підприємства «Водоканал»Звенигородської міської ради про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 40716 грн. 87 коп. та по комунальному податку в сумі 71 грн. 40 коп., усього на загальну суму 40788 грн. 27 коп. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач, в порушення вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ не сплатив податковий борг.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив позов задовольнити.
18.05.2010 року на адресу суду до початку судового засідання від комунального підприємства «Водоканал»Звенигородської міської ради надійшла заява, згідно якої відповідач просить справу розглянути за відсутності відповідача, позовні вимоги заявлені позивачем визнає в повному обсязі.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
Комунальне підприємство «Водоканал»Звенигородської міської ради, ідентифікаційний номер 32392831, створене рішенням Звенигородської міської ради Черкаської області №5-12 від 29.01.2003 року та має статус юридичної особи від дня державної реєстрації Звенигородською районною державною адміністрацією 25.03.2003 року. Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків № 64 від 22.02.2007 року відповідача взято на облік платників податків в ДПІ у Звенигородському районі 08.04.2003 року за № 126.
Позивач в обґрунтування своєї позиції посилається на ст. 11 Закону України "Про систему оподаткування", відповідно до якої відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.
Суд вважає, позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів позову та доданих до нього документів на момент розгляду адміністративної справи у відповідача існує податковий борг перед бюджетом по податку на додану вартість в сумі 40716 грн. 87 коп., у тому числі 35130 грн. 50 коп. основного платежу, 5493 грн. 09 коп. штрафної санкції, 93 грн. 28 коп. пені та по комунальному податку в сумі 71 грн. 40 коп., усього на загальну суму 40788 грн. 27 коп.
Податковий борг по податку на додану вартість виник у звязку з несплатою узгодженого податкового зобов'язання, визначеного деклараціями по податку на додану вартість, № 19917 від 19.11.2009 року, №9002666253 від 19.01.2010 року, № 9000366950 від 19.02.2010 року, № 9000663856 від 18.03.2010 року та рішень про розстрочення податкових зобовязань №38/24-012/32392831 від 31.08.2009 року, № 35/24-012/32392831 від 19.08.2009 року.
За несвоєчасну сплату узгодженої суми податкового зобовязання по податку на додану вартість відповідачу нараховано штрафну санкцію податковими повідомленнями - рішеннями ДПІ у Звенигородському районі Черкаської області № 0004511501/0 від 17.11.2009 року, № 0004521501/0 від 17.11.2009 року, які згідно копій корінців зазначених повідомлень - рішень були одержані головним бухгалтером КП «Водоканал»23.11.2009 року.
Заборгованість по пені в сумі 93 грн. 28 коп. по податку на додану вартість виникла внаслідок нарахувань пені на основну суму недоїмки за кожен день прострочення її сплати згідно ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".
Податковий борг по комунальному податку виник у зв'язку з несплатою узгодженого податкового зобов'язання, визначеного податковим розрахунком комунального податку №9002932375 від 04.02.2010 року.
Таким чином, загальна сума податкового боргу відповідача, узгоджена, проте не сплачена та складає 40788 грн. 27 коп.
Податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України (п. 1.2 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами").
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п. 5.2 ст. 5 вказаного вище Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, а саме у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.
Статтею 5 Закону «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації. У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
Оскільки податкове зобов'язання відповідача не було сплачене в установлені строки, таке зобов'язання визнається судом податковим боргом.
Відповідно до ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідачу було направлено першу податкову вимогу № 1/2 від 08.01.2009 року та другу податкову вимогу № 2/33 від 09.02.2009 року.
Вказані податкові вимоги були одержані відповідачем 08.01.2009 року та 09.02.2009 року, про що свідчить підпис головного бухгалтера підприємства відповідача на корінцях вимог.
В звязку з несплатою у встановлені строки зазначеного податкового боргу відповідачем, в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна була зареєстрована податкова застава від 05.02.2009 року за № 8431482.
Згідно даних ДПІ у Звенигородського району податковий борг у сумі 40788 грн. 27 коп. відповідачем на момент розгляду справи в суді не сплачено, а отже, позивач правомірно звернувся до суду про стягнення його з відповідача.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
В свою чергу, п. 11 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990р. № 509-ХІІ передбачено право податкових органів подавати до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами, за рахунок їх майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу.
Інших доказів сторони суду не назвали та не надали.
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 86, 94, 97, ст.ст. 158-163 КАС України, Черкаський окружний адміністративний суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з комунального підприємства «Водоканал»Звенигородської міської ради (20200, Черкаська область, м. Звенигородка, вул. Кримського, 37, ідентифікаційний код 32392831) до бюджету через державну податкову інспекцію у Звенигородському районі Черкаської області (20200, Черкаська область, м. Звенигородка, вул. Енгельса, 142) податковий борг у сумі 40788 (сорок тисяч сімсот вісімдесят вісім) грн. 27 коп.
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий С.О. Кульчицький