Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 7/450 (2-а-8720/08) Головуючий у 1-й інстанції: Арсірій Р.О.
Суддя-доповідач: Саприкіна І.В.
У Х В А Л А
Іменем України
"19" травня 2010 р. м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Саприкіної І.В.,
суддів: Мельничука В.П., Умнової О.В.,
при секретарі: Приходько Є.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві матеріали апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Спеткріс»на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 11.02.2009 року у справі за позовом Державної податкової інспекції в Оболонському районі м. Києва до Товариства з обмеженою відповідальність «Спеткріс»про стягнення податкової заборгованості, -
В С Т А Н О В И Л А:
ДПІ в Оболонському районі м. Києва звернулися до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до ТОВ «Спеткріс»про стягнення податкової заборгованості.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 11.02.2009 року позов задоволено.
Не погоджуючись з таким судовим рішенням, ТОВ «Спеткріс»подали апеляційну скаргу, в якій просять апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на їх думку, постанову суду першої інстанції та постановити нову про відмову в позові. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на незаконність, необєктивність та необґрунтованість оскаржуваного рішення, невідповідність висновків суду дійсним обставинам справи, порушення Окружним адміністративним судом м. Києва норм матеріального та процесуального права, що є підставою для скасування судового рішення.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення учасників процесу, що зявилися в судове засідання, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.
Окружний адміністративний суд м. Києва в своєму рішенні прийшов до висновку про наявність правових підстав для задоволення позову.
Апеляційна інстанція повністю погоджується з такими висновками суду першої інстанції, з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, ТОВ "Спектріс" зареєстровані Оболонською районною в м. Києві державною адміністрацією 26.12.2006 року, код ЄДРПОУ 34839323.
Відповідно до поданих ТОВ "Спектріс" до ДПІ в Оболонському районі м. Києва податкових декларацій з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємства, ТОВ "Спектріс" було визначено до сплати наступні суми податкового зобов'язання: декларація з податку на додану вартість від 08.05.2008 року - 274,00 грн., декларація з податку на прибуток від 08.05.2008 року - 308,00 грн., декларація податку на прибуток від 12.05.2008 року - 317,00 грн., на загальну суму 899,00 грн. (274,00 грн. - по податку на додану вартість, 625,00 грн. - по податку на прибуток підприємства). Доказів сплати, зазначених у податкових деклараціях самостійно узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємства не надано.
Крім цього, на підставі постанови старшого слідчого слідчого відділення податкової міліції ДПІ у Печерському районі м. Києва від 07.05.2008 року, була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати відповідачем податку на додану вартість до бюджету за липень 2007 року.
У результаті зазначеної перевірки були виявлені порушення норм податкового законодавства з податку на додану вартість, а саме: п.п. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону України "Про податок на додану вартість", чим занижено податок на додану вартість за липень 2007 року на суму 368 153,00 грн., про що було складено акт від 23.06.2008 року № 322-23-6.
За результатами акта перевірки ДПІ в Оболонському районі м. Києва було винесено податкове повідомлення-рішення від 16.07.2008 року № 0000502306/0 про сплату податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 552 229,50 грн. (368 153,00 грн. - основний платіж, 184 076,50 грн. штрафні фінансові санкції). Зазначене рішення у зв'язку з неможливістю його вручення ТОВ "Спектріс" за відсутності його за адресою місцезнаходження, було розміщено на дошці податкових оголошень 24.07.2008 року, тому вважається таким, що вручене.
Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року N 2181-III є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.
Згідно з п.п. 4.2.2. ст.4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо:
а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію;
б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях;
в) контролюючий орган внаслідок проведення камеральної перевірки виявляє арифметичні або методологічні помилки у поданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання.
Відповідно до п.п. 5.3.1. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
У разі коли відповідно до закону контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а за їх відсутності - протягом тридцяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.
У разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України " Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
ДПІ в Оболонському районі м. Києва, у відповідності до 5.2 ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", були винесені дві податкові вимоги: перша на суму 591,00 грн. від 16.05.2008 року № 1/1656, друга на суму 899,00 грн. від 28.07.2008 року № 2/2660, але вимоги не були отримані ТОВ "Спектріс", за відсутності їх за адресою місцезнаходження. Докази сплати зазначених сум відсутні.
Таким чином, податкова заборгованість ТОВ "Спектріс" перед бюджетом становить 552 854,50 грн. (552 229,50 грн. - з податку на додану вартість; 625,00 грн. - з податку на прибуток підприємства) узгодженої суми податкового зобов'язання, визначеної податковим повідомленням-рішенням за порушення податкового законодавств з податку на додану вартість та податковими деклараціями з податку на прибуток підприємства.
Апеляційна інстанція погоджується з висновком суду, що вимоги позивача щодо стягнення з ТОВ "Спектріс" податкової заборгованості, визначеної податковою декларацією з податку на додану вартість в розмірі 274,00 грн. є помилковими та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки дане питання фактично не розглядалося та необхідні докази не досліджувалися.
Стосовно доводів апелянта, що акт про результати невиїзної документальної перевірки є неналежним доказом та посилання на фінансово-господарську діяльність у липні 2007 року із ТОВ «Адамакс», слід зазначити наступне.
Згідно з підпунктами 7.4.1, 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону України "Про податок на додану вартість" (в редакції, чинній на час складання взаємовідносин), податковий кредит звітного періоду складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку у звітному періоді у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг), вартість яких відноситься до складу валових витрат виробництва (обігу) та основних фондів чи нематеріальних активів, що підлягають амортизації.
Не дозволяється включення до податкового кредиту будь-яких витрат по сплаті податку, що не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями, а при імпорті робіт (послуг) - актом прийняття робіт (послуг) чи банківським документом, який засвідчує перерахування коштів в оплату вартості таких робіт (послуг).
У разі, коли на момент перевірки платника податку органом державної податкової служби суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними цим підпунктом документами, платник податку несе відповідальність у вигляді фінансових санкцій, установлених законодавством, нарахованих на суму податкового кредиту, не підтверджену зазначеними цим підпунктом документами.
Як вбачається з матеріалів справи, на момент здійснення перевірки податкові накладні, на підставі яких ТОВ «Спектріс»включили до складу податкового кредиту суму в розмірі 368153 грн. до податкового органу надані не були.
Враховуючи наведене, Окружний адміністративний суд м. Києва цілком правомірно прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими в частині стягнення податкової заборгованості в розмірі 552 854,50 грн. (552 229,50 грн. - з податку на додану вартість; 625,00 грн. - з податку на прибуток підприємства).
Відповідно до ст. 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Проаналізувавши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права.
За таких підстав, апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції без змін.
Керуючись ст.ст. 2, 198, 200, 205, 206 КАС України, судова колегія, -
У Х В А Л И Л А:
В задоволенні апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Спеткріс»- відмовити.
Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 11.02.2009 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом одного місяця шляхом подачі касаційної скарги до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя:
Судді:
Повний текст ухвали виготовлено 21 травня 2010 року.