Єдиний державний реєстр судових рішень УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" листопада 2009 р.справа № 2а-1122/08 Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді:Кожана М.П.
суддів: Проценко О.А. Туркіної Л.П.
при секретарі судового засідання:Дегтярьові Д.В.
за участю представників сторін:
позивача- Повалій К.В.
відповідача - представник не зявився
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Знамянської обєднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області
на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16.10.2008 року у справі № 2-а-1122/08/1170
за позовом: Одеської залізниці
до: Знамянської обєднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області
про: визнання недійсним податкового повідомлення-рішення,
встановила:
У вересні 2008 року Одеська залізниця звернулась до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовною заявою, у якій просить скасувати податкове повідомлення-рішення від 25.06.2008року №000102150070 винесене Знамянською обєднаною державною податковою інспекцією у Кіровоградській області.
Постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16.10.2008 року у справі № 2-а-1122/08/1170 адміністративний позов задоволено повністю: визнано протиправним і скасовано податкове-повідомлення рішення Знамянської обєднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області від 25.06.2008року обєднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області від 25.06.2008року №000102150070 про визначення податкового зобовязання Знамянського будівельно-монтажного експлуатаційного управління №3 служби будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд Одеської залізниці із сплати земельного податку у розмірі 18582,72грн. Дана постанова обґрунтована тим, що відповідно до ч.11 ст. 7 Закону України «Про плату за землю», податок на земельні ділянки, надані для залізниць, справляється у розмірі 25% суми земельного податку, обчисленого відповідно до ч.ч. 1, 2 цієї статті.
Не погодившись з вищезазначеною постановою суду, відповідач подав апеляційну скаргу, у якій зазначає, що постанова Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16.10.2008 року у справі № 2-а-1122/08/1170 прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права, а тому просить скасувати постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду та прийняти нове рішення, яким позовні вимоги Одеської залізниці залишити без задоволення.
Відповідач у апеляційній скарзі посилається на те, що при оподаткуванні землі, яка надана підприємствам, установам та організаціям залізничного транспорту для виконання покладених на них завдань, земельні ділянки яких розташовано у межах населених пунктів за смугою відведення залізниці (спеціалізовані підприємства залізничного транспорту, житловий фонд, адміністративні будівлі тощо), не застосовується пільгова ставка земельного податку, визначена ч. 12 ст. 7 Закону №2535-ХІІ (у розмірі 25% від суми земельного податку, обчисленого за повною ставкою населеного пункту).
Суд належним чином повідомив учасників адміністративного процесу про дату, час і місце слухання справи, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення, що містяться в матеріалах справи.
Відповідач про поважність причин не явки його представників у судове засідання суд не повідомив, за таких обставин справа розглядається за відсутності його представників.
Відповідно до розпорядження голови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 09.11.2009р. №844 справу передано на розгляд колегії суддів у складі Кожана М.П, Проценко О.А., Туркіної Л.П.
Відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Заслухавши у судовому засіданні суддю-доповідача, представника позивача, перевіривши доводи апеляційної скарги та матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню за наступних підстав.
Як встановлено судом першої інстанції і підтверджується матеріалами справи оскаржуване податкове повідомлення - рішення (а.с. 10) було прийняте Знам'янською ОДПІ на підставі акта від 13.06.2008 р. за №233/1530/01072036 про результати камеральної перевірки податкової звітності з земельного податку (далі - акт перевірки) (а.с. 7-8).
У даному акті перевірки зазначено, що при перевірці уточнюючого податкового розрахунку земельного податку на 2008 рік Знам'янського будівельно-монтажного експлуатаційного управління №3, код 01072036, ним застосовано ставку земельного податку в розмірі 25% суми земельного податку, обчисленого відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 7 Закону України від 03.07.1992 р. №2535-ХІІ „Про плату за землю", що призвело до зниження податкового зобов'язання по сплаті цього податку, у зв'язку з чим підприємству
донараховано податкове зобовязання з земельного податку в сумі 17697,83 грн. Додатком до акта перевірки є розрахунок штрафних санкцій у розмірі 884,89 грн. (а.с. 9).
Підставою для визначення спірного податкового повідомлення-рішення стала довідка, надана відділом земельних ресурсів у м. Знам'янка, згідно якої землекористувачем по вул. Осадчого, 18 - є Будівельно-монтажне експлуатаційне управління № 3, основним видом діяльності якого, відповідно до довідки управління статистики від 09.08.2004 р. № 23676, є: загальне будівництво будівель; улаштування основ та буріння свердловин; бетонні роботи; здавання під найм власної та державної нерухомості; виробництво теслярських та столярних виробів; збір, очищення та розподілення води, а не перевезення пасажирів та вантажів.
Тому, на думку відповідача, при оподаткуванні землі, яка надана підприємствам, установам та організаціям залізничного транспорту для виконання покладених на них завдань, земельні ділянки яких розташовано у межах населених пунктів за смугою відведення залізниці (спеціалізовані підприємства залізничного транспорту, житловий фонд, адміністративні будівлі тощо), не застосовується пільгова ставка земельного податку, визначена частиною дванадцятою ст. 7 Закону № 2535-ХІІ (у розмірі 25% від суми земельного податку, обчисленого за повною ставкою для населеного пункту).
Колегія суддів погоджується із висновком суду першої інстанції щодо правомірності позовних вимог з наступних підстав.
Згідно п. 11 ст. 7 Закону України „Про плату за землю", податок за земельні ділянки, надані для Збройних Сил України та інших військових формувань, створених відповідно до законодавства України, залізниць, гірничодобувних підприємств, а також за водойми, надані для виробництва рибної продукції, справляється у розмірі 25 відсотків суми земельного податку, обчисленого відповідно до частин першої та другої цієї статті.
Відповідно до п. 2 ст. 1 Закону України від 04.07.1996 р. № 273/96-ВР „Про залізничний транспорт", залізниця - це статутне територіально-галузеве об'єднання, яке, при централізованому управлінні, здійснює перевезення пасажирів та вантажів у визначеному регіоні транспортної мережі.
Відповідно до п. п. 1.1, 1.2 Статуту Одеської залізниці (а.с. 27-41), одеська залізниця -це створне згідно з Законом України „Про залізничний транспорт" статутне територіально-галузеве об'єднання, до складу якого входять юридичні особи та відокремлені структурні підрозділи. Відповідно до п. 4.1. Статуту, майно залізниці становять основні фонди, вартість яких відображається у її балансі, відповідно до п. 2.1.6 одним з основних завдань залізниці є також утримання споруд, що забезпечують нормальне функціонування перевізного процесу.
Відповідно до ст. ст. 11, 23 Закону України „Про транспорт", ст. 6 Закону України „Про залізничний транспорт" та ст.ст. 67, 68 Земельного кодексу України, до земель транспорту взагалі належать землі, надані підприємствам, установам та організаціям залізничного та інш. транспорту для виконання покладених на них завдань щодо
експлуатації, ремонту і розвитку об'єктів транспорту, до земель залізничного транспорту - в тому числі відносяться землі під спорудами, необхідними для забезпечення роботи залізничного транспорту. Згідно зі ст. 1 Закону України „Про залізничний транспорт", залізничний транспорт - це виробничо-технологічний комплекс організацій і підприємств залізничного транспорту, призначений для забезпечення потреб в перевезеннях та надання інших транспортних послуг.
Відповідно до п. 1.1. Положення про Знам'янське будівельно-монтажне експлуатаційне управління № 3 служби будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд Одеської залізниці (а.с. 24-26), воно є відокремленним структурним підрозділом Одеської залізниці без права юридичної особи.
Оскільки Знам'янське будівельно-монтажне експлуатаційне управління № 3 служби будівельно-монтажних робіт і цивільних споруд Одеської залізниці є відокремленним структурним підрозділом Одеської залізниці без права юридичної особи, а одеська залізниця - це створне згідно з Законом України „Про залізничний транспорт" статутне територіально-галузеве об'єднання, що при централізованому управлінні здійснює перевезення пасажирів та вантажів у визначеному регіоні транспортної мережі, тому земельний податок за земельну ділянку, якою користується Знам'янське БМЕУ №3, повинен справлятися у розмірі 25% суми земельного податку, обчисленого відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 7 Закону України „Про плату за землю", як за земельні ділянки, надані для залізниць.
Враховуючи вищезазначені обставини та норми чинного законодавства, колегія суддів приходить до висновку про те, що суд першої інстанції обєктивно, повно, всебічно дослідив обставини, які мають суттєве значення для вирішення справи, застосував до правовідносин, які виникли між сторонами по справі, норми права які регулюють саме ці правовідносини, зроблені судом першої інстанції висновки відповідають фактичним обставинам справи та підтверджуються зібраними по справі доказами, рішення суду прийнято без порушення норм процесуального та матеріального права.
Доводи апеляційної скарги спростовуються дослідженими по справі доказами і не можуть бути підставою для скасування постанови суду, а тому апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення.
Керуючись ч. 3 ст. 160, ст.ст.195, 196, п.1.ч.1 ст.198, 200, п.1.ч.1.ст.205, 206 КАС України, колегія суддів, -
ухвалила:
Апеляційну скаргу Знамянської обєднаної державної податкової інспекції Кіровоградської області на постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16.10.2008 року у справі № 2-а-1122/08/1170 - залишити без задоволення.
Постанову Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16.10.2008 року у справі № 2-а-1122/08/1170 - залишити без змін.
Ухвала суду набирає чинності з моменту її проголошення та може бути оскаржена у місячний строк до Вищого адміністративного суду України шляхом подання касаційної скарги.
Ухвалу складено в повному обсязі 21.05.2010р.
Головуючий:М.П. Кожан
Судді:О.А. Проценко
Л.П. Туркіна