ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
24.09.2007 р. № 7/58
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді АрсірійР.О. при секретарі судового засідання Ісіковій О.Г. вирішив адміністративну справу
Товариство з обмеженою відповідальністю "Фірма Грант"
доДержавна податкова інспекція у Деснянському районі м. Києва
про про визнання недійсною першої податкової вимоги
Представники:
від позивачаПавлицька Тетяна Борисівна /за дорученням від 30.08.2007 р./
від відповідачаДенисенко Наталія Олександрівна, старший державний податковий інспектор юридичного відділу /доручення № 4639/9/10-007 від 18.09.2007 р., службове посвідчення УКМ № 163596/
Позивач - звернувся до Окружного адміністративного суду в м. Києві з позовною заявою до відповідача про визнання недійсною першої податкової вимоги № 1/1796 від 04.07.2007 року.
Вимоги заяви мотивовані тим, що у звязку з неузгодженням податкового зобовязання за податковими повідомленнями - рішеннями № 0001932305/0 від 20.06.2007 р., № 0001922305/0 від 20.06.2007р., № 0001942306/0 від 20.06.2007 р. та № 0000541705/0 від 20.06.2007 р. відповідач не мав права видавати оспорюване рішення.
Позивач просив визнати недійсною першу податкову в вимогу від 04.07.2007 р. № 1/1796, видану ДПІ у Деснянським районі м. Києва.
Позивачем заявлене клопотання про забезпечення адміністративного позову, яке судом залишено без задоволення.
Відповідач проти позову заперечував, вважав дії ДПІ правомірними. Додатково представник пояснив, що на цей час оспорюване рішення є нечинним.
За результатами розгляду документів і матеріалів поданих позивачем, пояснень його представника, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Державною податковою інспекцією у Деснянському районі м. Києва була проведена виїзна планова перевірка з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ТОВ "Фірма "Грант" за період з 01.10.2005 р. по 31.12.2006 р.
За результатами перевірки було складено Акт № 23066/23-5/31953298 від 07.06.2007 р.
Перевіркою встановлено порушення ведення податкового обліку, а саме:
1)п.5.1, пп.5.2.1 п.5.2, пп.5.3.9 п.5.3, ст.5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" від 28.12.1994 р. 3334/94-ВР зі змінами та доповненнями;
2)п.п.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 р. № 2168/97-BP зі змінами та доповненнями;
3)п. 4 "Порядку встановлення нормативів збору за забруднення природного середовища і стягнення цього збору", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 01.03.1999 р. № 2303 (із змінами і доповненнями), п.6.2 Інструкції "Про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища від 19.07.1999 р. № 2303, п.6.2 Інструкції про порядок обчислення та сплати збору за забруднення навколишнього природного середовища від 19.07.1999 р. № 2162/379 та п.п. "б" п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 р. № 22181-III;
4)Ст. 9 Закону України "Про державний реєстр фізичних осіб" № 2320/94-ВР від 16.07.1999 р. "Порядку заповнення та подання податковими агентами податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ", затвердженого Наказом ДПА України від 29.09.2003 р. №2451;
- ст.13, 14 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" від 26.12.1992 р. № 213-92;
- П.п.4.2.9 п. 4.2 ст. 4 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" № 2889-IV від 22.05.2003 р.
На підставі зазначеного акту перевірки ДПІ у Деснянському районі м. Києва були прийняті податкові повідомлення-рішення № 20001932305/0 від 20.06.2007 р., № 20001922305/0 від 20.06.2007 р., № 20001942306/0 від 20.06.2007 р., № 20000541705/0 від 20.06.2007 р., якими позивачу визначено податкове зобовязання.
Податкові повідомлення-рішення були направлені позивачу поштою та вручені 25.07.2007р., що підтверджується копіями поштового чеку та копіями повідомлення про вручення поштового відправлення, наданими відповідачем.
04.07.2007 року ТОВ "Фірма" Грант" оплатило податок з доходів найманих працівників в сумі 166,08 грн., платіжне доручення № 479, згідно податкового повідомлення рішення №0000541705/0 від 20.06.2007 р. за основним платежем 55,36 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 110,72 грн. без ПДВ та 10 % штрафу в сумі 5,64 грн.
Того ж дня, 04.07.2007 року, ТОВ "Фірма" Грант" оплатило збір за забруднення навколишнього природного середовища в сумі 173,12 грн., платіжне доручення № 478, згідно податкового повідомлення рішення № 0001942306/0 від 20.06.2007р. за основним платежем 3,12 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 170,00 грн. без ПДВ та штраф в сумі 0,19 грн.
Зазначені докази додані до матеріалів справи.
Не погоджуючись з іншими податковими повідомленнями рішеннями ТОВ "Фірма Грант" звернулося до Господарського суду м. Києва з адміністративними позовами про скасування податкового повідомлення - рішення № 0001922305/0 від 20.06.2007 р. та про скасування податкового повідомлення - рішення № 0001932305/0 від 20.06.2007 р.
Про факт звернення до суду з позовами представник позивача повідомив відповідача листом від 05.07.2007 р. Зазначений лист зареєстровано відповідачем за вх. № 6094/10 11.07.2007р.
Відповідно до ст. 5.2 Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21.12.2000 р. встановлено процедуру адміністративного оскарження протягом якої, платник податків має право звертатися із скаргою про перегляд прийнятого рішення. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується (п.п. 5.2.2. Закону).
Заява, подана із дотриманням строків, визначених Законом, зупиняє виконання платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні, на строк від дня подання такої заяви до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума податкового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
За п. 5.2.4. процедура адміністративного оскарження закінчується останнім днем строку, передбаченого підпунктом 5.2.2 цього пункту для подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу, у разі коли така заява не була подана у зазначений строк.
Згідно пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 цього Закону, перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання.
У спорі, що розглядається, строки направлення податкової вимоги не порушені, що спростовує доводи позивача про її протиправність.
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідачем також надані пояснення щодо відзиву податкової вимоги після отримання інформації про оскарження спірних повідомлень рішень. На думку відповідача цей факт підтверджується наданими роздруківками з автоматизованої системи обліку.
Зазначенні доводи не можуть бути прийняті судом до уваги оскільки надані докази не відповідають вимогам ст. 79 Кодексу адміністративного судочинства України. У той же час наступний відзив податкової вимоги не впливає на її дійсність під час винесення, а інші позовні вимоги судом не розглядаються.
Таким чином, суд не знаходить підстав для задоволення позовної заяви.
Керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю „Фірма Грант” про визнання недійсною першої податкової вимоги № 1/1796 від 04.07.2007 року Державної податкової інспекції у Деснянському районі м. Києва залишити без задоволення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст підписано 01.10.2007 р.
Головуючий - суддя Арсірій Р.О.