Постанова № 9629038, 15.10.2007, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.10.2007
Номер справи
7/46
Номер документу
9629038
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

15.10.2007 р. № 7/46

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді АрсірійР.О., суддів: при секретарі судового засідання Ісіковій О.Г. вирішив адміністративну справу

Товариство з обмеженою відповідальністю "Пі Ес Ай- Україна"

доДержавна податкова інспекція у Солом'янському районі м.Києва

про про скасування повідомлення - рішення

Представники:

від позивачаСироткін О.А., Тронь Д.Ю, представники за довіреністю

від відповідачаБурмака В.А, Уманець Л.П. представники за довіреністю

Позивач звернувся до суду з позовом про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення ДПІ у Соломянському районі м. Києва від 07.02.2007 р. №0005451501/0 про визначення Товариству з обмеженою відповідальністю «Пі Ес Ай-Україна” штрафу в розмірі 14329,77 грн. за затримку граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання та податкового повідомлення-рішення ДПІ у Соломянському районі м. Києва від 07.02.2007 № 0005461501/0 про визначення Товариству з обмеженою відповідальністю «Пі Ес Ай-Україна»штрафу в розмірі 73361,25 грн. за затримку граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання, прийнятих на підставі акта ДПІ у Соломянському районі м. Києва "Про результати документальної невиїзної перевірки своєчасності сплати податку на прибуток" № 2658-1086/15-01-32664569 від 05.02.2007 р.

18.09.2007 р. позивачем було подано заяву про зміну позовних вимог, в якій він просив суд визнати нечинними податкові повідомлення-рішення від 23.07.2007 р. № 0005451501/2, від 23.07.2007 № 0005461501/2.

Позовні вимоги мотивовані тим, що позивачем було подано уточнюючий розрахунок до Декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2005 року, згідно з яким позивачем збільшено суму валового доходу на 143100,00 грн., валові витрати збільшені на 703400,00грн., а обєкт оподаткування збільшений на 727600,00 грн., внаслідок чого відповідачем було нараховано позивачу недоплату з податку на прибуток у розмірі 181900,00грн., який був сплачений позивачем у повному обсязі, що підтверджується платіжним дорученням № 58 від 16.05.2005 р. Також, як зазначає позивач, ним було самостійно сплачено і штрафні санкції в розмірі 9500,00 грн. у звязку з виправленням помилки та 3281,22 грн. за прострочення граничного строку с плати податку на прибуток по уточнюючому розрахунку декларації з податку на прибуток за 1 квартал 2005 року.

Відповідач в запереченнях на позовну заяву, його представники у судовому засіданні позовних вимог не визнали, мотивуючи свої заперечення тим, що позивачем уточнюючий розрахунок за 1 квартал 2005 від 18.05.2005 р. був неправильно заповнений, у звязку з чим він не був проведений по особовій картці платника ТОВ «Пі Ес Ай-Україна»по строку 18.05.2005 р. Також з не був проведений з цих же підстав і повторно поданий позивачем уточнюючий розрахунок за 1 квартал 2005 року по строку 26.05.2005 р. Уточнюючі розрахунки позивача з податку на прибуток були проведені по особовій картці платника податку на прибуток тільки 11.11.2005 р. у звязку з чим у підприємства і виникла недоїмка. 18.11.2005 р. позивачем повторно було подано уточнюючий розрахунок за 1 квартал 2005 року, згідно з яким він зменшив свої податкові зобовязання на 200,2 тис. грн., внаслідок чого недоїмка була погашена 18.11.2005 р. та програмою обліку платежів додатково нараховано в порядку пп 17.1.7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 №2181 штрафна санкція за невчасну сплату податку на прибуток в сумі 64430,1 грн.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Відповідачем Державною податковою інспекцією у Соломянському районі м.Києва проведено документальну невиїзну перевірку своєчасності сплати податку на прибуток до бюджету Товариством з обмеженою відповідальністю “Пі Ес Ай-Україна” за 2005 рік, 1 квартал 2006 року, 1 півріччя 2006, 9 місяців 2006 року, по уточненим розрахункам № 79158 від 18.05.2005 р. та № 84223 від 26.05.2005 р., згідно податкового повідомлення-рішення № 0001162305 від 23.01.2006, за результатами якої складено акт перевірки № 2658-1086/15-01-32664569 від 05.02.2007 р. (далі акт перевірки).

Згідно акту перевірки № 2658-1086/15-01-32664569 від 05.02.2007 р., позивачем за звітний період: 1 квартал 2005 року було подано уточнюючий розрахунок № 79158 від 18.05.2005 р., відповідно до якого за даними декларацій на прибуток сума узгодженого самостійно платником податку податкового зобовязання склала 181900,00 грн. з граничним терміном сплати 13.11.2005 р. Недоїмка була погашена 17.11.2005 р. платіжним дорученням № 449 від 17.11.2005 р. в сумі 751,22 грн. (кількість днів затримки платежу 4 дні), а 18.11.2007р. відбулось зменшення податкового зобовязання по уточненому розрахунку № 232781 від 18.11.2006 р. (кількість днів затримки платежу 5).

Згідно акту перевірки № 2658-1086/15-01-32664569 від 05.02.2007 р., позивачем за звітний період: 1 квартал 2005 року було подано уточнюючий розрахунок № 84233 від 26.05.2005, відповідно до якого за даними декларацій на прибуток сума узгодженого самостійно платником податку податкового зобовязання склала 181900,00 грн. з граничним терміном сплати 16.08.2005 р. Недоїмка була погашена 11.11.2005 р. платіжним дорученням № 428 від 11.11.2005 р. Кількість днів затримки платежу 87.

Стаття 1 п. 1.11 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. № 2181 встановлює, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Пунктом 5.1 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. № 2181 визначено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.

Позивачем подано податкову декларацію з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2005 року № 63553 від 05.05.2005 р., в якій задекларовано до сплати податок на прибуток в сумі 4,8 тис. грн.

18.05.2005 р. позивачем подано уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на прибуток у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок, згідно з яким було скоригована податкова декларація з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2005р. року № 63553 від 05.05.2005 р. у звязку з допущеною помилкою. Сума помилки, допущеної при зменшенні податкових зобовязань, склала 181,9 тис. грн..

26.05.2005 позивачем подано уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на прибуток у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок, згідно з яким було скоригована податкова декларація з податку на прибуток підприємства за 1 квартал 2005року № 63553 від 05.05.2005 у звязку з допущеною помилкою. Сума помилки, допущеної при зменшенні податкових зобовязань, склала 181,9 тис. грн.

18.11.2005 р. позивачем повторно було подано уточнюючий розрахунок податкових зобовязань з податку на прибуток за 1 квартал 2005 року у звязку з виправленням самостійно виявлених помилок, згідно якого зменшив податкове зобовязання на 200,2 тис. грн.

На підставі акта перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 07.02.2007 № 0005451501/0, яким за порушення пп. 5.3.1 п.5.3 п. 5 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181 та на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” за 1 півріччя 2005 року за затримку на 27 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання за платежем: податок на прибуток в розмірі 143297,65 грн., ТОВ “Пі Ес Ай-Україна” зобовязано сплатити штраф в розмірі 10%, тобто в сумі 14329,77 грн.

На підставі акта перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення від 07.02.2007 р. № 0005461501/0, яким за порушення пп. 5.3.1 п.5.3 п. 5 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 № 2181 та на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” за 1 півріччя 2005 за затримку на 87 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання за платежем: податок на прибуток в розмірі 366806,25 грн., ТОВ “Пі Ес Ай-Україна” зобовязано сплатити штраф в розмірі 20%, тобто в сумі 73361,25 грн.

14.02.2007 позивач звернувся до ДПІ у Соломянському районі міста Києва зі скаргою на податкові повідомлення-рішення, зокрема і від 07.02.2007 № 0005451501/0 та від 07.02.2007 р. № 0005461501/0, в якій просив визнати ї недійсними в повному обсязі, як такі, що винесені всупереч вимог податкового законодавства.

13.04.2007 р. ДПІ у Соломянському районі міста Києва було винесено рішення №8301/10/25-010 про результати розгляду первинної скарги ТОВ “Пі Ес Ай-Україна”, яким скаргу позивача було частково задоволено, а саме в частині спірних повідомлень-рішень було вирішено:

- частково скасовано податкове повідомлення-рішення від 07.02.2007 № 0005451501/0 у частині 2816,14 грн. штрафної санкції, а в іншій частині зазначене податкове повідомлення рішення залишено без змін;

- збільшено на 2347,72 грн. суму штрафних санкцій, визначену у податковому повідомленні-рішенні від 07.02.2007 № 0005461501/0.

На підставі рішення ДПІ у Соломянському районі міста Києва № 8301/10/25-010 від 13.04.2007, були прийняті:

- податкове повідомлення рішення від 13.04.2007 № 0010001501/0, яким за порушення пп. 5.3.1 п.5.3 п. 5 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 № 2181 та на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” за затримку на 85 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання за платежем: податок на прибуток в розмірі 11738,60 грн., ТОВ “Пі Ес Ай-Україна” зобовязано сплатити штраф в розмірі 20%, тобто в сумі 2347,72 грн.

- податкове повідомлення рішення від 13.04.2007 № 0005451501/1, яким за порушення пп. 5.3.1 п.5.3 п. 5 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 № 2181 та на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” за затримку на 27 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання за платежем: податок на прибуток в розмірі 115136,25 грн., ТОВ “Пі Ес Ай-Україна” зобовязано сплатити штраф в розмірі 10%, тобто в сумі 11513,63 грн.

- податкове повідомлення рішення від 13.04.2007 р. № 005461501/1, яким за порушення пп. 5.3.1 п.5.3 п. 5 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 № 2181 та на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” за затримку на 87 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання за платежем: податок на прибуток в розмірі 73361,25 грн., ТОВ “Пі Ес Ай-Україна” зобовязано сплатити штраф в розмірі 20%, тобто в сумі 73361,25 грн.

07.05.2007 р. позивач звернувся до Державної податкової адміністрації міста Києва зі скаргою на податкові повідомлення-рішення, зокрема від 13.04.2007 р. № 0010001501/0, від 13.04.2007 р. № 0005451501/1, від 13.04.2007 № 005461501/1 в якій просив визнати ї недійсними в повному обсязі, як такі, що винесені всупереч вимог податкового законодавства.

09.07.2007 Державною податковою адміністрацією міста Києва було винесено рішення № 2455/10/25-114 про результати розгляду скарги ТОВ “Пі Ес Ай-Україна”, яким скаргу позивача було частково задоволено, а саме:

- скасовано податкове повідомлення-рішення від 13.04.2007 р. № 0005451501/1 в частині 8620,92 грн. застосованої суми штрафу, в іншій частині зазначене податкове повідомлення рішення залишено без змін;

- скасовано податкове повідомлення-рішення від 13.04.2007 р. № 005461501/1 в частині 54506,32 грн. застосованої суми штрафу, в іншій частині зазначене податкове повідомлення рішення залишено без змін;

- скасовано податкове повідомлення-рішення від 13.04.2007 р. № 0010001501/0 в частині 2347,72 грн.. застосованої суми штрафу, в іншій частині зазначене податкове повідомлення рішення залишено без змін;

23.07.2007 р. відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0005461501/2, яким за порушення пп. 5.3.1 п.5.3 п. 5 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. № 2181 та на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” за затримку на 87 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання за платежем: податок на прибуток в розмірі 139274,65 грн., ТОВ “Пі Ес Ай-Україна” зобовязано сплатити штраф в розмірі 20%, тобто в сумі 27854,93 грн.

23.07.2007 р. відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0005451501/2, яким за порушення пп. 5.3.1 п.5.3 п. 5 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. № 2181 та на підставі пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” за затримку на 5 календарних днів граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання за платежем: податок на прибуток в розмірі 28927,10 грн., ТОВ “Пі Ес Ай-Україна” зобовязано сплатити штраф в розмірі 10%, тобто в сумі 2892,71 грн.

Пункт 16.1. статті 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28.12.1994 р. № 334/94 (зі змінами і доповненнями) визначає, що платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті.

Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який передбачає можливість визнання судом недійсним (пп. 5.2.4 ст. 5) чи скасування (пп. «в»пп. 6.4.1 ст. 6) рішення контролюючого органу про нарахування суми податкового зобовязання.

П.п 5.3.1. п. 5.5 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. № 2181 визначає, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно з п.п. 5.4.1 п. 5.4 статті 5 від 21.12.2000 р. № 2181 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. № 2181 визначено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює зокрема календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до статті 17 п. 17.1.7. Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.

Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що позивачем 18.05.2005 р. та 26.05.2005 р. до ДПІ у Соломянському районі міста Києва подавались уточнюючі декларації з розрахунком зобовязань з податку на прибуток за 1 квартал 2005 року, згідно яких сума податку на прибуток зазначена позивачем в сумі 181.9 тис. грн.

Але оскільки 18.11.2005 р. позивач повторно подав уточнюючий розрахунок за 1 квартал 2005 року згідно якого зменшив податкове зобовязання з податку на прибуток на 200,2 тис. грн., і відповідачем уточнюючий розрахунок від 18.11.2005 р. було прийнято та проведено по програмі обліку платежів, таким чином в період з 26.05.2005 р. по 18.11.2005 р. позивачем помилково було збільшено податкове зобовязання з податку на прибуток на суму 181,9 тис. грн., але у цей же період у позивача існувала і недоїмка з відповідного зобовязання на суму 181,9 тис. грн., визначена ним самостійно в уточнюючій декларації від 18.05.2005 р., і яка сплачена ним у визначені законом строк не була, що є підставою для застосування штрафних санкцій у порядку та розмірі, визначених Законом України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 р. № 2181.

Таким чином, судом визнається правомірним застосування відповідачем до позивача штрафних санкцій у вигляді нарахування відповідного штрафу спірними податковими повідомленнями-рішеннями № 0005461501/2 та № 0005451501/2 у розмірі 27854,93 грн. та 2892,71 грн. відповідно за порушення пп. 5.3.1 п.5.3 п. 5 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 № 2181 щодо порушення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання за платежем з податку на прибуток за 1 квартал 2005 року.

Відповідно до пп. 5.2.5 п. 5.2 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 № 2181 з урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення. У цьому випадку зазначене рішення контролюючого органу не підлягає адміністративному оскарженню.

Згідно з п. 1, 4 ч. 3 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові i службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Суд дійшов висновку, що спiрні податкові повідомлення-рішення від 23.07.2007 №0005461501/2 та № 0005451501/2 прийняті відповідачем в межах компетенції та у відповідності до положень законодавства, а тому підстави для визнання їх нечинними відсутні. При цьому акт перевірки, який став підставою для прийняття спірних рішень, складений відповідачем відповідно до вимог чинного законодавства.

За таких обставин, позовні вимоги визнаються судом необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Відповідно ст. 94 КАС України судові витрати покладаються на позивача.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 9, 69, 70, 71, 94, 98, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міст Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

В позові ТОВ „Пі Ес Ай Україна” до Державної податкової інспекції у Соломянському районі м. Києва про визнання нечинним податкових повідомлень-рішень відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Дата складання та підписання постанови в повному обсязі 25.10.2007 р.

Головуючий - суддя Арсірій Р.О.