Постанова № 9629035, 23.10.2007, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
23.10.2007
Номер справи
7/39
Номер документу
9629035
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

23.10.2007 р.                                                                                                     № 7/39

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді АрсірійР.О. при секретарі судового засідання Ісіковій О.Г. вирішив адміністративну справу

Управління Пенсійного фонду України в Солом"янському районі міста Києва

доКонструкторське бюро "Лазерної техніки"

про простягнення заборгованості

Управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва (Позивач) звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення з Державного підприємства „Конструкторського бюро «Лазерної техніки»” заборгованості по страховим внескам в розмірі 121734,65 грн.

Ухвалою від 27.08.2007 року відкрито адміністративне провадження у справі з урахуванням вимог п. 6 Прикінцевих та перехідних положень, ст. ст. 17, 18, 20, 48, 50 Кодексу адміністративного судочинства України (який набрав чинності з 01.09.2005) справу № 7/39 призначено до судового розгляду на 11.09.2007 року.

Повноважні представники позивача та відповідача у судове засідання 11.09.2007 та 23.09.2007 не з’явилися.

Відповідач будь-яких заперечень чи пояснень щодо заявленого адміністративного позову суду не надав.

Відповідно до ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вирішує справу за наявними в ній доказами.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представника позивача, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Управлінням Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м. Києва прийнято Рішення № 2863 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування або несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду від 17.11.2006.

Відповідно до зазначеного Рішення на відповідача накладено штраф у розмірі 17794,57грн. та обчислено пеню в розмірі 9888,83 грн.

Відповідно до Рішення № 649 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування або несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду від 20.03.2007 на відповідача накладено штраф у розмірі 7331,35 грн. та обчислено пеню в розмірі 5428, 67 грн.

Як вбачається з наявної у матеріалах справи Довідки, наданої позивачем, заборгованість відповідача по страхових внесках складає 124391,40 грн.

Разом з тим, позивач просить суд стягнути з відповідача суму боргу в розмірі 121734,65грн.

Відповідно до абз. 1 ст. 1 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР (далі –Закон № 400/97-ВР) платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Статтею 1 Закону № 1058-ІV передбачено, що страхувальники - це роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

У відповідності до ч. 1 статті 19 Закону № 1058-ІV для роботодавця страхові внески до солідарної системи нараховуються на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Відповідно до п. 4.1 ст. 4 Інструкції розміри страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування встановлюються відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування»від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР за ставкою 32 відсотки суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці".

Частиною 6 статті 19 Закону № 1058-ІV передбачено, що страхові внески нараховуються незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи були зазначені суми фактично виплачені після їх нарахування до сплати.

Відповідно до п.п. 5.1.4 Інструкції нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць) страхові внески сплачуються платниками шляхом перерахування безготівкових сум з їх банківських рахунків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.

Згідно з пп. 5.1.5 та 5.1.6 Інструкції у разі здійснення протягом базового звітного періоду виплат (виплати доходу), на які нараховуються страхові внески, страхувальники одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати авансові платежі у вигляді сум страхових внесків, що підлягають нарахуванню на зазначені виплати (дохід) у розмірах, установлених для страхувальників (32 відсотки цих сум).

Перерахування страхових внесків здійснюється платниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплати доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).

Остаточний розрахунок за базовий звітний період здійснюється платником страхових внесків не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески.

Відповідно до ч. 9 ст. 20 Закону № 1058-ІV днем сплати страхових внесків вважається:

- у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку страхувальника на банківський рахунок органу Пенсійного фонду або у випадках, передбачених цим Законом, на рахунок Накопичувального фонду - день списання установою банку, установою Державного казначейства України суми платежу з банківського (спеціального реєстраційного) рахунку страхувальника незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду;

- у разі сплати сум страхових внесків готівкою - день внесення страхувальником коштів у банківську установу чи відділення зв'язку для перерахування на банківські рахунки органу Пенсійного фонду та/або Накопичувального фонду.

Абзацом 6 частини 2 статті 17 Закону № 1058-ІV встановлено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Згідно зі статтею 23 Закону № 1058-ІV спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються органами Пенсійного фонду та в судовому порядку.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 статті 106 Закону № 1058-ІV у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею та суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Згідно з ч. 3 статті 20 Закону № 1058-ІV обчислення страхових внесків територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі складених актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Беручи до уваги, те, що недоїмку з страхових внесків до Пенсійного фонду України, у загальному розмірі –121734,65 грн. Державне підприємство „Конструкторське бюро «Лазерної техніки»” у встановлені законодавством строки не сплатило; доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд, не виходячи за межі позовних вимог, приходить до висновку про обґрунтованість та законність позовних вимог щодо стягнення з Державного підприємства „Конструкторське бюро «Лазерної техніки»” –121734,65 грн., як простроченої заборгованості із сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (страхових внесків - недоїмки), яка виникла у відповідача перед Пенсійним фондом України, і вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі та які підлягають стягненню з відповідача у вищенаведеному розмірі заявленому позивачем у судовому порядку.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Згідно з ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 71, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд міста Києва

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Управління Пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва до Державного підприємства „Конструкторського бюро «Лазерної техніки»” задовольнити повністю.

2. Стягнути з Конструкторського бюро «Лазерної техніки»(м. Київ, вул. Гарматна, 2 – юридична адреса, м. Київ, вул. Димитрова,5 –фактична адреса, код ЄДРПОУ 23516456, р/р 37314001004460) на користь Управління пенсійного фонду України в Солом’янському районі м. Києва (03151, м. Київ, вул. Керченська, 5-а, р/р 256023012613 в Головному управлінні Ощадбанку по Києву та Київській області ВАТ «Державний Ощадбанк України», МФО 322669, код ЗКПО 26063727) суму недоїмки зі страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі –121734,65 грн. (ста двадцяти однієї тисячі семисот тридцяти чотирьох гривень) 65 копійок.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі –05 листопада 2007 року.

Головуючий - суддя                                         Арсірій Р.О.