Постанова № 9628550, 02.11.2009, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
02.11.2009
Номер справи
2а-7575/09/2670
Номер документу
9628550
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 Вн. № <Внутрішній Номер справи >

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

02 листопада 2009 року 10:46 № 2а-7575/09/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва

у складі судді Качур І.А.

при секретарі Черненко О.В.

за участю представників позивача Грицаюка В.П., Мельникова О.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Автокооперативу «Мрія»до Подільської районної у м.Києві державної адміністрації про зобовязання вчинити дії,

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 02.11.2009 року о 10 год. 46 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено, про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч.4 ст. 167 КАС України.

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з позовом про зобовязання Подільську районну адміністрацію скасувати державну реєстрацію обслуговуючого кооперативу автокооперативу «Явір», ідентифікаційний код 34428618 у звязку з виконанням предявленого рішення про скасування його створення. В обгрунтування заявлених вимог покликається на те, що протоколом №14 від 09.04.2005 року прийнято рішення розділити автокооператив «Мрія»на два окремих автокооперативи: «Мрія»за юридичною адресою: м.Київ, вул. Світлицького, 37а, та «Явір»- вул. Світлицького, 34а, виступити перед районною адміністрацією з заявою про перереєстрацію вище вказаних автокооперативів та отримання свідоцтва про державну реєстрацію обслуговуючого кооперативу «Явір». Ухвалою Подільського районного суду м.Києва від 02.04.2009 року винесено ухвалу про затвердження мирової угоди, якою визнано загальні збори кооперативу від 09.04.2005 року такими, що не відбулися, та протокол про утворення 2 кооперативів недійсним. А тому просить скасувати державну реєстрацію кооперативу «Явір».

У судовому засіданні представники позивача позов підтримали, дали пояснення, аналогічні мотивам звернення до суду, уточнили позовні вимоги та просили зобовязати відповідача внести до Єдиного державного реєстру запис щодо скасування державної реєстрації обслуговуючого кооперативу автокооперативу «Явір» та зобовязати повідомити органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування про внесення такого запису. Просили позов задовольнити.

Представник відповідача до суду не зявився, будучи належним чином повідомленим про час та місце слухання справи. До суду надійшла заява про слухання справи у відсутності представника відповідача.

Заслухавши пояснення представників позивача, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити частково з наступних підстав.

Автокооператив «Мрія» Подільського району м.Києва, ідентифікаційний код 21591198, місцезнаходження: м.Київ, вул. Світлицького, 37-А, зареєстрований Подільською районною у місті Києві державною адміністрацією 16.07.1993 року, зміни внесені 14.11.2007 року, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи Серії А01 №095582.

Рішенням загальних зборів автокооперативу «Мрія», оформленого протоколом загальних зборів учасників за №14 від 09 квітня 2005 року, постановлено розділити автокооператив «Мрія»на два окремих автокооперативи з юридичною адресою: «Мрія»- м.Київ, вул. Світлицького, 37, А, автокооператив «Явір»- м.Київ, вул. Світлицького, 34 А.

Ухвалою Подільського районного суду м.Києва від 02.04.2009 року, визнано факт того, що 09.04.2005 року збори учасників автокооперативу «Мрія»Подільського району м.Києва не відбувалися, а тому протокол загальних зборів учасників автокооперативу «Мрія»Подільського району м.Києва за №14 від 09 квітня 2005 року є недійсним.

Відповідно до ст. 5 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" від 15.05.2003 року з наступними змінами і доповненнями, державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців проводиться державним реєстратором виключно у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або у районній, районній у містах Києві та Севастополі державній адміністрації за місцезнаходженням юридичної особи або за місцем проживання фізичної особи - підприємця.

Державний реєстратор на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці: проводить державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; проводить резервування найменувань юридичних осіб; передає органам державної статистики (далі - органи статистики), державної податкової служби, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування повідомлення та відомості з реєстраційних карток про вчинення реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, у тому числі щодо створення або ліквідації відокремлених підрозділів юридичних осіб; формує, веде та забезпечує зберігання реєстраційних справ (крім реєстраційних справ юридичних осіб, зареєстрованих відповідно до частини четвертої статті 3 цього Закону). Якщо кількість державних реєстраторів у виконавчому комітеті міської ради міста обласного значення або районної, районної в містах Києві та Севастополі державної адміністрації становить три і більше осіб, зберігання реєстраційних справ забезпечує відповідна посадова особа структурного підрозділу (відділу, управління), який створюється для організаційного та матеріально-технічного забезпечення роботи державних реєстраторів; здійснює оформлення та видачу свідоцтв про державну реєстрацію (крім видачі свідоцтв юридичним особам, зареєстрованим відповідно до частини четвертої статті 3 цього Закону), а також їх заміну; оформлює та видає виписки, довідки з Єдиного державного реєстру; проводить державну реєстрацію змін до установчих документів юридичних осіб та державну реєстрацію зміни імені або місця проживання фізичних осіб - підприємців; проводить державну реєстрацію припинення юридичних осіб та державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичними особами - підприємцями; звертається до суду із заявою про зміну мети установи у встановленому законом порядку; здійснює оформлення, видачу та засвідчення юридичним особам дублікатів оригіналів їх установчих документів та змін до них; вносить до Єдиного державного реєстру відомості про державну реєстрацію особи на підставі рішення суду; здійснює інші дії, передбачені цим Законом.

Державний реєстратор призначається на посаду та звільняється з посади міським головою міста обласного значення або головою районної, районної в містах Києві та Севастополі державної адміністрації за погодженням із спеціально уповноваженим органом з питань державної реєстрації.

Державний реєстратор підпорядковується міському голові міста обласного значення або голові районної, районної в містах Києві та Севастополі державної адміністрації (ч.ч.1, 2, 3 ст. 6 Закону).

Таким чином до компетенції відповідача належить здійснення державної реєстрації юридичних осіб та припинення таких.

Як зазначили в судовому засіданні представники позивача, вони зверталися до відповідача з приводу виконання ухвали Подільського районного суду від 02.04.2009 року щодо скасування державної реєстрації автокооперативу «Явір», однак жодної відповіді не отримали.

В матеріалах справи наявні копії звернення голови правління автокооперативу «Мрія»до відповідача про надання документів щодо автокооперативу «Явір».

Відповідач надавав відповіді позивачу на його звернення з обґрунтуванням причин відмови.

Законом "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" врегульовано відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб підприємців, в тому числі визначено порядок здійснення державної реєстрації.

Позивачем не надано доказів подання відповідачу документів, передбачених Законом, для внесення до Єдиного державного реєстру запису щодо скасування державної реєстрації обслуговуючого кооперативу автокооперативу «Явір».

Відповідно до ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що дії Подільської районної у м.Києві державної адміністрації вчинені згідно вимог Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців". А тому позов Обслуговуючого кооперативу авто кооператив «Мрія»є безпідставним та не підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 69, 70, 71, 158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позовних вимог відмовити.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Дані заяви подаються до апеляційного суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 06.11.2009 року.

Суддя Качур І.А.