Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.14
ПОСТАНОВА
Іменем України
20 травня 2010 року Справа № 2а-2248/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді: Ушакова Т.С.
при секретарі: Юрченко О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Краснолуцького міського центру зайнятості до Комунального підприємства «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ:
26 березня 2010 року Краснолуцький міський центр зайнятості звернувся до суду з позовом, в якому зазначив, що Комунальне підприємство «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» зареєстроване 06.09.1997 року за №8018 в Краснолуцькому міському центрі зайнятості як платник страхових внесків на випадок безробіття. Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначає, що 01 березня 2010 року інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Луганського обласного центру зайнятості була проведена перевірка додержання законодавства про зайнятість Комунальним підприємством «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради». Під час перевірки встановлено, що 27.07.2009 року Краснолуцькому міському центру зайнятості Комунальним підприємством «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» був наданий звіт про заплановане на 21.09.2009 року вивільнення працівника ОСОБА_1. Відповідно до запису у трудовій книжці ОСОБА_1 була звільнена з Комунального підприємства «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» 20.09.2009 року за п.1 ст.40 Кодексу законів про працю України. Таким чином, Комунальним підприємством «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» було порушено п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення». Відповідно до абз.2 п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» у разі неподання або порушення строків подання звіту про заплановане вивільнення працівника з роботодавця стягується штраф у розмірі річної заробітної плати цього працівника. Згідно довідки про доходи, наданої Комунальним підприємством «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради», заробітна плата ОСОБА_1 за період з 20.09.2008 року по 20.09.2009 року склала 17526,34 грн. Таким чином, актом № 16 від 01.03.2010 року на Комунальне підприємство «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» було накладено штраф у розмірі 17526,34 грн., який по теперішній час підприємством не сплачений.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, про дату й час слухання справи був повідомлений належним чином, причину неявки суду не доповів.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату й час слухання справи був повідомлений належним чином, причину неявки суду не доповів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Судом встановлені такі факти і відповідні їм правовідносини.
Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач, Комунальне підприємство «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» зареєстроване 06.09.1997 року за №8018 в Краснолуцькому міському центрі зайнятості як платник страхових внесків на випадок безробіття.
01 березня 2010 року інспекцією по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення Луганського обласного центру зайнятості була проведена перевірка додержання законодавства про зайнятість Комунальним підприємством «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради».
Під час перевірки встановлено, що 27.07.2009 року Краснолуцькому міському центру зайнятості Комунальним підприємством «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» був наданий звіт про заплановане на 21.09.2009 року вивільнення працівника ОСОБА_1 (арк.справи 5).
Відповідно до запису у трудовій книжці ОСОБА_1 була звільнена з Комунального підприємства «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» 20.09.2009 року за п.1 ст.40 Кодексу законів про працю України (арк.справи 4).
Комунальним підприємством «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» було порушено п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення».
Відповідно до абз.2 п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення» у разі неподання або порушення строків подання звіту про заплановане вивільнення працівника з роботодавця стягується штраф у розмірі річної заробітної плати цього працівника.
Згідно довідки про доходи, наданої Комунальним підприємством «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради», заробітна плата ОСОБА_1 за період з 20.09.2008 року по 20.09.2009 року склала 17526,34 грн. (арк.справи 8).
Актом перевірки додержання законодавства про зайнятість № 16 від 01.03.2010 року на Комунальне підприємство «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» було накладено штраф у розмірі 17526,34 грн., який по теперішній час підприємством не сплачений.
У відповідності до вимог п.5 ст.20 Закону України «Про зайнятість населення», при вивільненні працівників у звязку із змінами в організації виробництва і праці, у точу числі ліквідацією, реорганізацією або перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, підприємства, установи, організації, незалежно від форми власності, повідомляють про це не пізніш як за два місяці в письмовій формі державну службу зайнятості, а в десятиденний строк після вивільнення направляють списки фактично вивільнених працівників.
На підставі акту перевірки додержання законодавства про зайнятість за платником КП «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» штраф складає 17526,34 грн.
За таких обставин позовні вимоги позивача є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. 20 Закону України «Про зайнятість населення», ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги Краснолуцького міського центру зайнятості до Комунального підприємства «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради» про стягнення штрафу задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Ремонтно-експлуатаційний комбінат Краснолуцької міської ради», код ЄДРПОУ 04528672 на користь Краснолуцького міського центру зайнятості штраф розмірі 17526,34 грн. (сімнадцять тисяч пятсот двадцять шість гривень 34 копійки).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції
Повний текст постанови складений 25 травня 2010 року.
СуддяУшаков Т.С.