Постанова № 9625187, 10.09.2008, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.09.2008
Номер справи
7/170
Номер документу
9625187
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

10.09.2008 р. 15:25№ 7/170

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О. при секретарі судового засідання Жидачик А.П. вирішив адміністративну справу

Державної податкової інспекції у Дніпровському районі м.Києва

до Громадської молодіжної організації "Центр культурного та фізичного розвитку "НААНА"

простягнення податкової заборгованості в розмірі 2550,00 грн. ,

Представники:

від позивачаМороз С.О. представник за довіреністю

від відповідачаНе зявився

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача про стягнення податкової заборгованості за рахунок майна боржника.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за неподання відповідачем звітів про використання коштів неприбутковими організаціями за 12 періодів, позивачем було донараховано суму штрафних санкцій на підставі п.п.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»у розмірі 2 040 грн., та за порушення термінів подачі податкової звітності позивачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0006811501/0, яким донараховано 510,00 грн. штрафних санкцій за порушення п.п. 4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». Оскільки відповідачем не було оскаржено зазначені податкові повідомлення, а тому позивач вважає такі суми штрафних санкцій узгодженими. На підставі зазначеного позивач просить суд стягнути з відповідача податок на прибуток в сумі 2550 грн.

Ухвалою суду 15.02.08 було відкрито провадження по справі та призначено попереднє судове засідання на 17.04.08 об 11:00.

Відповідач до суду не зявився, судом неодноразово направлялися судові повістки про виклик відповідача в судове засідання, проте вони поверталися з відміткою, що за вказаною адресою адресат не значиться. На виконання вимог ст.ст. 35, 39 Кодексу адміністративного судочинства України судом було зобовязано позивача здійснити публікацію в ЗМІ виклику відповідача в судове засідання. На виконання вимоги суду позивач надав копію газети «Голос України»за 15.08.08 № 154 (4404).

За результатами розгляду документів і матеріалів поданих сторонами, пояснень їхніх представників, Окружний адміністративний суд м. Києва, встановив:

12.04.05 позивачем складено Акт № 358 про порушення податкового законодавства, відповідно до якого встановлено порушення подання відповідачем звіту про використання коштів неприбутковими організаціями та установами. В Акті зазначено, що відповідачем не подано звіти у встановлений законодавством термін, а саме 09.05.02, 09.08.02, 09.11.02, 10.02.03, 09.05.03, 09.08.03, 10.11.03, 09.02.04, 09.05.04, 10.08.04, 09.11.04, 09.02.05.

12.04.05 позивачем було видано податкове повідомлення-рішення № 0004981501/0, яким визначено штрафні санкції у сумі 2040,00 грн.

29.04.05 та 21.06.05 позивачем було винесено першу та другу податкові вимоги по стягненню податкового боргу відповідача з податку на прибуток у сумі 2 040,00 грн.

13.07.06 позивачем складено Акт про порушення податкового законодавства № 2136-15/21705779, відповідно до якого встановлено порушення терміну подання відповідачем податкового звіту про використання неприбутковими організаціями та установами коштів.

02.08.06 позивачем було винесено податкове повідомлення-рішення № 0006811501/0 , яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання в розмірі 510 грн.

Відповідно до п.4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Відповідно до п.п17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Як вбачається з наданих позивачем пояснень по справі відповідач не оскаржував винесених повідомлень-рішень, а тому позивач, вважаючи їх узгодженими, направив відповідачу податкові вимоги.

Відповідно до п.1.3 ст.1 цього ж Закону податкова вимога - письмова вимога податкового органу до платника податків погасити суму податкового боргу. Під податковим боргом (недоїмкою) розуміється податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання;

Згідно з п.1.2 ст.1 зазначеного Закону податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Виходячи з зазначеного, податкове зобовязання виникає на підставі Конституції України, Закону України «Про систему оподаткування»та відповідних законів, як обовязок сплачувати ті певні види податків. Штрафні санкції за неподання податкової декларації не є відповідно до вказаного Закону податковим зобовязанням. Несплата їх у встановлений термін не тягне за собою виникнення у платника податку податкового боргу, а відтак і підстав виносити податкових вимог.

Крім того, суд звертає увагу на неправомірність дій позивача в частині винесення податкової вимоги щодо стягнення з відповідача суми податку на прибуток. В обґрунтування свого рішення позивач посилався на те, що, у звязку з неподанням відповідачем звіту про використання ним як неприбутковою організацією коштів, у останнього виник податковий борг з податку на прибуток.

Відповідно до абз. «а»п.п. 4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»донарахування податковим органом податку на прибуток можливе у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Згідно з підпунктом «б»підпункту 7.11.1 пункту 7.11 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»відповідач підпадає під ознаки неприбуткових організацій.

Право податкового органу здійснити нарахування податку на прибуток платнику податку кореспондується з обовязком платника податку сплачувати податок на прибуток.

Відповідно до абз.2 підпункту 7.11.9 пункту 7.11 ст.7 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»незалежно від положень абзацу першого цього підпункту, у разі коли неприбуткова організація отримує доход з джерел, інших ніж визначені відповідними підпунктами 7.11.2 - 7.11.7 цього пункту, така неприбуткова організація зобов'язана сплатити податок на прибуток, який визначається як сума доходів, отриманих з таких інших джерел, зменшена на суму витрат, пов'язаних із отриманням таких доходів, але не вище суми таких доходів.

Позивачем по справі не надано суду доказів здійснення відповідачем операцій, що не звільнені від оподаткування на підставі підпунктів 7.11.2 - 7.11.7 зазначеного Закону, а також не надано доказів отримання відповідачем з інших джерел доходів, з яких має бути сплачений податок на прибуток.

Встановлення позивачем під час проведення перевірки факту неподання відповідачем податкової звітності свідчить про порушення відповідачем порядку здійснення господарської діяльності, що тягне за собою застосування до такого субєкта господарювання адміністративно-господарських санкцій у вигляді штрафу, визначеного п.п17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»з урахуванням вимог ст.250 Господарського кодекс України щодо строку застосування адміністративно-господарських санкцій.

Однак, як вбачається з позовних матеріалів та наданих позивачем пояснень по справі, останній донарахував відповідачу суму податку на прибуток, що суперечить приписам зазначених вище нормативно-правових актів.

Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позивач по справі, як субєкт владних повноважень, не виконав покладеного на нього обовязку щодо доказування правомірності вчинених ним дій та прийнятого рішення.

Враховуючи вищезазначене, суд всебічно, повно та обєктивно, за правилами, встановленими ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази та заслухавши пояснення представників сторін по справі, вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими.

Зважаючи на вищевикладене та керуючись ст. ст. 69-71, 94, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

У позові Державної податкової інспекції в Дніпровському районі м. Києва до Громадської молодіжної організації „Центр культурного та фізичного розвитку „НААНА” про стягнення податкової заборгованості в розмірі 2550,00 грн. відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Дата виготовлення і підписання повного тексту постанови 03.10.08

Суддя Арсірій Р.О.