Постанова № 9625151, 28.08.2008, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
28.08.2008
Номер справи
7/276
Номер документу
9625151
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

28.08.2008 р. 18:25№ 7/276

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Арсірія Р.О. при секретарі судового засідання Жидачик А.П. вирішив адміністративну справу

Державної податкової інспекції в Оболонському районі м.Києва

до Приватного підприємства "Гала"

простягнення активів в рахунок погашення податкового боргу в розмірі 33904,00 грн. ,

Представники сторін:

від позивача Коваленко І.В. представник за довіреністю

від відповідача не з'явився

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 28.08.2008 року о 18 год. 25 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Державна податкова інспекція в Оболонському районі міста Києва звернулася до суду з позовом про стягнення з Приватного підприємства "Гала" штрафних санкцій в сумі 33904,00 грн.

Ухвалою від 13.05.2008 р. було відкрито провадження в адміністративній справі та призначено судове засідання на 03.07.2008 р. о 15:00.

Позовні вимоги мотивовані тим, що, на думку позивача, податкових борг перед Державним бюджетом України виник у звязку з порушенням відповідачем законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

У відповідності до п. 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу України” податкові органи подають позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках, коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідач в жодне судове засідання не зявився, заперечень чи пояснень суду по суті спору не надав.

За результатами розгляду документів і матеріалів поданих сторонами, пояснень їхніх представників, Окружний адміністративний суд м. Києва, встановив:

Приватне підприємство "Гала" зареєстроване Оболонською районною в м. Києві державною адміністрацією 28.04.1999 року, код ЄДРПОУ 30375086.

Державною податковою інспекцією в Оболонському районі м. Києва було проведено перевірку додержання порядку за проведення готівкових розрахунків за товари (послуги).

У результаті перевірки було виявлено порушення норм законодавства з питань оприбуткування готівки, що надходить до кас та складання відповідної звітності, а саме: п.9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій" від 06.07.1995 року № 265/95-ВР, п.2.6. "Положення про ведення касових операцій у національній валюті України", затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 року № 637, про що складено акт від 02.11.2006 року № 927.

На підставі акта перевірки позивачем були винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 03.11.2006 року № 0006942305/05 та 03.11.2006 року № 0006972305/0, якими визначена сума штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 33904,00 грн. (33564,00 грн. за неоприбуткування готівки в касах; 340 грн. за невиконання друку Z-звітів), що не відповідає дійсності з наступних підстав.

Пунктом 9 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій" передбачено, що субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Крім цього, згідно Постанови Правління Національного банку України "Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні", уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК). Підприємствам, яким Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" надано право проводити розрахунки готівкою із споживачами без використання РРО та РК і специфіка функціонування яких унеможливлює оформлення ними кожної операції касовим ордером (продаж проїзних і перевізних документів; білетів державних лотерей; квитків на відвідування культурно-спортивних і видовищних закладів тощо), дозволяється оприбутковувати готівку наприкінці робочого дня за сукупністю операцій у цілому за робочий день з оформленням касовими документами і відображенням у відповідній книзі обліку. Суми готівки, що оприбутковуються, мають відповідати сумам, визначеним у відповідних касових (розрахункових) документах. Таким чином, порушені відповідачем, згідно акту перевірки від 02.11.2006 року № 927, викладені вище положення, відносяться до порушень вимог до організації готівкових розрахунків, що не відноситься до предмету спору та суперечить винесеному рішенню позивачем. Таким чином, враховуючи обставини справи та наявні докази, прийняті позивачем рішення, на підставі яких були нараховані штрафні (фінансові) санкції, є помилковими та такими, що не відносяться до предмету спору, оскільки направлені на стягнення штрафних (фінансових) санкцій за не оприбуткування готівки в касі та неподання (несвоєчасне подання) відповідних звітів. За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з Приватного підприємства "Гала" штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 33904,00 грн. є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.1 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України. Аналогічна норма закріплена і в ч.2 ст.19 Конституції України.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищезазначене, суд всебічно, повно та обєктивно, за правилами, встановленими ст. 86 Кодексу адміністративного судочинства України, перевіривши наявні у справі докази та заслухавши пояснення представників сторін по справі, вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Зважаючи на вищевикладене та керуючись ст. ст. 69-71, 94, 97, 160-165, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва,

ПОСТАНОВИВ:

У позові Державної податкової інспекції в Оболонському районі м. Києва до Приватного підприємства "Гала" про звернення стягнення на активи відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлено та підписано 15.09.2008 року.

Суддя Арсірій Р.О.