Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(м. Київ
16.09.2008 р. № 6/351
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Добрянську Я.І. при секретарі судового засідання Зубко Л.П. вирішив адміністративну справу
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м.Києва
до Первинна профспілкова організація дитячої поліклініки № 1 Територіального медичного об"єднання Харківського району м.Києва
простягнення податкової заборгованості ,
Представники:
від позивача: Мороз С.О. (довіреність від 12.08.2008р. № 6730/9/10)
від відповідача: Геньбач В.М. ( довіреність від 24.06.2008р. №б/н), Сімонова Н.А. (довіреність від 24.06.2008р. №б/н)
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 16.09.2008 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Державна податкова інспекція у Дніпровському районі м. Києва з позовом до Обєднаної первинної профспілкової організації установ охорони здоровя Дніпровського району м. Києва про стягнення податкової заборгованості за рахунок майна боржника.
В обґрунтування позову представник позивача зазначав, що відповідач Обєднаної первинної профспілкової організації установ охорони здоровя Дніпровського району м. Києва не сплатив податковий борг. Тому, позивачем відповідно до п.п. 17.1.1 п.17.1. ст..17 Закону України «Про прядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181 від 21.12.2000р. винесено податкові повідомлення-рішення № 0001751501/0 від 04.04.2005р., яким донараховано суму штрафних санкцій у в розмірі 2040,00 грн. та №0006721501/0 від 02.08.2006р., яким донараховано 850,00 грн. штрафних санкцій.
Відповідач надав заперечення проти позову, в яких не погоджується з заявленими позовними вимогами.
Позивач 20.02.2008р. подав позов до Первинної профспілкової організації дитячої поліклініки №1 Територіального медичного обєднання Харківського району м. Києва.
Крім того, в звязку з тим, що Первинна профспілкова організація дитячої поліклініки №1 Територіального медичного обєднання Харківського району м. Києва входить до складу Обєднаної первинної профспілкової організації установ охорони здоровя Дніпровського району м. Києва, 26.06.2008р. від представника відповідача подав клопотання про заміну неналежного відповідача Первинну профспілкову організацію дитячої поліклініки №1 Територіального медичного обєднання Харківського району м. Києва на належного відповідача - Обєднану первинну профспілкову організацію установ охорони здоровя Дніпровського району м. Києва.
Ухвалою від 26.06.2008р. по справі №6/351 клопотання відповідача щодо заміни заміну неналежного відповідача Первинну профспілкову організацію дитячої поліклініки №1 Територіального медичного обєднання Харківського району м. Києва на належного відповідача - Обєднану первинну профспілкову організацію установ охорони здоровя Дніпровського району м. Києва. було задоволено.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення їх представників, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
Обєднання первинна профспілкова організація установ охорони здоровя Дніпровського району м. Києва (далі - відповідач) взята на облік, як платник податків у Державну податкові інспекцію у Дніпровського районі м. Києва.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач має перед Державним бюджетом податковий борг у розмірі 2040,00 грн., який виник з наступних підстав.
Позивачем 07.04.2005р. була проведена перевірка відповідача на предмет порушення термінів подачі (неподання) податкової звітності, за результатами якої складено Акти про порушення податкового законодавства №1963/5-21711739.
За актом перевірки №1963/5-21711739 від 07.04.2005р. встановлено, що відповідачем не подано звіти про використання коштів неприбуткових організацій і установ за дванадцять періодів, а саме: за І квартал 2002р, ІІ квартал 2002р., ІІІ квартал 2002р., ІV квартал 2002р за І квартал 2003р, ІІ квартал 2003р., ІІІ квартал 2003р, ІV квартал 2003р., І квартал 2004р, ІІ квартал 2004р., ІІІ квартал 2004, ІV квартал 2004р., чим порушив ст.4.1.4. Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами». В звязку із виявленим порушенням. позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Р»№0004221501/0 від 11.04.2005р. за штрафними санкціями в розмірі 2040,00 грн.
Відповідно до наступного розрахунку: облікова картка платника податків та податкових повідомлень-рішень відповідача за 2005-2007р.р. має податкову заборгованість перед бюджетом на загальну сума 2040,00 грн. (2040,00 грн. сума штрафних санкцій донарахована повідомлення-рішення №0004171501/0 = 12 звітних періодів x 170 грн. сума штрафної санкції за один звітний період).
Відповідно до пп. 5.3.2 п.5.3 ст.5 Закону України № 2181-ІП від 21.12.2000р. «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»(далі Закон України №2181-ІІІ), у випадку апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Відповідно до п.5.4 ст.5 Закону України №2181-ІІІ, податкове зобов'язання не сплачене у передбачений законом термін вважається сумою податкового боргу.
Згідно п.п.3.1.1 п.3.1 ст. З Закону України № 2181-ІІІ, активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Податкове повідомлення-рішення, №№0004221501/0 від 11.04.2005р., складене на підставі акту перевірки № 1963/5-21711739 від 07.04.2005р до суду не оскаржувалось.
Відповідно до п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181 від 21.12.2000р. «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у визначений цією статтею строк, визначається сумою податкового боргу. Таким чином, сума податкового боргу відповідача складає 2040,00 грн.
Згідно п.п.6.2.1. п.6.2 ст.6 Закону України у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги. Згідно даної норми та у відповідності до п.п.6.2.2. - п.п.6.2.5 п.6.2 ст.6 Закону України відповідачу на адресу було надіслано першу податкову вимогу №1/1141 від 27.04.2005р. та другу податкову вимоги № 2/1841 від 21.06.2005р. У звязку з несплатою боргу все майно відповідача та майнові права знаходяться у податковій заставі.
Відповідно до п.4 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом ДПА України від 21.06.2001р. № 253 (з наступними змінами та доповненнями), податкові вимоги №1/1462 від 26.05.2005р. та №2/2339 від 05.08.2005р. було направлено по пошті на адресу відповідача та ним отримано.
Відповідно до п.5.1 глави V Інструкції НБУ «Про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті», затвердженої Постановою Правління НБУ від 21.01.2004р. за №22, примусове списання коштів з рахунків платників ініціюють стягувані на підставі виконавчих документів, виданих судами, а згідно ст.4 Закону України «Про державну виконавчу службу»від 24.03.1998 № 202/98-ВР (із змінами та доповненнями) примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу.
Відповідно абзацу 3 п.п. 8.2.1. п.8.2. ст..8 Закону України №2181, право податкової застави виникає у разі несплати у строки, встановлені законом, суми податкового зобовязання, визначеної контролюючим органом з дня, наступного за останнім днем граничного строку такого погашення визначеного у податковому повідомленні.
Підпунктом 2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.
Відповідно до ст. 238 Господарською кодексу України (ГК України), за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Згідно з ч. 1 ст. 239 Господарського кодексу України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, як визначено ст. 239 ГК України, відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання зокрема такі адміністративно-господарські санкції як адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів).
Статтею 241 ГК України встановлено, що адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності.
Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.
Адміністративно-господарський штраф може застосовуватися у визначених законом випадках одночасно з іншими адміністративно-господарськими санкціями, передбаченими статтею 239 цього Кодексу.
Також ч. 1 ст. 242 ГК України встановлено, що у разі порушення суб'єктом господарювання встановлених правил обліку або звітності щодо сплати зборів (обов'язкових платежів) або їх несплати чи неповної сплати сума, яку належить сплатити, стягується до відповідного бюджету. Крім того, з суб'єкта господарювання у визначених законом випадках може бути стягнуто штраф у розмірі до п'ятдесяти відсотків належної до сплати суми збору (обов'язкового платежу).
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається при їх обґрунтуванні.
Відповідно до ст. 162 Кодексу адміністративного судочинства України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази існування боргу у відповідача, в звязку з несплатою ним податкового зобовязання по податку на прибуток.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу. Суд прийшов до висновку задовольнити позовні вимоги позивача в повному обсязі та стягнути з Обєднання первинна профспілкова організація установ охорони здоровя Дніпровського району м. Києва заборгованість в розмірі 2040,00 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ :
1.Позов задовольнити.
2.Стягнути з обєднаної первинної профспілкової організації установ охорони здоровя Дніпровського району м. Києва (юридична адреса: 02125, м. Київ вул. П.Запорожця, 26, фактична адреса: 02002, м. Київ вул. Луначарського, 5, ЄДРПОУ 21712957) заборгованості в розмірі 2040,00 грн. (дві тисячі сорок грн. 00 коп.) з будь-яких рахунків, які будуть виявлені державним виконавцем під час виконання судового рішення, до Державного бюджету (рахунок УДК у Дніпровському районі м.Київа, ідентифікаційний код 26077906, Банк одержувач ГУ УДК у м. Києві, МФО 820019, р/р 34122999700005).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються Київському апеляційному адміністративному суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя Добрянська Я.І.