Єдиний державний реєстр судових рішень
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
05.09.2008 р. № 11/58
За позовом Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»
до Київської міської клінічної лікарні № 15 Подільського району
про стягнення штрафу в розмірі 170 грн.
Суддя Винокуров К.С.
Секретар судового засідання Давиденко Д.В.
Представники: від позивача:Дроботун О.О. (довіреність № 1272 від 06.05.2008 р.); від відповідачане зявився
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 05.09.2008 р. об 11 год. 25 хв. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 11.09.2008 р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго»звернулось до суду з позовною заявою про стягнення з Київської міської клінічної лікарні № 15 в доход Державного бюджету України штрафу в сумі 170 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не виконані вимоги приписів від 11.08.2005 р. № 261/2, від 30.09.2005 р. № 288/2, від 30.08.2006 р. № 451/2 та від 26.09.2006 р. № 459/2 про усунення порушень нормативно-правових актів в електрогосподарстві, що підтверджується актом перевірки від 23.11.2006 р. № 397. У звязку з чим, відповідно до ст. 27 Закону України „Про електроенергетику", ст.ст. 24, 31 Закону України «Про теплопостачання»та пп. 2, 7 та 8 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999р. №1312 за ухилення від виконання припису Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії в місті Києві постановою від 26.01.2007 року № 160 наклала на відповідача штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн.
На дату подання позовної заяви кошти (штраф) до Державного бюджету за виявлені порушення відповідачем не сплачено, відповідно наявними є підстави для їх стягнення в судовому порядку.
Відповідач заперечень на позовну заяву не надав, явку представників в судове засідання не забезпечив, хоча був належним чином повідомлений про час і місце проведення судових засідань, про що свідчать поштові повідомлення про вручення поштового відправлення. У звязку з неодноразовим незявленням відповідача, відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у місті Києві, яка діє у складі державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго" (відповідно до Наказу Міністерства палива та енергетики України № 422 від 03.11.2006р. «Про Державний енергетичний нагляд») в ході проведеного обстеження будинку Київської міської клінічної лікарні № 15 встановлені порушення Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів, Правил користування електричною енергією та Правил улаштування електроустановок, що підтверджується актами обстеження 11.08.2005 року № 462/2, від 30.09.2005 р. № 505/2, від 30.08.2006 р. № 871/2, від 26.09.2006 р. № 888/2. Керівник підприємства-відповідача із складеними актами обстеження ознайомлений, про що свідчить підпис та печатка лікарні у акті обстеження.
Згідно виявлених порушень Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у м. Києві винесено приписи 11.08.2005 р. № 261/2, від 30.09.2005 р. № 288/2, від 30.08.2006 р. № 451/2 та від 26.09.2006 р. № 459/2.
Відповідно до Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, яке затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 7 серпня 1996р. № 929 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2006р. № 131)«Про посилення контролю за режимами споживання електричної і теплової енергії»законні вимоги посадових осіб Держенергонагляду є обов'язковими для виконання керівниками та посадовими особами суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії незалежно від форми власності (п. 15 Положення).
Згідно п. 14 зазначеного Положення приписи, постанови або подання посадових осіб Держенергонагляду можуть бути оскаржені до Держенергонагляду або в судовому порядку.
Доказів оскарження відповідачем винесених щодо нього приписів 11.08.2005 р. № 261/2, від 30.09.2005 р. № 288/2, від 30.08.2006 р. № 451/2 та від 26.09.2006 р. № 459/2 у встановленому порядку або ж до суду матеріали справи не містять.
В акті, який складений 23.11.2006 р. за наслідками перевірки дотримання законодавства про електроенергетику, теплоенергетику, встановлено невиконання вимог приписів про усунення порушень нормативно-правових актів в електрогосподарстві, що є порушенням вимог ст.ст. 26, 27 Закону України «Про електроенергетику». Акт перевірки отриманий директором підприємства 23.11.2007р., доказів які б спростовували встановлені порушення відповідачем не надано.
Відповідно до ч. 2 п. 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику, яке затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999р. № 1312 за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії на субєктів господарської діяльності накладаються штрафи.
Згідно п. 7-8 вказаного Положення рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарської діяльності, складеного посадовими особами Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Рішення про накладення штрафу оформляється постановою відповідно Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
У відповідності до наведених положень Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у м. Києві постановою № 160 від 26.01.2007 р. за невиконання приписів від 11.08.2005 р. № 261/2, від 30.09.2005 р. № 288/2, від 30.08.2006 р. № 451/2 та від 26.09.2006 р. № 459/2, яке підтверджене актом перевірки № 397 від 23.11.2006 р. на Київську міську клінічну лікарню № 15 накладено штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 грн.
Згідно п. 10 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів за порушення законодавства про електроенергетику суб'єкт господарської діяльності повинен сплатити штраф протягом 30 днів з дня винесення постанови про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку. Рішення про накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів може бути оскаржене в установленому законом порядку (п. 11 Положення).
Докази оскарження постанови № 160 від 26.01.2007 р. в матеріалах справи відсутні, на вимоги суду (ухвала від 04.04.2008 р.) таких не надано, інших доказів які б спростовували доводи заявника, відповідачем не представлено.
За таких обставин, штраф накладений на відповідача постановою № 160 від 26.01.2007р. має бути стягнутий в доход Державного бюджету. Позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими та відповідно підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. ч. 2, 4 ст. 94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. У справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 71, 94, 105, 160-163, 167, 254 КАС України, адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Київської міської клінічної лікарні № 15 Подільського району (04080, м. Київ, вул. Фрунзе, 107, ідент. код 26199074, р/р 35422002001000 в УДК м. Києва, МФО 820019) в доход Державного бюджету України (р/р 31119106700008, банк ГУ ДКУ в м. Києві, МФО 820019, код ЄДРПОУ 26077939, одержувач УДК у Подільському районі міста Києва, код бюджетної класифікації 21081100, символ звітності 106) штраф у сумі 170 грн. (сто сімдесят гривень).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя К.С. Винокуров
Дата складення та підписання постанови в повному обсязі 11.09.2008.