
Справа № 308/4298/19
1-кс/308/1541/21
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 квітня 2021 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., за участю секретаря судового засідання Химинець О.Я. розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, клопотання слідчого, відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області лейтенанта поліції Бабинець С.М., погоджене прокурором, у кримінальному провадженні №12018070040000982 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.04.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 358, ч. 2 ст. 191, ч. 3 ст. 171, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367, ч. 4 ст. 191 КК України, про продовження строків досудового розслідування,-
ВСТАНОВИВ:
Слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області лейтенант поліції Бабинець С.М., звернувся до слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області із клопотанням, погоджене прокурором у кримінальному провадженні №12018070040000982 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.04.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 358, ч. 2 ст. 191, ч. 3 ст. 171, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367, ч. 4 ст. 191 КК України, про продовження строків досудового розслідування.
Клопотання мотивовано тим, що: 23 квітня 2018 слідчим відділом Мукачівського ВП ГУНП в Закарпатській області розпочато досудове розслідування за фактом підроблення офіційних документів посадовими особами управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівського міської ради, за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 358, ч. 2 ст. 191, ч. 3 ст. 171,ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367, ч. 4 ст. 191 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018070040000982.
Як вказано у клопотанні, підставою для початку досудового розслідування та внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань стало колективне звернення ГО «Єдність краю».
Слідчий зазначає, що як встановлено досудовим розслідуванням: 13 квітня 2018 року до чергової частини Мукачівського ВП ГУНП в Закарпатській області надійшли матеріали колективного звернення ГО «Єдність краю», про те, що при отримані 508 ( п`ятсот восьми) громадянами м. Мукачево допомоги на лікування відповідно до Програми «Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців» на 2017 рік, затвердженою рішенням 21 сесії 7-го скликання Мукачівської міської ради № 461 від 15.12.2016 року, допускається порушення, зокрема і в числі перевірки достовірності наданих декларацій про майновий стан громадян та відомостей наявних у актах обстеження матеріально-побутових умов.
Крім цього, у клопотанні вказано, що 06.03.2018 Мукачівською місцевою прокуратурою розпочато досудове розслідування за фактом привласнення чужого майна шляхом зловживання службовими особами управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради своїм службовим становищем, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 191 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019071040000012.
Підставою для початку досудового розслідування та внесення відповідних відомостей до ЄРДР стала заява гр. ОСОБА_1 .
Слідчий зазначає, що як встановлено досудовим розслідуванням: в період 2017 року службові особи управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради розтратили бюджетні кошти, які були виділені для фінансування малозабезпечених осіб, осіб з інвалідністю, людей похилого віку, інших громадян, які опинилися в складних життєвих ситуаціях відповідно до Програми «Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців» на 2017 рік затвердженої Рішенням № 461 від 15.12.2016 року сесії 7-го скликання Мукачівської міської ради.
Як вказано у клопотанні:18 квітня 2019 року прокурором Мукачівської місцевої прокуратури Горват А.А. кримінальне провадження №120180700400000982 від 23.04.2018 року, об`єднане із кримінальним провадженням №42019071040000012 від 07.03.2019 року і об`єднане кримінальне провадження присвоєно №120180700400000982.
Слідчий зазначає, що кримінальні провадження об`єднані оскільки в ході досудового розслідування встановлені підстави вважати, що дані злочини вчинені однією особою ( особами).
Разом із тим, у клопотанні вказано, що 02.04.2019 постановою заступника прокуратури Закарпатської області Василенко О.Ю. досудове розслідування вказаного злочину доручено здійснювати слідчому управління ГУНП в Закарпатській області.
При цьому слідчий вказує, що у ході проведення досудового розслідування по вказаному злочину встановлено, що відповідно до акту планової ревізії № 13-0719/92 від 25.03.2019 року фінансово-господарської діяльності Управління праці та соціального захисту населення Мукачівської міської ради виявлено ряд порушень фінансової дисципліни на загальну суму 2261265,65 гривень, з них: таких, що призвели до шкоди ( збитків), на суму 942943,31 гривень, таких що призвели до витрат на суму 1057928 гривень та інших порушень на суму 260394,3 гривень.
Зокрема такі порушення виявлені:
під час нарахування та виплати з міського бюджету грошових коштів мешканцям міста Мукачево на лікування відповідно до Програми « Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців» на 2017 рік та « Програми щодо надання матеріальної допомоги у 2018-2020 роках, затвердженої рішенням 33 сесії 7 скликання Мукачівської міської ради від 30.11.2017 № 887 із змінами»;
під час нарахування та виплат з державного бюджету грошових коштів 49 громадян міста Мукачево, відповідно до постанови КМУ « Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян» від 26.07.1996 року № 832, які як встановлено в ході ревізії перебували за межами території України та не могли здійснювати функції догляду за інвалідами 1 групи та престарілими, які досягли 80-річного віку по місцю їх постійного проживання.
У клопотанні вказано, що в ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження проведені наступні слідчі дії, а саме: проведено тимчасовий доступ до документів, а саме оригіналів декларацій про майновий стан та актів обстеження матеріально-побутових умов осіб, яким надавалася допомога на лікування відповідно до Програми « Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців на 2017 рік»;надано запит та отримано відповідь з відділу обліку та моніторингу інформації місця проживання ГУДМС України в Закарпатській області громадян, які відповідно до Програми « Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців» на 2017 рік отримали матеріальну допомогу; надано запит та отримано відповідь з Центру надання адміністративних послуг про постановку та зняття з реєстрації громадян по місту Мукачево; надано запит до департаменту охорони здоров`я Закарпатської ОДА з метою отримання інформації про підстави отримання допомоги мукачівцям в кількості 480 громадян відповідно до Програми « Додаткового соціально-медичного захисту мукачіцвців» на 2017 рік; 05.09.2018 року у відповідності до положення п. 10 ч.2 ст. 36, ст. ст. 40, 110 КПК України ст. ст. 10, 11 ЗУ « Про основні засади здійснення державного фінансового контролю України» від 16.10.2012 року надано лист в Управління Західного офісу Державної аудиторської служби України в Закарпатській області про проведення планової перевірки УПСЗН виконавчого комітету Мукачівської міської ради, з метою встановлення законності здійснення нарахування та витрат допомоги на лікування згідно Програми « Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців» за 2017 рік; 13.11.2018 року допитано в якості свідка ОСОБА_2 ; 13.09.2018 року допитано в якості свідка наступних громадян: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 ; 28.05.2019 року призначено комісійну судово-економічну експертизу; 11.09.2019 отримано тимчасовий доступ до особових справ громадян; 20.12.2019 року отримано тимчасовий доступ до документів з Мукачівського УДКС в Закарпатській області; 29.05.2020 року отримано висновки судово-економічних експертиз з Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Закарпатського відділення. Згідно якого виявлені відповідно до акту планової ревізії № 13-07-19/92 від 25.03.2019 року фінансово-господарської діяльності Управління праці та соціального захисту населення Мукачівської міської ради необґрунтовані витрати, як відшкодування витрат на лікування; Проведено допити в якості свідків громадян, яким було відмовлено у надані грошових коштів на дороговартісне лікування відповідно до Програми « Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців на 2017 рік»; допитано працівників управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради.
22 жовтня 2019 року слідчим суддею Ужгородського міськрайонного суду Фазикош О.В. винесена ухвала про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 358, ч.2 ст. 191,ч. 3 ст. 171, ч. 2 ст. 367, ч. 4 ст. 191 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудового розслідування та об`єднанні за №120180700400000982 від 23.04.2018 року, до 23.10.2020 року, однак до вказаного терміну достатніх доказів для повідомлення особам про підозру у вчиненні вказаного злочину не здобуто.
20 жовтня 2020 року слідчим суддею Ужгородського міськрайонного суду Фазикош О.В. винесена ухвала про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 358, ч.2 ст. 191,ч. 3 ст. 171, ч. 2 ст. 367, ч. 4 ст. 191 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудового розслідування та об`єднанні за №120180700400000982 від 23.04.2018 року, до 23.04.2021 року, однак до вказаного терміну достатніх доказів для повідомлення особам про підозру у вчиненні вказаного злочину не здобуто.
Слідчий зазначає, що на даний час завершення досудового розслідування неможливо за необхідності проведення слідчих ( розшукових) та процесуальних дій.
Окрім того у клопотанні вказано, що з метою виконання завдань кримінального провадження, зокрема шляхом забезпечення повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засудженим, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, є обґрунтована необхідність у продовженні строку досудового розслідування, для проведення ряду слідчих та процесуальних дій, зокрема: допитати в якості свідків 480 громадян, які отримали матеріальну допомогу згідно програм « Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців» на 2017 рік, з метою встановлення підстав звернення для отримання допомоги, місця проживання та його зміна у період з 2015-2018 рік та інше; допитати в якості свідка бухгалтера Управління праці та соціального захисту населення, з приводу нарахування матеріальної допомоги мешканцям міста Мукачево; скерувати запит до Управління праці та соціального захисту населення міста Мукачево для отримання копій журналів вхідної кореспонденції із зображенням вхідних номерів заяв про надання допомоги 17 особам; допитати в якості свідків громадян, які звертались до Управління праці та соціального захисту Мукачівської міської ради за допомогою на дорого вартісне лікування, але їм було відмовлено.
Як вказано у клопотанні, результати проведення вищеописаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, мають значення для досудового розслідування та можуть бути використані як докази обставин вчинення службовими особами Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради, вищеописаних злочинів, передбачених ч. 1 ст. 358, ч. 2 ст. 191, ч. 3 ст. 171, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367, ч. 4 ст. 191 КК України.
При обґрунтуванні клопотання, слідчий посилається на положення абзацу другого частини першої статті 219, ч.1 ст. 294, ч.2 статті 219, ч. 1 ст. 295, ч.ч. 1,2 ст. 91 частиною, 1 статті 92 КПК України.
У клопотанні вказано , що враховуючи те, що злочини, передбачені ч. 1 ст. 358, ч. 2 ст. 191, ч. 3 ст. 171, ч. 2 ст. 366, ч. 367, ч. 4, ст. 191 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудового розслідування та об`єднані за №12018070040000982 від 23.04.2018 року спливає 23.04.2021 року, що викликає необхідність у продовженні даного строку ще на 6 місяців.
Беручи до уваги викладене та те, що 23 жовтня 2020 року закінчується вісімнадцятимісячний строк досудового розслідування по кримінальному провадженню, а в межах встановленого абз. 2 ч.1 ст. 219 КПК України строку, через складність провадження неможливо винести кінцеве рішення у встановленні кримінальним процесуальним кодексом строки, у зв`язку з цим існує необхідність продовження строку досудового розслідування до дванадцяти місяців, а тому керуючись ст. ст. 40, 110, 219, 294, 295 -1 КПК України, слідчий просить слідчого суддю: продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018070040000982 від 23.04.2018 року, який фактично закінчується 23.04.2021, до шести місяців, тобто до 23 жовтня 2021 р.
Слідчий на розгляд клопотання не з`явився, подав заяву в якій просила розгляд клопотання проводити за її відсутності.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно до ст.2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно ч.1 ст.28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки. Відповідно до ч.1 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження. Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; 2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; 3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Згідно частини 1 статті 295-1 КПК України у випадках, передбачених ст.294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Під час розгляду клопотання встановлено, що відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області проводиться досудове розслідування кримінальному провадженні №12018070040000982 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.04.2020 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 358, ч. 2 ст. 191, ч. 3 ст. 171, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367, ч. 4 ст. 191 КК України.
Відповідно до ч.3, 4, 5 статті 115 КПК України при обчисленні строку днями строк закінчується о двадцять четвертій годині останнього дня строку. При обчисленні строків місяцями строк закінчується у відповідне число останнього місяця. Якщо закінчення строку, який обчислюється місяцями, припадає на той місяць, який не має відповідного числа, то строк закінчується в останній день цього місяця. При обчисленні строків днями та місяцями не береться до уваги той день, від якого починається строк, за винятком строків тримання під вартою, проведення стаціонарної психіатричної експертизи, до яких зараховується неробочий час та які обчислюються з моменту фактичного затримання, взяття під варту чи поміщення до відповідного медичного закладу.
Як встановлено із матеріалів клопотання у рамках даного кримінального провадження на час звернення слідчого із даним клопотанням здійснено наступне:
проведено тимчасовий доступ до документів, а саме оригіналів декларацій про майновий стан та актів обстеження матеріально-побутових умов осіб, яким надавалася допомога на лікування відповідно до Програми « Додаткового соціально-медичного захисту Мукачівців на 2017 рік»;
надано запит та отримано відповідь з відділу обліку та моніторингу інформації місця проживання ГУДМС України в Закарпатській області громадян, які відповідно до Програми « Додаткового соціально-медичного захисту Мукачівців» на 2017 рік отримали матеріальну допомогу;
надано запит та отримано відповідь з Центру надання адміністративних послуг про постановку та зняття з реєстрації громадян по місту Мукачево;
надано запит до департаменту охорони здоров`я Закарпатської ОДА з метою отримання інформації про підстави отримання допомоги Мукачівцям в кількості 480 громадян відповідно до Програми « Додаткового соціально-медичного захисту ОСОБА_11 » на 2017 рік;
05.09.2018 року у відповідності до положення п. 10 ч.2 ст. 36, ст. ст. 40, 110 КПК України ст. ст. 10, 11 ЗУ « Про основні засади здійснення державного фінансового контролю України» від 16.10.2012 року надано лист в Управління Західного офісу Державної аудиторської служби України в Закарпатській області про проведення планової перевірки УПСЗН виконавчого комітету Мукачівської міської ради, з метою встановлення законності здійснення нарахування та витрат допомоги на лікування згідно Програми «Додаткового соціально-медичногозахисту Мукачівців» за 2017 рік;
13.11.2018 року допитано в якості свідка ОСОБА_2 ;
13.09.2018 року допитано в якості свідка наступних громадян: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10
28.05.2019 року призначено комісійну судово-економічну експертизу;
11.09.2020отримано тимчасовий доступ до особових справ громадян;
20.12.2020 року отримано тимчасовий доступ до документів з Мукачівського УДКС в Закарпатській області;
29.05.2020 року отримано висновки судово-економічних експертиз з Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Закарпатського відділення. Згідно якого виявлені відповідно до акту планової ревізії № 13-07-19/92 від 25.03.2019 року фінансово-господарської діяльності Управління праці та соціального захисту населення Мукачівської міської ради необґрунтовані витрати, як відшкодування витрат на лікування.
проведено допити в якості свідків громадян, яким було відмовлено у надані грошових коштів на дороговартісне лікування відповідно до Програми «Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців на 2017 рік»;
допитано працівників управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Мукачівської міської ради.
22 жовтня 2019 року слідчим суддею Ужгородського міськрайонного суду Фазикош О.В. винесена ухвала про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 358, ч.2 ст. 191,ч. 3 ст. 171, ч. 2 ст. 367, ч. 4 ст. 191 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудового розслідування та об`єднанні за №120180700400000982 від 23.04.2018 року, до 23.10.2020 року, однак до вказаного терміну достатніх доказів для повідомлення особам про підозру у вчиненні вказаного злочину не здобуто.
20 жовтня 2020 року слідчим суддею Ужгородського міськрайонного суду Фазикош О.В. винесена ухвала про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні, розпочатому за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 358, ч.2 ст. 191,ч. 3 ст. 171, ч. 2 ст. 367, ч. 4 ст. 191 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудового розслідування та об`єднанні за №120180700400000982 від 23.04.2018 року, до 23.04.2021 року.
Разом із тим завершити досудове розслідування даного кримінального провадження не надається можливим, у зв`язку із необхідністю проведення ряду слідчих та процесуальних дій, зокрема:
допитати в якості свідків 480 громадян, які отримали матеріальну допомогу згідно програм « Додаткового соціально-медичного захисту мукачівців» на 2017 рік, з метою встановлення підстав звернення для отримання допомоги, місця проживання та його зміна у період з 2015-2018 рік та інше;
допитати в якості свідка бухгалтера Управління праці та соціального захисту населення, з приводу нарахування матеріальної допомоги мешканцям міста Мукачево;
скерувати запит до Управління праці та соціального захисту населення міста Мукачево для отримання копій журналів вхідної кореспонденції із зображенням вхідних номерів заяв про надання допомоги 17 особам.
допитати в якості свідків громадян, які звертались до Управління праці та соціального захисту Мукачівської міської ради за допомогою на дорого вартісне лікування, але їм було відмовлено.
З матеріалів клопотання встановлено, що строк досудового розслідування закінчується 14.04.2021, однак вчинити зазначені слідчі дії у вказаний строк не надається можливим у зв`язку із об`єктивними обставинами.
З матеріалів клопотання вбачається, що на час звернення слідчого із даним клопотанням, жодній особі не повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
З огляду на викладене, слідчий суддя вважає доведеним, що завершити досудове розслідування без проведення слідчих дій, на які вказано у клопотанні, а також тих, потреба у яких виникне вході проведення досудового розслідування, оскільки це призведе до невиконання завдань кримінально-процесуального законодавства, зокрема захисту особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорони прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Зазначені процесуальні та слідчі дії, які необхідно провести, а також встановлення кола осіб причетних до вчинення даного кримінального правопорушення, мають суттєве значення для судового розгляду, оскільки спрямовані на здобуття доказів, які в подальшому дадуть змогу стороні обвинувачення, захисту та суду повно та об`єктивно дослідити обставини вчинених злочинів, та відповідно прийняти законне, обґрунтоване кінцеве рішення.
Таким чином, слідчий суддя вважає, що матеріалами клопотання доведено наступне: результати слідчих та інших процесуальних дій, які ще необхідно провести в рамках даного кримінального провадження, мають важливе значення для досудового розслідування; завершити досудове розслідування неможливо без здійснення відповідних, вказаних вище слідчих дій в даному кримінальному провадженні.
Відповідно до ч.2 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо нетяжкого злочину; 2) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до ч.4 ст. 294 КПК України строк досудового розслідування злочину може бути продовжений до трьох місяців, якщо його неможливо закінчити внаслідок складності провадження, до шести місяців - внаслідок особливої складності провадження, до дванадцяти місяців - внаслідок виняткової складності провадження.
Вчинення кримінальних правопорушень передбачених:
ч.1 ст. 358 КК України, караються штрафом до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
ч.2 ст. 191 КК України, карається обмеженням волі на строк до п`яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
ч.3 ст. 171 КК України, караються штрафом від двохсот до п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п`яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
ч.3 ст. 366 КК України, караються позбавленням волі на строк від двох до п`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від двохсот п`ятдесяти до семисот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
ч.2 ст. 367 КК України, карається позбавленням волі на строк від двох до п`яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та зі штрафом від двохсот п`ятдесяти до семисот п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або без такого.
ч.4 ст.191 КК України, караються позбавленням волі на строк від п`яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Слідчий суддя констатує, що з урахуванням вказано, відповідно до ст. 12 КК України вказане діяння є тяжким злочином.
Слід зазначити, що згідно ч. 1 ст. 28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.
Разом з тим, з метою захисту прав та інтересів осіб, слід забезпечити ефективне розслідування для досягнення завдань кримінального провадження. Для завершення досудового розслідування, прийняття об`єктивного рішення у кримінальному провадженні, необхідно виконати значний обсяг процесуальних та слідчих дій.
При вирішенні питання щодо продовження строку досудового розслідування кримінального провадження, слідчий суддя враховує необхідність у проведенні зазначених слідчих та процесуальних дій, які мають доказове значення у кримінальному провадженні, встановлення осіб причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення.
Слідчий суддя вважає, що продовження строку досудового розслідування на шість місяців буде достатнім для встановлення усіх обставин кримінального провадження та для закінчення усіх слідчих та процесуальних дій, у рамках даного кримінального провадження.
З урахуванням викладеного, враховуючи ступінь тяжкості та складність провадження, того обсягу слідчих дій, які необхідно провести в ході досудового розслідування, та слідчий суддя вважає за доцільне клопотання слідчого задовольнити та продовжити строк досудового розслідування на 6 місяців.
Керуючись ст.ст.9,28,295-1,309 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого, відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Закарпатській області лейтенант поліції Бабинець С.М., погоджене прокурором, у кримінальному провадженні №12018070040000982 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 23.04.2018 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 358, ч. 2 ст. 191, ч. 3 ст. 171, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367, ч. 4 ст. 191 КК України, про продовження строків досудового розслідування – задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018070040000982 від 23.04.2018 року - на шість місяців, а саме до 23.10.2021 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду О.В.Фазикош