Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 квітня 2010 року Справа № 2а-894/10/0370 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Каленюк Ж.В.,
при секретарі Ковальчуку С.В.,
за участю представник позивача Ярошика Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Луцької обєднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємства "Гефест-Дизайн" про стягнення податкового боргу у сумі 14225 грн. 26 коп.,
ВСТАНОВИВ:
Луцька обєднана державна податкова інспекція (Луцька ОДПІ) звернулася з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Гефест-Дизайн" (ПП "Гефест-дизайн" про стягнення податкового боргу у сумі 14225 грн. 26 коп., в тому числі 3608 грн. 92 коп. з податку на додану вартість та 10616 грн. 34 коп. з податку на прибуток приватних підприємств.
Позовні вимоги обгрунтовує наступним.
Податковий борг з податку на прибуток підприємств виник внаслідок неповної сплати податкових зобовязань у сумі 8489,32 грн., визначених платником податку самостійно у деклараціях від 17.12.2008 р., 09.02.2009 р., 05.05.2009 р., 24.07.2009 р. та 05.11.2009 р., а також штрафних санкцій у сумі 2127,02 грн. та пені у сумі 512,32 грн., донарахованих податковим органом у зв'язку із несвоєчасною сплатою податку.
Податковий борг з податку на додану вартість також виник у зв'язку із несплатою податкових зобовязань у сумі 3400,47 грн., самостійно визначених відповідачем в деклараціяхвід 31.08.2009 р. та 17.09.2009 р., та штрафних санкцій у сумі 208,45 грн.
Вжиті заходи, спрямовані на погашення податкового боргу надіслання першої та другої податкових вимог, не дали результатів, а тому Луцькою ОДПІ прийнято рішення про стягнення боргу за рахунок активів платника податку. Позивач просить суд стягнути борг з активів відповідача.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив суд задовольнити їх у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не прибув повторно, хоча належним чином був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, причини неприбуття до суду не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності не заявив. Оскільки відповідно до статті128 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) повторне неприбуття в судове засідання відповідача, який не є субєктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, якщо від нього не надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності, не перешкоджає розгляду справи, тому справу розглянуто та вирішено за відсутності відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази у справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509-XII від 04.12.1990 року зі змінами та доповненнями, завданням державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів, а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
ПП "Гефест-Дизайн" є юридичною особою, зареєстрованою виконавчим комітетом Луцької міської ради Волинської області 02 березня 2006 року; підприємство взяте на облік як планик податків у Луцькій ОДПІ 03 березня 2006 року під номером 233, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (а.с.7), довідкою Луцької ОДПІ (а.с.25). Відповідач зареєстрований як платник податку на додану вартість згідно із свідоцтвом № 02612794, виданим платнику 21 квітня 2006 року (а.с.14).
ПП “Гефест-Дизайн" самостійно провело розрахунок з податку на прибуток у деклараціях від 17.12.2008 р. № 170912, від 09.02.2009 № 211025, від 05.05.2009 № 49427, від 24.07.2009 № 99180, від 05.11.2009 № 157445 (а.с. 15-18) та з податку на додану вартість у деклараціях від 17.08.2009 № 114012 та від 17.09.2009 № 123489 (а.с.10-13).
Відповідно до п.5.1. ст.5 Закону України від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ “Про порядок погашень зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі Закон № 2181-ІІІ) зобовязання, самостійно визначене платником податків, вважається узгодженим. При цьому згідно з пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181-ІІ платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання протягом 10 днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Відповідно до пп. 5.4.1 п.5.4 ст.5 Закону №2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визначається сумою податкового боргу платника податків.
Луцькою ОДПІ проведено перевірку дотримання граничних строків сплати ПП "Гефест-Дизайн" узгоджених податкових зобов'язань, за результатами яких складено акти від 24.03.2009, 20.07.2009 та 17.08.2009 року (а.с. 8, 20, 34) та зафіксовано факт несплати відповідачем податків у межах встановленого строку, що стало підставою винесення податкових повідомлень-рішень від 24.03.2009 № 0001521501/0, від 20.07.2009 № 0003981501/0, від 17.08.2009 №0005511601/0 (а.с.35, 21, 8 на звороті).
Розмір штрафу визначений пп.17.1.7 ст.17 Закону № 2181-ІІІ: у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу, при затримці від 31 до 90 днів включно, - у розмірі двадцяти відсотків, а при затримці, що є більшою 90 календарних днів, - у розмірі п'ятдесяти відсотків.
Згідно з п.17.3 ст.17 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” сплата (стягнення) штрафних санкцій прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум. Зазначені повідомлення-рішення відповідачем не оскаржені, а тому сума визначених податковим органом зобов'язань є узгодженою.
На підставі ст.16 Закону № 2181-ІІІ за несвоєчасну сплату податкового зобовязання з податку на прибуток підприємств Луцькою ОДПІ нараховано також пеню в сумі 512,32 грн.
Довідкою Луцької ОДПІ про наявність заборгованості по платежах до бюджету за ПП "Гефест - Дизайн" (а.с.5) та копіями облікової картки платника податків (а.с. 36-38) підтверджується податковий борг у сумі 14225 грн. 26 коп., в тому числі з податку на прибуток 106161 грн. 34 коп. (з них основний платіж - 8049 грн.42 коп. та 2127 грн. 02 коп. штрафних санкцій), з податку на додану вартість 3608 грн. 92 коп. ( з них - основний платіж 3400 грн. 47 коп. та 208 грн. 45 коп. штрафних санкцій).
Оскільки відповідачем податковий борг не сплачений, Луцькою ОДПІ вживалися заходи щодо його погашення шляхом надіслання податкових вимог від 13 січня 2009 року №1/54 (а.с.23) та від 16 лютого 2009 року (а.с.22). Вказані заходи не спричинили погашення податкового боргу, а тому Луцькою ОДПІ прийнято рішення № 27 від 13 червня 2009 року про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (а.с.24).
П.п. 1.7 ст. 1 Закону № 2181-ІІІ встановлено: активи платника податків - це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання. Згідно з п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 цього Закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно з п.11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції мають право звернутися до суду з позовом до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги Луцької ОДПІ про стягнення податкового боргу в сумі 14225 грн.26 коп. за рахунок активів відповідача є правомірними та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 11, ч. 3 ст. 160, ст.ст.162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольниити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства "Гефест-Дизайн" (ідентифікаційний код 34148314) в доход Державного бюджету України податковий борг у сумі 14225 (чотирнадцять тисяч двісті двадцять п'ять) грн. 26 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо заяву про апеляційне оскарження було подано, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений ст.186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Заява про апеляційне оскарження постанови подається позивачем протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі, тобто з 30 квітня 2010 року, а відповідачем - з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Головуючий Ж.В. Каленюк