доповідач 1 інстанції - Смішлива Т.В.
суддя-доповідач - Лях О.П.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2010 року справа №2а-1172/10/1270
приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Лях О.П.
суддів : Юрченко В.П., Горбенко К.П.
при секретарі Барбаш Л.О.
за участю :
представника відповідача Соболя К.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватного підприємства «Волат-Транс»
на постанову Луганського окружного адміністративного суду
від 21 січня 2010 року (в повному обсязі 25 січня 2010 року)
у адміністративній справі № 2а-1172/10/1270
за позовом Приватного підприємства «Волат-Транс»
до Територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області
про скасування постанови про застосування фінансових санкцій № 098249 від 26.11.2009,
В С Т А Н О В И Л А :
ПП «Волат - Транс»звернулось до Луганського окружного адміністративного суду з вищевказаним позовом до відповідача.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що ПП «Волат-Транс»є автотранспортним підприємством основним видом діяльності якого є міжнародні, міжміські та міські вантажні й пасажирські автоперевезення. Згідно ліцензії № 21Л від 09.08.2005 року.
18.11.2009 року ПП «Волат-Транс» на підставі укладеного з ТОВ «Шахта «Садова»договору 02/А-07 про надання транспортних послуг від 29.06.2007 року здійснював перевезення автомобілями вантажу (вугілля) ТОВ «Шахта «Садова»за маршрутом м. Кіровське Донецької області - м. Вахрушеве Луганської області. Перевезення здійснювалось автомобілем МАЗ 551605 державний номерний знак ВВ4208ВЕ, який належить на праві власності ПП «Волат-Транс».
Державними інспекторами територіального управління в Луганській області 18.11.2009 проведено рейдову перевірку вказаного транспортного засобу, за результатами якої складено акт перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 128953, а у подальшому Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції у Луганській області прийнято постанову № 098249 від 26.11.2009 про застосування до ПП «Волат-транс»фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Позивач вважав вказану постанову відповідача безпідставною, а тому просив суд скасувати постанову Територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області № 098249 від 26.11.2009 про застосування до ПП «Волат-транс»фінансових санкцій в сумі 1700,00 грн.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 21 січня 2010 року у справі № 2а-1172/10/1270 в адміністративному позові відмовлено.
В апеляційній скарзі позивач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права просить скасувати рішення суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким задовольнити його позовні вимоги в повному обсязі.
Позивач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце апеляційного розгляду був повідомлений належним чином, надіслав клопотання про розгляд справи без участі його представника.
Представник відповідача наполягав на залишенні апеляційної скарги позивача без задоволення, а судового рішення першої інстанції без змін.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді - доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права приходить до наступного.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено наступне.
Приватне підприємство «Волат - Транс»є юридичною особою, зареєстроване виконавчим комітетом Алчевської міської ради 17.06.2005 за № 13841200000000596, код 33587983 (арк. спр. 8).
ПП «Волат-Транс»здійснює надання послуг з внутрішніх перевезень вантажів на підставі ліцензії АБ № 224104, виданої 10.08.2005 зі строком дії з 10.08.2005 року до 09.08.2010 року (арк. спр. 12).
Як вбачається з матеріалів справи, в ході проведення, 18.11.2009 рейдової перевірки транспортного засобу марки «МАЗ-551605»державний номерний знак ВВ 4208 ВЕ, який належить ПП «Волат-транс», що здійснював перевезення вантажу (вугілля 18 тон), під керуванням водія ОСОБА_4, державним інспектором Територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганській області виявлено порушення законодавства про автомобільний транспорт, а саме: при перевезенні вантажу, у водія відсутня ліцензійна картка
На підстави акта рейдової перевірки 26.11.2009 року начальником територіального управління Головавтотрансінспекції у Луганської області прийнято постанову № 098249 про застосування до ПП «Волат-Транс»фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачено абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»(арк. спр. 19)
З Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування директор ПП «Волат-транс»ознайомлений (арк. спр. 32).
Згідно довідки Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Луганській області від 13.01.2010 № 98 ПП «Волат-транс»за оформленням ліцензійної картки на автомобіль марки «МАЗ-551605», державний номерний знак ВВ 4208 ВЕ, який є власністю позивача з 25.04.2008, у відділ ліцензування не зверталось.
Державний контроль за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів законодавчо регульованої сфери, що визначають організацію перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, видачу відповідно до законодавства ліцензій на право провадження господарської діяльності щодо надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та контроль ліцензійних умов здійснює урядовий орган державного управління з питань контролю на автомобільному транспорті відповідно до ст. 6 Закону № 2344.
У відповідності до ст. 5 зазначеного Закону основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.
Головавтотрансінспекція та її територіальні органи здійснюють проведення державної політики і державний контроль в цій галузі правовідносин згідно із Законом №2344 та Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, який затверджений постановою Кабінету міністрів України № 1567 від 08.11.2006 р. (далі за текстом Порядок).
Згідно із статтею 6 Закону № 2344 державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Пунктом 15 Порядку встановлено, що під час проведення рейдової перевірки (безпосередньо перевірки автотранспортних засобів, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів та вантажів) перевіряється, зокрема, наявність визначених статтями 39 і 48 Закону № 2344 документів, на підставі яких здійснюється перевезення автомобільним транспортом.
Відповідно до п. 21 Порядку у разі виявлення в ході перевірки автотранспортного засобу порушення законодавства про транспорт, відповідальність за які передбачена Законом України «Про автомобільний транспорт», посадовими особами, що провели перевірку, складається акт за формою, передбаченою цим Порядком, в якому зазначаються виявлені порушення.
Згідно з п. 25 Порядку, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцем знаходження субєкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи субєкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення. За наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій, яка оформлюється згідно з додатком № 5 до Порядку.
Як передбачено абз. 2 ч. 1 ст. 60 Закону № 2344 за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 і 48 цього Закону у вигляді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно ст. 48 Закону № 2344 у водія, який здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, повинні бути документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення, а саме - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно до п. п. 1.8. Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі), затверджених Наказом Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства транспорту України від 18.12.2003 № 136/985, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 30.12.2003 за № 1259/8580, на кожен автомобільний транспортний засіб до ліцензій з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування (крім надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі) додаються ліцензійні картки на термін дії ліцензії.
Враховуючи наведене, колегія суддів, погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідач діяв відповідно до норм чинного законодавства, фінансова санкція застосована в межах, визначених Законом № 2344, уповноваженою на те особою. Відсутність передбаченої законодавством ліцензійної картки свідчить про факт неналежного оформлення позивачем документів, визначених ст. 48 Закону № 2344.
А тому, колегія суддів вважає, що судове рішення першої інстанції не може бути скасовано чи змінено з підстав, що наведені в апеляційній скарзі, судом першої інстанції ретельно перевірено доводи сторін, дано їм правильну оцінку, доводами апеляційної скарги висновки, викладені в судовому рішенні, не спростовуються, підстави для скасування постановленого у справі судового рішення відсутні.
Керуючись статтями 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія судів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Приватного підприємства «Волат-Транс»залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 21 січня 2010 року у справі № 2а-1172/10/1270 залишити без змін.
Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
В повному обсязі ухвалу складено 21 травня 2010 року.
Головуючий
Судді