Єдиний державний реєстр судових рішень
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"22" квітня 2010 р. м. КиївК-13470/07
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
ГоловуючогоСтепашка О.І.
СуддівКонюшка К.В.
Голубєвої Г.К.
Карася О.В.
Ланченко Л.В.
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Леман-Україна»
на ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 15.05.2007
та касаційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Донецьку
на постанову Господарського суду Донецької області від 06.03.2007
та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 15.05.2007
у справі №41/91а
за позовомТовариства з обмеженою відповідальністю «Леман-Україна»
доСпеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку
провизнання недійсним податкового повідомлення-рішення
ВСТАНОВИВ:
Товариства з обмеженою відповідальністю «Леман-Україна»(далі по тексту позивач, ТОВ «Леман-Україна») звернулось до Господарського суду Донецької області з позовом до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку (далі по текстувідповідач, СДПІ по роботі з ВПП у м. Донецьку) про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 28.12.2006 №0002900823/0/37365/10/15-16-23/5.
Постановою Господарського суду Донецької області від 06.03.2007 позов задоволено.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 15.05.2007 скасовано постанову Господарського суду Донецької області від 06.03.2007 та прийнято нове рішення, яким позов задоволено частково. Податкове повідомлення-рішення від 28.12.2006 №0002900823/0/37365/10/15-16-23/5 визнано частково недійсним і вказано суму завищення бюджетного відшкодування на 861 грн. В іншій частині позову відмовлено.
В касаційній скарзі СДПІ по роботі з ВПП у м. Донецьку просить скасувати постанову Господарського суду Донецької області від 06.03.2007 та ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 15.05.2007 і прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову, посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права.
В касаційній скарзі ТОВ «Леман-Україна»просить скасувати ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 15.05.2007 в частині відмови у позові та залишити в силі рішення суду першої інстанції, посилаючись на порушення судом апеляційної інстанції норм матеріального та процесуального права.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що відповідачем було проведено позапланову виїзну перевірку позивача з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість за вересень 2006 року, за результатами якої складено акт перевірки від 19.12.2006 №323/15-1623/5/32036829.
В акті перевірки зазначено порушення позивачем підпункту 7.2.1 «д», «в»пункту 7.2, підпункту 7.4.5 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме завищення суми бюджетного відшкодування за вересень 2006 року в сумі 1367 грн.
Дане порушення полягає у завищенні податкового кредиту серпня 2006 року, який приймає участь у формуванні суми, заявленої до відшкодування по декларації за вересень 2006 року, через включення до податкового кредиту податку на додану вартість по податкових накладних, оформлених з порушенням встановленого порядку на загальну суму податку на додану вартість 1366,83 грн.
На підставі висновків акта перевірки відповідачем винесено податкове повідомлення-рішення від 28.12.2006 №0002900823/0/37365/10/15-16-23/5, яким позивачу було зменшено суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість за вересень 2006 року у розмірі 1367 грн.
Відповідно до підпункту 7.2.6 пункту 7.2 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту. Цим же Законом передбачені конкретні вимоги щодо змісту податкових накладних, точне заповнення граф накладних і всіх необхідних реквізитів.
Як встановлено судом апеляційної інстанції, відповідачем встановлені такі накладні, в яких дійсно не витримані вимоги Закону до податкових накладних, а саме: не вказане місто розташування продавця товарів - це податкові накладні ЗАТ «Стройіндустрія»від 03.08.2006 № 270 податок на додану вартість на суму 227 грн., від 03.08.2006 № 271 податок на додану вартість на суму 195 грн., від 03.08.2006 № 272 податок на додану вартість на суму 84 грн.
Зазначені податкові накладні не відповідають вимогам Закону України «Про податок на додану вартість»і тому сума податкового кредиту на загальну суму сплаченого податку на додану вартість по ним в сумі 506 грн., повинна бути зменшена на цю ж суму.
Суд апеляційної інстанції вірно зазначив, що саме з цих підстав податкове повідомлення-рішення може бути визнано недійсним тільки в частині завищення податкового кредиту на суму 861 грн.
Що стосується інших податкових накладних, в яких є деякі технічні недоліки, то суд апеляційної інстанції правомірно визнав їх не суттєвими та такими, які не перешкоджали врахувати їх при формуванні податкового кредиту.
Технічні недоліки не вплинули на дійсність та правомірність цих накладних. Законом України «Про податок на додану вартість»передбачено, що до складу валових витрат по сплаті податку на додану вартість не включаються платежі, якщо взагалі відсутня податкова накладна і коли податкова накладна видана не платником податків. Таких фактів судом апеляційної інстанції не встановлено.
Крім того, відповідач отримав по цим накладним для підтвердження платежу податку, документи податкового обліку, в яких відображені зобовязання контрагентів, оплата податку покупцем.
Підстав для висновку про завищення ТОВ «Леман-Україна»податкового кредиту по всім податковим накладним відсутні.
Колегія суддів погоджується з судом апеляційної інстанції, що висновки суду першої інстанції щодо встановлення правомірності зарахування податкових накладних на суму 506 грн., не відповідає обставинам справи.
Враховуючи викладене, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про те, що судом апеляційної інстанції належним чином зясовано обставини справи та дано їм відповідну правову оцінку. Порушень норм матеріального чи процесуального права, які могли призвести до зміни чи скасування ухвали Донецького апеляційного адміністративного суду від 15.05.2007 не встановлено.
На підставі викладеного, керуючись статтями 220-1, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
Касаційні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Леман-Україна»та Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у місті Донецьку відхилити.
Ухвалу Донецького апеляційного адміністративного суду від 15.05.2007 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та не підлягає оскарженню, крім як з підстав, в порядку та строки, передбаченими статтею 237 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий(підпис)О.І. Степашко Судді(підпис)К.В. Конюшко (підпис)Г.К. Голубєва (підпис)О.В. Карась (підпис)Л.В. Ланченко З оригіналом згідно Відповідальний секретарІ.Ю. Гончарук