Постанова № 9619367, 08.04.2010, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.04.2010
Номер справи
1698/10/2070
Номер документу
9619367
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

08 квітня 2010 р. № 2-а- 1698/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бартош Н.С.

за участю секретаря судового засідання Кіт С.В.,

за участю представника позивача Компанійця С.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом

Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кераммода»про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Червонозаводському районі м. Харкова звернулася до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кераммода» про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кераммода» до державного бюджету заборгованість у розмірі 825,00 грн., обґрунтовуючи позовні вимоги наступним.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Кераммода» знаходить на обліку у Державній податковій інспекції у Червонозаводському районі м. Харкова.

В порушення вимог чинного законодавства відповідачем не надано до Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі м. Харкова декларації з ПДВ за листопад 2008 року, січень, лютий, березень 2009 року.

Платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку (п.п.17.1.1. п.17.1. ст.17 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”).

В ході проведення перевірки з питання своєчасного надання податкової звітності було встановлено порушення викладених вище приписів діючого законодавства. Зазначене порушення оформлено актом про результати невиїзної документальної перевірки неподання податкової звітності по ПДВ №2518/15-214 від 19 травня 2009 року.

На підставі зазначених матеріалів ДПІ були прийняті наступні рішення по ПДВ: податкове повідомлення-рішення №0003141520/0 від 26 травня 2009 року - 850,00 грн., з рахуванням переплати, що малась у платника, заборгованість складає 825 грн. Таким чином, загальна сума заборгованості складає 825,00 грн.

Представник позивача - Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі м. Харкова Компаніець С.О. у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив позов задовольнити.

Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Кераммода» - в судове засідання не з'явився, про день, час і місце судового засідання повідомлявся судовою повісткою за місцезнаходженням згідно Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, заперечень та клопотань суду не надав.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Кераммода» зареєстровано Виконавчим комітетом Харківської міської ради 14 березня 2006 року, про що видано свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Кераммода» з 17 березня 2006 року перебуває на обліку як платник податків у Державній податковій інспекції у Червонозаводському районі м. Харкова, що підтверджено довідкою про взяття на облік платника податків від 17 березня 2006 року № 212.

Державною податковою інспекцією у Червонозаводському районі м. Харкова була проведена невиїзна документальна перевірка Товариство з обмеженою відповідальністю «Кераммода» з питання неподання податкової звітності по податку на додану вартість за листопад, грудень 2008 року, січень, лютий, березень 2009 року, за результатами якої складено акт № 2518/15-214 від 19 травня 2009 року.

В ході перевірки було встановлено та відображено в акті перевірки факти неподання декларацій з податку на додану вартість за листопад, грудень 2008 року, січень, лютий, березень 2009 року з граничним терміном подання за листопад 2008 року 22 грудня 2008 року, за грудень 2008 року 20 січня 2009 року, за січень 2009 року 20 лютого 2009 року, за лютий 2009 року 20 березня 2009 року, за березень 2009 року 20 квітня 2009 року. Зазначене неподання податкової звітності є порушенням п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

На підставі акту перевірки, Державною податковою інспекцією у Червонозаводському районі м. Харкова винесено податкове повідомлення-рішення № 000314520/0 від 26 травня 2009 року, за яким до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кераммода» застосовано штрафну (фінансову) санкцію в сумі 850,00 грн. за неподання податкових декларацій, яке було отримано відповідачем 02 червня 2009 року.

Зазначене податкове повідомлення-рішення було направлено відповідачу, але повернулося без вручення, оскільки за вказаною адресою фірми не існує.

Як встановлено з матеріалів справи, у відповідача рахувалася переплата, з урахуванням якої, сума заборгованості за штрафними (фінансовими) санкціями становить 825,00 грн.

У звязку з несплатою визначеної податковим органом суми штрафної (фінансової) санкції Державною податковою інспекцією у Червонозаводському районі м. Харкова винесено першу податкову вимогу про сплату боргу №1/567 від 15 червня 2009 року та 16 липня 2009 року винесено другу податкову вимогу № 2/727.

Зазначені податкові вимоги були направлені відповідачу поштою, але не були вручені, про що складені акти № 213 від 22 червня 2009 року та № 331 від 22 липня 2009 року.

Відповідно до п. п. 1,11 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року № 1251-ХІІ платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до пп. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до абз. 3 пп. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Відповідно до абз. 1 п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п. п. 6.2.2. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу.

Відповідно до п.п. 6.2.3. п.6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до абз. 1,2,3 п.п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.

Відповідно до абз. 1 п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.

Таким чином, суд приходить до висновку, що штрафні (фінансові) санкції за неподання податкових декларацій з податку на додану вартість були застосовані позивачем в порядку та розмірах, визначених діючим законодавством, в межах повноважень контролюючого органу, є узгодженими та підлягають стягненню з відповідача у звязку з їх несплатою у встановлений законом строк.

Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04 грудня 1990 року № 509-ХІІ, ст. 67 Конституції України, преамбули та ст. ст. 1, 4, 5, 6, 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року № 2181-ІІІ, ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року № 1251-ХІІ, ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Червонозаводському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кераммода» про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кераммода» (61030, м. Харків, вул. Саратівська,44, код 34015397) заборгованість перед бюджетом у розмірі 825.00 (вісімсот двадцять пять) гривень 00 копійок шляхом перерахування вказаної суми на розрахунковий рахунок № 34129999700011 УДК Червонозаводського району, код 24134627 банк ГУ ДКУ в Харківській області, МФО 851011.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в десятиденний строк з дня складання постанови в повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, з одночасної подачею її копії до суду апеляційної інстанції, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження чи апеляційної скарги.

Повний текст постанови виготовлено 13 квітня 2010 року.

СуддяБартош Н.С.