Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 травня 2010 року Справа № 2а-1982/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
судді Ципко О.В.,
при секретарі Лященко М.С.,
за участю сторін
представника позивача: Лисак О.С.,
представника відповідача: не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Свердловську Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія «Укрбудмонтаж» про стягнення податкового боргу по податку на додану вартість,-
В С Т А Н О В И В:
18 березня 2010 року позивач звернувся до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія «Укрбудмонтаж» про стягнення податкового боргу по податку на додану вартість в сумі 1146 грн.
В обґрунтування позову вказав, що відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Свердловської міської ради 29.07.2005 за № 13911020000000451.
За період з 30.07.2009 по 22.02.2010 в особовому рахунку підприємства були нараховані та є несплаченими суми податкового боргу по податку на додану вартість в розмірі 1146 грн.
Недоїмка по податку на додану вартість в розмірі 296 грн. за самостійно визначеними платником податку зобовязаннями підтверджена податковими деклараціями по податку на додану вартість № 17615 від 20.07.2009 на суму 295 грн., з урахуванням часткової сплати заборгованості та № 20787 від 19.08.2009 на суму 1 грн.
За несвоєчасну сплату податку на додану вартість ДПІ у м. Свердловську Луганської області були винесені податкові повідомлення рішення: № 0000991640/0 від 08.10.2009 на суму 170 грн., № 0001161640/0 від 30.11.2009 на суму 340 грн., № 0000091640/0 від 03.02.2010 на суму 340 грн. Зазначені рішення відповідачем не оскаржувалися.
На погашення відповідачем боргу, ДПІ у м. Свердловську Луганської області вживалися заходи щодо його погашення, а саме, були винесені перша податкова вимога № 1/116 від 04.08.2009 та друга податкова вимога № 2/184 від 18.0.2009. У звязку з не находженням відповідача за юридичною адресою, податкові вимоги були вивішені на дошці податкових оголошень.
Просить суд звернути стягнення на активи відповідача в рахунок погашення податкового боргу в сумі 1146 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, надавши пояснення аналогічні позовній заяві, просив позов задовольнити.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, був повідомлений належним чином, причини неявки суду не доповів.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, перевіривши матеріали справи, прийшов до наступного.
Згідно свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія «Укрбудмонтаж» зареєстровано виконавчим комітетом Свердловської міської ради Луганської області 29.07.2005 за № 1391 102 0000 000451 (а.с. 6).
Згідно довідки з ЄДРПОУ № 068957 Товариство з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія «Укрбудмонтаж» має правовий статус субєкта юридичної особи.
Згідно довідки ДПІ у м. Свердловську Луганської області відповідач перебуває на податковому обліку у ДПІ у м. Свердловську Луганської області (а.с. 9).
Згідно податкової декларації з податку на додану вартість № 17615 від 20.07.2009 сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду складає 644 грн.
Згідно податкової декларації з податку на додану вартість № 20787 від 19.08.2009 сума ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду складає 1 грн.
Згідно облікової картки платника (зворотній бік) станом на 31.12.2009 недоїмка зі сплати податку на додану вартість у відповідача склала 296 грн. та штрафна санкція у сумі 850 грн. (а.с. 22).
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
За замістом пункту 1.2 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; пункту 1.3 податковий борг (недоїмка) податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Згідно до п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно ч. 2 п. 5.1 ст. 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 15 цього Закону) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок.
Згідно п.п 5.3.1. п. 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п 6.2.1 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.п 6.2.3. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Як вбачається із матеріалів справи, 04.08.2009 ДПІ у м. Свердловську на адресу відповідача була надіслана перша податкова вимога № 1/166, якою визначено суму податкового зобовязання станом на 04.08.2009 в розмірі 296 грн..
18 вересня 2009 ДПІ позивачем на адресу відповідача була надіслана друга податкова вимога № 2/184, якою визначено суму податкового зобовязання на 18.09.2009 в розмірі 296 грн.
Згідно п.п 6.2.4 статті 6 Зазначеного Закону податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.
У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Як вбачається із матеріалів справи, у звязку з ненаходженням відповідача за юридичною адресою, перша податкова вимога № 1/116 від 04.08.2009 та друга податкова вимога № 2/184 від 18.09.2009 були розміщені на дошці податкових оголошень (а.с. 11-14).
Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України ТОВ «Виробнича компанія «Укрбудмонтаж» зареєстровано за адресою: Луганська область, м. Свердловськ, кв. Пролетаріат Донбасу, 63/9. Відомостей про зміну юридичної особи підприємством до ЄДРПОУ не вносилися.
Таким чином, суд вважає, що податкові вимоги вважаються надісланими (врученими) ТОВ «Виробнича компанія «Укрбудмонтаж» за юридичною адресою, зазначеною у Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України.
Згідно п. 6.1 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли сума податкового зобовязання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобовязань, сума податку чи збору (обовязкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобовязання (штрафних санкцій за їх наявності).
Як встановлено у судовому засіданні, 08.10.2009 ДПІ у м. Свердловську на підставі акту перевірки № 1047-15-10-33553713 від 08.10.2009 було винесено податкове повідомлення рішення форми «Р» № 0000991640/0, яким визначено суму податкового зобовязання в розмірі 170 грн.
30.11.2009 ДПІ у м. Свердловську на підставі акту перевірки № 1262-15-10-33553713 від 30.11.2009 було винесено податкове повідомлення рішення форми «Р» № 0001161640/0, яким визначено суму податкового зобовязання в розмірі 340 грн..
03.02.2010 ДПІ у м. Свердловську на підставі акту перевірки № 81-15-10-33553713 від 03.02.2010 було винесено податкове повідомлення рішення форми «Р» № 0000091640/0, яким визначено суму податкового зобовязання в розмірі 340 грн..
Порядок надсилання податквих рішень, передбачений п.п 6.2.4 п. 6.2 статт 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Як вбачається із матеріалів справи, податкові повідомлення рішення були розміщені на дошці податкових оголошень.
Таким чином, податкові повідомлення - рішення № 0000991640/0 від 08.10.2009, № 0001161640/0 від 30.11.2009, № 0000091640/0 від 03.02.2010 вважаються врученими та узгодженими відповідачем. В судовому порядку податкові повідомлення підприємством не оскаржувалися.
За змістом п.п 2.3.1 п. 2.3 статті 2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.
Згідно п. 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509 із змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягненні в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно ст.ст. 9, 11 Закону України “Про систему оподаткування”, платники податку несуть обовязки щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів) та відповідальність за порушення відповідно до законів України.
Відповідно до п.п. 16.1.1. п. 16.1 ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Підпунктом 16.3.3. ст. 16 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що при частковому погашенні податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку.
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в України” органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
З огляду на зазначене, суд вважає позовні вимоги Державної податкової інспекції у м. Свердловську Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія «Укрбудмонтаж» про звернення стягнення податкового боргу по податку на додану вартість в сумі 1146 грн. за рахунок активів обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, Закону України “Про систему оподаткування”, Закону України “Про державну податкову службу в України”, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у м. Свердловську Луганської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія «Укрбудмонтаж» про звернення стягнення податкового боргу по податку на додану вартість в сумі 1146 грн. за рахунок активів задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Виробнича компанія «Укрбудмонтаж» (94800, Луганська область, м. Свердловськ, кв. Пролетаріат Донбасу, 63/9, ідентифікаційний код 33553713, р/р 26006215154, ЛОД ВАТ «Райффайзен Банк Аваль», МФО 380805) на користь Державного бюджету України (р/р 31118029700072, КФК 14010100, одержувач УДК в Луганській області, МФО 804013, код 24048566) заборгованість по податку на додану вартість в сумі 1146 грн. (одна тисяча сто сорок шість гривень), у тому числі, недоїмка в розмірі 296 грн. та пеня 850 грн. за період з 30.07.2009 по 22.02.2010 шляхом звернення стягнення на активи боржника.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя< Головуючий суддя >
<Довідник >