Постанова № 9618982, 12.05.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.05.2010
Номер справи
2а-3122/10/1270
Номер документу
9618982
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

12 травня 2010 року Справа № 2а-3122/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Ушакова Т.С.,

при секретарі: Юрченко О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Дочірнього підприємства «Шахтобудтранс» Відкритого акціонерного товариства «Антрацитшахтобуд» про стягнення податкового боргу в розмірі 130117,33 грн. шляхом звернення стягнення на активи, -

В С Т А Н О В И В:

23 квітня 2010 року позивач Антрацитівська ОДПІ звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в обґрунтування якого посилається на наступне. Відповідач ДП «Шахтобудтранс» ВАТ «Антрацитшахтобуд» зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності Антрацитівською міською радою Луганської області 23.04.2003 року за № 04051885ю0010157 і внесений до ЄДРПОУ як юридична особа за № 24849272. Підприємство було взято на податковий облік в Антрацитівській ОДПІ 01.06.1999 року про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ за № 99/06-23-520. Відповідач має узгоджені податкові зобовязання з податку з власників наземних транспортних засобів за 2007, 2008, 2009,2010 роки, земельного податку засобів за 2007, 2008, 2009,2010 роки, з податку на додану вартість засобів за 2007, 2008, 2009,2010 роки. Податкові зобовязання були визначені відповідачем самостійно у податкових деклараціях (розрахунках). Станом на 19.04.2010 року податковий борг складає 130117,33 грн. Позивач просить стягнути вказану суму податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи.

Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, пояснив, що за відповідачем утворилася заборгованість перед державним та місцевим бюджетами зі сплати податків та зборів на загальну суму 130117,33 грн. Просив стягнути вказану суму, звернувши стягнення на активи боржника.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про розгляд справи був повідомлений належним чином, заперечень проти позову не надав.

Суд, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Законом України «Про систему оподаткування» визначено, що під податком і збором (обовязковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обовязковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування. Платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі). Платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані у числі іншого, сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни.

Право податкових органів на звернення до суду з позовом про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами передбачене ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» передбачена як одна з функцій податкового органу подання до судів позовів до підприємств, установ та організацій про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 визначений порядок погашення податкового боргу платника податків та порядок звернення стягнення на активи платника податків, який відповідно до ввідної частини є спеціальним законом з питань оподаткування, та встановлює порядок погашення зобовязань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами.

Також цим Законом запроваджене поняття податкового боргу, як податкового зобовязання, узгодженого платником податків або встановленого судом, але не сплаченого у встановлений строк, а також пені, нарахованої на суму такого податкового зобовязання.

Крім того, ним же визначено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.

Відповідно до п. 5.3.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

6.2.3. Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

П.п. 6.2.4 вказаної статті визначено, що податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.

Відповідно до п. 17.3 ст. 17 Закону № 2181 сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Судом встановлено, що відповідач ДП «Шахтобудтранс» ВАТ «Антрацитшахтобуд» зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності Антрацитівською міською радою Луганської області 23.04.2003 року за № 04051885ю0010157 і внесений до ЄДРПОУ як юридична особа за № 24849272 (а.с. 8).

Підприємство було взято на податковий облік в Антрацитівській ОДПІ 01.06.1999 року про що зроблено запис в журналі обліку реєстраційних справ за № 99/06-23-520, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 03.06.2009 року № 245 (а.с. 8). За відповідачем станом на 19.04.2010 року виник податковий борг перед бюджетом у сумі 130117,33 грн., який складається з: податку з власників транспортних засобів за 2007 рік 26 732,23 грн., податку з власників транспортних засобів за 2008 рік 30 003,00 грн., податку з власників транспортних засобів за 2009 рік 30 025,05 грн., податку з власників транспортних засобів за 2010 рік 7 508,35 грн., всього заборгованість по податку з власників транспортних засобів на суму 94268,63 грн.; земельного податку за 2007 рік у сумі 1 286,91 грн., земельного податку за 2008 рік у сумі 8 007,30 грн., земельного податку за 2009 рік у сумі 8 579,25 грн., земельного податку за 2010 рік у сумі 723,23 грн., всього заборгованість по податку на землю на суму 18596,69 грн.; податку на додану вартість за 2007 рік у сумі 5857,62 грн., податку на додану вартість за 2008 рік у сумі 4 648,18 грн., податку на додану вартість за 2009 рік у сумі 6269,00 грн., податку на додану вартість за 2010 рік у сумі 477,21 грн., всього заборгованість по податку на додану вартість на суму 17252,01 грн. Податкові зобовязання були самостійно визначені платником податків у поданих деклараціях та розрахунках.

У звязку з несплатою податкового боргу на адресу відповідача були надіслані першу податкову вимогу від 14.06.2006 № 1/181 на суму 9095,61 грн., яка отримана головним бухгалтером ОСОБА_2 16.06.2006 року та другу податкову вимогу від 16.05.2007 № 2/208 на суму 47174,83 грн., яка отримана головним бухгалтером ОСОБА_2 17.05.2007 року (а.с. 81).

Податкові вимоги отримані відповідачем, не оскаржені та вважаються узгодженими. Податковий борг відповідачем не сплачено.

Відповідно до п. 1.7 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податку це кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Відповідно до п.п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.

З огляду на викладене суд уважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись ст. ст. 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Антрацитівської обєднаної державної податкової інспекції Луганської області до Дочірнього підприємства «Шахтобудтранс» Відкритого акціонерного товариства «Антрацитшахтобуд» про стягнення податкового боргу за рахунок активів платника податків задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Дочірнього підприємства «Шахтобудтранс» Відкритого акціонерного товариства «Антрацитшахтобуд» (код ЄДРПОУ 24849272, р/р 26003318251 АБ «Укркомунбанк» м. Луганськ, МФО 304988) суму боргу у розмірі 130 117,33 грн. звернувши стягнення на його активи.

Борг по податку на додану вартість у сумі 17252,01 грн. перерахувати до Державного бюджету п/р 31114029700010 код платежу 14010100 Банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач Антрацитівська ВДК.

Борг по податку на землю у сумі 18 596,69 грн. перерахувати до місцевого бюджету п/р 3219811700013 код платежу 13050100 Банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 25992095, отримувач Антрацитівська ВДК.

Борг по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 94 268,63 грн. перерахувати до місцевого бюджету п/р 33212807700013 код платежу 12020100 Банк платника ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013, код отримувача 5992095, отримувач Антрацитівська ВДК.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Повний текст постанови складено та підписано 17 травня 2010 року.

СуддяУшаков Т.С.