Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
13 травня 2010 року Справа № 2а-2261/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Судді: Борзаниця С.В.
при секретарі: Гапоновій І.М.
за участю:
представника позивача Кудим В.О. (довіреність від 11.01.2010 року № 4/10-025),
відповідач - не зявився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції у Луганській області до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми фінансових санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
26 березня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції у Луганській області до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми фінансових санкцій.
У позовній заяві позивач просив суд стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2621,50 грн., шляхом звернення стягнення на активи.
Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що Краснодонською обєднаною державною податковою інспекцією у Луганській було здійснено перевірку відділу у магазині, що розташований за адресою: м. Краснодон, вул.. Красних партизан, 61 щодо додержання СПД - фізичною особою ОСОБА_2 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
За результатами перевірки складено акт № 0008/12/07/23/23/23109002/17 від 08.01.2010 року.
На момент перевірки встановлено порушення вимог ст.3. Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", п.2.6 абз.3 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління НБУ № від 15.122004 року та п. 7.5. Порядку реєстрації та ведення КОРО та РК, затвердженого Наказом ДПА України № 614 від 01.12.2000 року.
14.01.2010 року Краснодонською ОДПІ прийняті рішення № 0000172343 та № 0000162343 про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності - ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій у загальному розмірі 2621,50 грн.
Суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_2 станом на теперішній час суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2621,50 грн. сплачено не було.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не зявився, про дату, час та місце слухання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не доповів.
Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_2, ід. код НОМЕР_1, зареєстрований у якості суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи Краснодонським міськвиконкомом 10.11.2003 року за № 23870170000001710.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що 08.01.2010 року Краснодонською обєднаною державною податковою інспекцією у Луганській на підставі Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 року № 509-ХІІ, Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 1 червня 2000 року № 1776-ІП, Закону України "Про державне регулювання виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами" від 19 грудня 1995 року № 481/95-ВР, Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23 березня 1996 року № 98/96-ВР було здійснено перевірку господарської одиниці відділу у магазині, що розташований за адресою: м. Краснодон, вул.. Красних партизан, 61 щодо додержання СПД - фізичною особою ОСОБА_2 порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій.
Згідно акту перевірки, у ході її проведення встановлено порушення ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме:
- проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій;
- не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів.
- не видано розрахунковий документ особі, що придбала товар.
За результатами перевірки складено акт № 0008/12/07/23/23/23109002/17 від 08.01.2010 року.
14.01.2010 року Краснодонською ОДПІ згідно з п.1, п. 2, п.4, ст. 17, ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" були прийняті рішення № 0000172343 від 14.01.2010 року та № 0000162343 від 14.01.2010 року про застосування до суб'єкта підприємницької діяльності - ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій у загальному розмірі 2621,50 грн.
Суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_2 станом на теперішній час суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2621,50 грн. сплачено не було.
Відповідно до вимог статті 15 Закону про РРО передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України. Статтею 16 даного Закону встановлено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Згідно з п.1 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок, а також видавати особі , яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.
Згідно з п.13 ст.3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” субєкт підприємницької діяльності зобовязанний забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону про РРО за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Відповідно до ст. 25 Закону про РРО суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій
Приймаючи до уваги те, що матеріалами справи підтверджено правомірність застосування економічних санкцій, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.
Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Краснодонської обєднаної державної податкової інспекції у Луганській області до субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення суми фінансових санкцій задовольнити повністю.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності - фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 ( ід. код НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету України на р/р 31117104700028, одержувач Краснодонське УДК, код одержувача 24048922, код платежу 3021080900, банк ГУДКУ в Луганській області, МФО 804013 суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2621,50 грн. ( дві тисячі шістсот двадцять одна гривня пятдесят копійок).
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанову складено у повному обсязі та підписано 17 травня 2010 року.
СуддяБорзаниця С.В.