Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
29 квітня 2010 року Справа № 2а-2693/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: Судді:Ушакова Т.С., при секретарі: Юрченко О.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгово-промислова компанія Укрвагонсервіс-Люкс» про стягнення податкового боргу за рахунок активів, -
ВСТАНОВИВ:
07 квітня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгово-промислова компанія Укрвагонсервіс-Люкс» про стягнення податкового боргу за рахунок активів.
Позивач в обгрунтування своїх позовних вимог посилається на те що відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгово-промислова компанія Укрвагонсервіс-Люкс», зареєстрований як юридична особа виконавчим комітетом Луганської міської ради 22.07.2005 року за № 13821020000005043, а 28.07.2005 року було взято на податковий облік в Державній податковій інспекції в Артемівському районі м. Луганська за № 4269.
Станом на 10.03.2010 року за відповідачем мається заборгованість зі сплати податку на прибуток в розмірі 896,50 грн., та комунального податку в розмірі 59,89 грн.
ДПІ в Артемівському районі м. Луганська на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога від 26.08.2008 року №1/642 та друга податкова вимога від 27.03.2009 року № 2/231, яку відповідач отримав 06.09.2008 року, що підтверджується листом відповіді на запит Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта».
Відповідно до п.п.5.3.1, 5.4.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сума податкового зобов'язання несплачена платником податків у 10 - денний строк з дня отримання податкового повідомлення вважається податковим боргом. В порушення норм діючого законодавства, податковий борг відповідачем на сплачено. Відповідно до п.7.2.1 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим законом, а також іншими законами.
На підставі викладеного, позивач просить стягнути з відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгово-промислова компанія Укрвагонсервіс-Люкс», податковий борг перед бюджетом 956,39 грн. за рахунок активів.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та надав суду аналогічні позовній заяві пояснення.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату й час слухання справи був повідомлений належним чином, причину неявки суду не доповів.
Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС України стосовно визначення адміністративної справи.
Пункт 4 частини першої статті 17 КАС визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».
Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Торгово-промислова компанія Укрвагонсервіс-Люкс» зареєстровано як юридична особа виконавчим комітетом Луганської міської ради 22.07.2005 року за № 13821020000005043, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи (арк. справи 13). Це підприємство 28.07.2005 року за № 4269 було взято на податковий облік в Державній податковій інспекції в Артемівському районі м. Луганська, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків (арк. справи 14).
У зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання у відповідача створився борг перед бюджетом з податку на прибуток в розмірі 896,50 грн., та комунального податку в розмірі 59,89 грн.
Державною податковою інспекцією в Артемівському районі м. Луганська на адресу відповідача були направлені перша податкова вимога від 26.08.2008 року №1/642 та друга податкова вимога від 27.03.2009 року № 2/231, яку відповідач отримав 06.09.2008 року, що підтверджується листом відповіді на запит Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» (арк.справи 16).
Суми податкового боргу, вказані у податкових вимогах залишилися несплаченими.
Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.
Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.
Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 р. № 509 -XII органи державної податкової служби наділені функціями з контролю за додержанням законодавства про податки та правильністю їх обчислення і сплати до бюджету.
Факт наявності несплаченого боргу по податку на прибуток та комунального податку у відповідача підтверджується матеріалами справи, тому заявлена сума підлягає стягненню.
Таким чином позовні позивача є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 3,5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Артемівському районі м. Луганська до Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгово-промислова компанія Укрвагонсервіс-Люкс» про стягнення податкового боргу за рахунок активів задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Торгово-промислова компанія Укрвагонсервіс-Люкс» ід.код 33619847, р/р 26002001194840, 26003001194980, 26005001194643, МФО 304717, Луганська ФАТ «Банк «Фінанси і Кредит», м. Луганськ суму податкового боргу з податку на прибуток у розмірі 896,50 грн. на користь державного бюджету, код платежу 11021000, отримувач УДК у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код отримувача 2404658 банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013, р/р 31118009700003, з комунального податку у розмірі 59,89 грн. на користь державного бюджету, код платежу 16010200, отримувач УДК у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код отримувача 24046582, банк ГУ ДКУ у Луганській області, МФО 804013, р/р 33216828700009, звернувши стягнення його на активи.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови складено та підписано 05 травня 2010 року.
СуддяУшаков Т.С.