Постанова № 9607158, 13.05.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2010
Номер справи
2а-1739/10/0870
Номер документу
9607158
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 травня 2010 року 11:42 Справа № 2а-1739/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Садового І.В.

при секретарі судового засідання Марченко І.В.

за участю:

представника позивача: Крючек К.В.

відповідач: не зявився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою: Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя

до: Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2

про: стягнення 8 375 грн.

26.03.2010 Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Субєкта підприємницької діяльності фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення 4 370 грн. заборгованості зі штрафних санкцій.

Ухвалою суду від 29.03.2010 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-1739/10/0870, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду на 12.04.2010. Розгляд справи відкладався до 27.04.2010 та 13.05.2010.

Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Камертон».

У судовому засіданні 13.05.2010 на підставі ст.160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Позивач підтримав позовні вимоги з підстав, зазначених у позові. З урахуванням прийнятих судом уточнень позовних вимог просить стягнути з відповідача 8 375 грн. заборгованості зі штрафних санкцій. Свої позовні вимоги обґрунтовує Законом України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ІІІ від 04.12.1990, Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000 №1776-ІІІ, Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1995 №98/96-ВР. Зазначає, що заборгованість виникла в результаті несплати відповідачем сум штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих за результатами проведених податковою перевірок відповідача. Просить позов задовольнити.

Відповідач у судове засідання не зявився, письмові заперечення на позов не направив. На адресу суду повернулись матеріали позовної заяви, ухвала про відкриття провадження у справі та повістки про виклик, які були направлені відповідачу на його юридичну адресу: АДРЕСА_1, 69037 з відміткою поштового відділення зв'язку: «за закінченням терміну зберігання». Проте, зазначені матеріали були отримані відповідачем у судовому засіданні 27.04.2010, про що свідчить його розписка. Також, відповідач був повідомлений про дату та час наступного судового засідання, про що свідчить розписка про отримання повістки.

Суд, розглянувши матеріали і зясувавши обставини адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) зареєстрований 07.03.2010 відділом реєстрації та єдиного реєстру Орджонікідзевської районної адміністрації Запорізької міської ради як субєкт підприємницької діяльності - фізична особа за юридичною адресою: АДРЕСА_1, 69037, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію.

08.07.2009 ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя проведено перевірку з питань дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки та наявності торгових патентів і ліцензій господарської одиниці - магазину, що розташований за адресою м.Запоріжжя пр.Леніна та належить відповідачу, про що складений акт перевірки №0304/08/29/23/НОМЕР_1 від 08.07.2009.

В ході перевірки встановлено порушення п.п. 1, 2, 8, 11, 13, 9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР та ч.1 ст.7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 №98/96-ВР, а саме не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій, невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку, не зберігання його в книзі обліку розрахункових операцій, невідповідність суми готівкових грошових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена у денному Х-звіті реєстратора розрахункових операцій, порушення порядку використання торгового патенту, порушено режим попереднього програмування, реалізація товарів без наявності цінників на товар у грошовій одиниці України.

За результатами розгляду матеріалів перевірки ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя, на підставі ст.ст.17, 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій: №000972303 від 16.07.2009 на суму 4 156 грн. та №000982303 від 16.07.2009 на суму 214 грн.

Зазначені рішення були надіслані на адресу відповідача засобами поштового зв'язку 16.07.2009 та отримані відповідачем особисто 22.07.2009, про що свідчать поштові повідомлення про вручення №5922399, №5922380.

Доказів оскарження зазначених рішень в апеляційному або судовому порядку відповідачем не надано.

Також, ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя 26.01.2010 проведено перевірку з питань дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки та наявності торгових патентів і ліцензій, господарської одиниці - відділу магазину, розташованому за адресою: м.Запоріжжя пр.Леніна, буд.232, що належить відповідачу, про що складений акт перевірки №0034/08/29/23/НОМЕР_1 від 27.01.2010.

В ході перевірки встановлено порушення п.п. 1, 2, 12, 13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР та ч.1 ст.7 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.1996 №98/96-ВР, а саме не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій, невідповідність суми готівкових грошових коштів на місці проведення розрахунків, сумі коштів, яка зазначена у денному Х-звіті реєстратора розрахункових операцій, ведення з порушенням встановленого законодавством порядку обліку товарів за місцем реалізації та зберігання.

За результатами розгляду матеріалів перевірки ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя, на підставі ст.17, ст.22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №00282303 від 04.02.2010 на суму 4 219 грн.

Зазначене рішення було надіслано на адресу відповідача засобами поштового зв'язку 04.02.2010, проте повернуто до податкової з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання», про що складено акт від 09.03.2010. та розміщено на дошці податкових оголошень 09.03.2010.

Доказів оскарження зазначеного рішення в апеляційному або судовому порядку відповідачем не надано.

Згідно особових карток відповідача, які ведуться у ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя у відповідача наявна заборгованість зі штрафних санкцій (з урахуванням часткової сплати) у розмірі 8 375 грн.

Оцінивши представлені докази, вважаю що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного:

Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-ХІІ податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Згідно з ч.1 ст.238 ГК України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Стаття 239 ГК України передбачає, що органи податкової служби як органи державної влади відповідно до своїх повноважень і в порядку, передбаченому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно господарські санкції.

Відповідно до ст.241 Господарського кодексу України адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.

Згідно з п.п.8,11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ХІІ податкові органи мають право вимагати від платників податків, діяльність яких перевіряється, усунення виявлених порушень податкового законодавства, контролювати виконання законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби, а також припинення дій, які перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами органів державної податкової служби; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1776-ІІІ від 01.06.2000 (із змінами та доповненнями) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Отже, безпосередніми функціями ДПІ є забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених законодавством України, а також подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1776-ІІІ від 01.06.2000 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

Відповідно до вимог ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені ст.ст. 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Доказів повної сплати заборгованості зі штрафних санкцій відповідачем не надано.

Отже суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

За правилами частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються

Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України , суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій у розмірі 8 375 грн. задовольнити.

Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 69037, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь Державного бюджету Орджонікідзевського району м.Запоріжжя (р/р 31118104700007, одержувач - Державний бюджет Орджонікідзевського району м.Запоріжжя, банк ГУДКУ у Запорізькій області, ОКПО 34677145, МФО 813015, код платежу 21080900) заборгованість зі штрафних санкцій у розмірі 8 375 (вісім тисяч триста сімдесят пять) грн.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови не у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Суддя І.В.Садовий

Постанова складена у повному обсязі 14.05.2010