
Справа № 515/342/21
Провадження № 3/515/721/21
Татарбунарський районний суд Одеської області
П О С Т А Н О В А
Іменем України
30 березня 2021 р. Суддя Татарбунарського районного суду Одеської області Тимошенко С.В., за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , розглянув- ши матеріали, які надійшли від Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, з неповною середньою освітою, перебу- ваючого у фактичних шлюбних відносинах, маючого на утриманні двох неповнолітніх дітей, пра- цюючого водієм КП «Сількомунгосп» Лиманської сільської ради, зареєстрованого та проживаючо- го по АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП),
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді тимчасово виконуючого обов`язки директора КП «Сіль- комунгосп» Лиманської сільської ради Татарбунарського району Одеської області, являючись по- садовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та суб`єктом декларування і суб`єктом, відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону «Про запобігання корупції» (далі – Закон) та Примітки до ст.172-6 КУпАП, як посадова особа юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в порушенняч.1 ст. 45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин, подав 23.02.2021 р. об 11.45 год. щорічну деклара- цію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік; 19.02.2021 р. о 17.44 год. подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функ- цій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.
ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді тимчасово виконуючого обов`язки директора КП «Сіль- комунгосп» Лиманської сільської ради Татарбунарського району Одеської області, являючись по- садовою особою юридичної особи публічного права, яка прирівнюється до осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та суб`єктом декларування і суб`єктом, відповідно до п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону «Про запобігання корупції», як особа, яка припиняє дія- льність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, згідно розпоряд- ження Лиманської сільської ради № 8/ОС від 24.02.2020 р., в порушення абзацу першого ч.2 ст.45 Закону, несвоєчасно, без поважних причин подав 22.02.2021 р. декларацію особи, яка припиняє діяльність, типу – перед звільненням, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п.1 підпунктах «а» і «в» п.2, п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом запов- нення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на ви- конання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визнача- ється Національним агентством.
Відповідно до ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID-19)» (№ 530-ІХ від 17.03. 2020), Розділ ХІІІ Закону доповнено п.2-1., відповідно до абзацу першого якого: встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст..45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єктами декларування подають до 1 червня.
Згідно Рішення НАЗК № 1 від 13.02.2020 р. «Роз`яснення щодо заповнень декларації»: деклара- ція суб`єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) – декларація, яка подається відповідно до абзацу першого ч.2 ст.45 Закону не пізніше двадцяти ро- бочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування або іншої діяльності, зазначеної у п.п. «а» та «в» п.2 ч.1 ст.3 Закону. Декларація «перед звільненням» охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими та- ким суб`єктом декларування. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`я- заної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначе- ної у п.п. «а», «в» п.2 ч.1 ст.3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до ЗУ «Про запобігання корупції».
Таким чином, ОСОБА_1 , як т.в.о. директора комунального підприємства «Сількомунгосп» та особа, уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зазначена у п.п. «а» п.2 ч.1 ст.3 Закону, був зобов`язаний подати щорічну декларацію: за 2018 рік – до 00 год. 00 хв. 01.04.2019 р.; за 2019 рік – до 00 год. 00 хв. 01.06.2020 р.; декларацію типу – перед звільнен- ням до 03.04.2020 р. включно. Проте, ОСОБА_1 , являючись суб`єктом декларування, який обі- знаний щодо обов`язку, способу та терміну подачі такого типу декларацій, за відсутності поваж- них причин, в порушення ч.1 ст.45 Закону, подав відповідну щорічну декларацію за 2018 рік лише 23.02.201 р. об 11.54 год., за 2019 рік лише о 17.44 год. 19.02.2021 р., декларацію типу – перед звільненням лише о 14.03.го. 22.02.2021 р., що встановлено відповідно до відкритих загальнодос- тупних даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до якого встановлено дату подачі декларації ОСОБА_1 та витягом з сайту НАЗК щодо фактичної дати подачі декларації з офіційної сто- рінки Реєстру.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою провинну у вчиненні правопорушень визнав.
Прокурор у судове засідання не з`явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, тому суд, з метою дотримання процесуальних строків розгляду справи, вважає можливим розглянути справу у його відсутність.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши та проаналізувавши всі матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Згідно ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в спра- вах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
У відповідності до ст.ст.245, 280 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністрати- вні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин справи. Орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясува- ти: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи пі- длягає вона адміністративній відповідальності…, а також з`ясувати інші обставини, що мають зна- чення для правильного вирішення справи.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами. Зокрема, проток- олами про вчинення адміністративного правопорушення № 266/2021, 267/2021, 268/2021 від 10.03. 2021 р., якими встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції»; роздрукованою з офіційного сайту Національного агентства з питань запо- бігання корупції відомістю про час подання декларації та іншими матеріалами справи в їх сукуп- ності; поясненнями ОСОБА_1 ; копією паспорту ОСОБА_1 ; рапортами оперуповноваже- ного УСР в Одеській області про виявлення правопорушення; копією наказу та Положення про Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Його дії за сукупністю скоєного підлягають кваліфікації за ч.1 ст.172-6 КУпАП – несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до пп.«в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відпо- відальності за вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, є державні службовці, посадо- ві особи органів місцевого самоврядування.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 подав щорічні декларації за 2018 рік, 2019 рік та декла- рацію типу – перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місце- вого самоврядування, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з порушенням строку її подання.
Відповідно до ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається про- типравна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський поря- док, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом пе- редбачено адміністративну відповідальність.
Як передбачено ст.11 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необе- режності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала мо- жливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.
При призначенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопоруше- ння, особу порушника, який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, та всі обставини справи.
Обставин, що обтяжують відповідальність порушника, судом не встановлено.
З урахуванням характеру вчиненого правопорушення, особи порушника, ступеню його вини, суд приходить до висновку про необхідність призначення ОСОБА_1 адміністративного стяг- нення у вигляді штрафу у межах санкції ч.1 ст.172-6 КУпАП.
При визначенні правопорушнику стягнення слід керуватися правилами, передбаченими ч.2 ст. 36 КУпАП, призначивши стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопору- шення з числа вчинених.
Згідно ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопору- шення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сп лачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору вста- новлюється законом.
Відповідно до ч.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується ставка судового збору 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст.ст.9, 27, 33-35, 40-1, 283, 284 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні пра- вопорушень, передбачених ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та, з урахуванням ст.36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накласти на нього стя- гнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 884 грн. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у розмірі 454 грн. в дохід держави (стягувач: ГУК у м.Києві/м.Київ 22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача - UA79899998000003121125 6026001, код класифікації доходів бюджету - 22030106).
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом 10 днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду через Татарбунарський районний суд Оде- ської області.
Постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу підлягає примусово- му виконанню після закінчення строку, встановленого ч.1 ст.307 КУпАП (штраф має бути сплаче- ний порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про наклада- ння штрафу).
Відповідно до ст.308 КУпАП, у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений ч.1 ст.307 КУпАП, стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Строк пред`явлення постанови до виконання – 3 місяці.
Суддя Тимошенко С.В.