Постанова № 9605895, 11.05.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.05.2010
Номер справи
2а-2725/10/1370
Номер документу
9605895
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11.05.2010 р. № 2а-2725/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого судді Сакалоша В.М.,

при секретарі Дак Т.П.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу:

за позовом ДПІ у Яворівському районі Львівської області (81000, Львівська область, Яворівський район, м. Яворів, вул. Львівська , 42, код 20801378)

до відповідача Комунального підприємства «Старичі»(81052, Львівська область, Яворівський район, с. Старичі, вул. Шевченка, 23, код ЄДРПОУ 32599846)

про стягнення податкового боргу в сумі 40333 грн.

За участю представника позивача - Харамбури Н.С., представника відповідача Коваль А.О.,-

в с т а н о в и в:

Позивач 25.03.2010 року звернувся до суду з вищезазначеним адміністративним позовом, в якому просив винести рішення про стягнення відповідача 44333 грн. податкового боргу за рахунок активів, в т.ч. з банківських рахунків, а 11.05.2010 року надав уточнення позовних вимог, просить зменшити позовні вимоги на 4000 грн. у звязку із частковою оплатою відповідачем та просить стягнути 40333 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначає, що заборгованість відповідача виникла на підставі самостійно поданих декларацій по податку на додану вартість та по податку на прибуток.

Представник позивача в судовому засіданні надав пояснення аналогічні викладеним у позові, надав письмові уточнення позовних вимог, просив задовольнити позов у повному обсязі та стягнути 40333 грн. податкового боргу.

Представник відповідача в судовому засіданні з уточненими позовними вимогами в сумі 40333 грн. погодився.

Суд розглядає справу за наявними матеріалами, згідно ст. 71 КАС України.

Розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 19 Конституції України державні органи повинні діяти тільки на підставах і в межах повноважень та способів, які передбачені Конституцією України та законами.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.1990 р. №509-ХІІ (із змінами і доповненнями), державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують такі функції: ... "подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в дохід держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна".

Відповідно до преамбули Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000 р.(далі Закон) (із змінами та доповненнями), цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними Цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Згідно до ст.1 п. 1.1 Закону платники податків юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус субєктів підприємницької діяльності чи немають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обовязок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обовязкові платежі), пеню та штрафні санкції.

Відповідно до п. 1. 12 ст. 1, контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Податкові органи є контролюючим органом стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.

Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків і зборів (обов'язкових платежів), які віднесені до їх компетенції цим пунктом.

Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Відповідно до п.п.3.1.1 п. 3.1 ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" №2181-111 від 21.12.2000 р. (із змінами і доповненнями), активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання) можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу.

У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.

Відповідно п.п. 5.4.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-111 (із змінами та доповненнями) узгоджена сума податкового зобов”язання, не сплачена платником податків у встановлені строки, визначається сумою податкового боргу платника податків.

У відповідності до вимог підп.3.1.1 п.3.1 ст.3 даного Закону, активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Комунальне підприємство «Старичі»зареєстровано Яворівською районною державною адміністрацією 27.08.2003 року.

Відповідач включений до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України і йому присвоєно ідентифікаційний код 32599846.

Відповідно до ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" платники податків і зборів (обов'язкових платежів ) зобов'язані подавати до Державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), а також сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законом терміни.

Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами відповідно до законодавства. Визначення сум податкового боргу за податками, зборами (обов'язковими платежами), які надходять до бюджетів та державних цільових фондів, здійснюється за даними особових рахунків платників податків, що ведуться органами ДПС згідно з "Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку податків і зборів (обов'язкових платежів), що надходять до бюджетів та до державних цільових фондів", затвердженою наказом Головної Державної податкової адміністрації України від 12.05.1994 р. №37 (у редакції наказу Державної податкової адміністрації України від 03.09 .2001 р. №342, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.10.2001 р. за №887/6078).

Відповідно до п.7 Розділу II Інструкції підставою для нарахування платежів до бюджету в особових рахунках платників є документи, які подаються платником (податкові декларації, звіти, розрахунки, платіжні повідомлення, довідки про авансові платежі, та інші документи), документи, які готуються податковими органами (рішення за актами перевірок з донарахування або скасування раніше нарахованих сум платежу, фінансових санкцій та пені), документи, які надходять від інших контролюючих органів.

Відповідач має заборгованість по податку на додану вартість та податку на прибуток.

Заборгованість по податку на додану вартість підтверджується тим, що 19.06.2009р. відповідач подав декларацію з податку на додану вартість, в якій визначив податкове зобов'язання за травень 2009 року у сумі 7671,0 грн. та самостійно нарахована сума штрафу 169,0 грн., 20.07.2009р. відповідач подав декларацію з податку на додану вартість, в якій визначив податкове зобов'язання за червень 2009 року у сумі 6836,0 грн., 20.08.2009р. відповідач подав декларацію з податку на додану вартість, в якій визначив податкове зобов'язання за липень 2009 року у сумі 4290,0 грн., 25.09.2009р. відповідач подав декларацію з податку на додану вартість, в якій визначив податкове зобов'язання за серпень 2009 року у сумі 2856,0 грн. Отже сума податкового боргу по податку на додану вартість становить: 7671,0 грн. + 169,0 грн. + 6836,0 грн. + 4290,0 грн. + 2856,0 грн. = 21 822,0 грн.

Заборгованість по податку на прибуток підтверджується тим, що 10.08.2009р. відповідач подав декларацію з податку на прибуток, в якій визначив податкове зобов'язання за І квартал 2009 року у сумі 1939,0 грн., 10.08.2009р. відповідач подав декларацію з податку на прибуток, в якій визначив податкове зобов'язання за І півріччя 2009 року у сумі 13916,0 грн., 21.01.2010р. відповідач подав декларацію з податку на прибуток, в якій визначив податкове зобов'язання за III квартал 2009 року у сумі 6165,0 грн., 21.01.2010р. відповідач подав декларацію з податку на прибуток, в якій визначив податкове зобов'язання за 2009 рік у сумі 491,0 грн. Отже сума податкового боргу по податку на прибуток становить: 1939,0 грн. + 13916,0 грн. + 6165,0 грн. + 491,0 грн. = 22511,0 грн.

Разом сума заборгованості становила: 21822.0 грн. +22511.0 грн. = 44 333.0 грн. Враховуючи клопотання позивача про зменшення розміру позовних вимог, часткову оплату заборгованості відповідачем у сумі 4000 грн. та те, що представник відповідача в судовому засіданні не заперечив проти уточнених позовних вимог, залишок боргу становить 40333 грн.

Відповідачем суду доказів у підтвердження факту вжиття заходів щодо повного погашення заборгованості перед бюджетом станом на день розгляду справи не представлено.

Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Враховуючи вище викладене, виходячи з заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги базуються на законі, обґрунтовані, доведені і підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 87, 94, 159, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з активів Комунального підприємства «Старичі»(81052, Львівська область, Яворівський район, с. Старичі, вул. Шевченка, 23, код ЄДРПОУ 32599846) в дохід державного бюджету 40333 грн. податкового боргу.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня постановлення постанови, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова набирає законної сили в строк та в порядку, передбаченому ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова виготовлена у повному обсязі 14.05.2010 року.

Суддя (підпис) В.М. Сакалош

З оригіналом згідно

Суддя В.М. Сакалош